Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A franciáknak miért nincs...

A franciáknak miért nincs annyi eszük, hogy ezt a Charlie Hebdo szennylapot beszüntetik?

Figyelt kérdés
Sajtószabadság ide vagy oda, tudhatnák, hogy a fanatikus megszállott őrültek nem ismerik a kegyelmet. Ennek ellenére a terrorcselekmény után már a legelső megjelent példányszám elején egy Mohamed karikatúra van. A franciák se vevők az ilyen hülyeségre (a terror előtt a 60milliós Franciaországban kb 50ezer példányszáma volt), akkor meg mi értelme van? Mert ezt már én is provokálásnak látom így.

2015. jan. 15. 21:44
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
81%

Nem ertem, egyesek vakok itt?!!!

A Csarli nem OK, hanem URUGY. A szelsoseges iszlam akkor is gyilkolna Europaban, ha nem lenne a Chalie. Az igazi bajuk az, hogy nem az iszlam vallasi torvenyek szerint elunk. A gyilkolaszas akkor szunne meg, ha bevezetnenk a shairat.

2015. jan. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
26%

İstenem köszönm vegre egy normalis kerdes itt ezen az oldalon UJJE NEKED! Valoban totalısan provokatıvak, aztan most jol meg vannak lepödve hoppa!

de nyılvan mas vallası dolgokkal sem poenkodunk mert ıtszteletlenseg.Nyılvan lett volna ra törvenyes megoldas ıs de tudod mıt mondanak Isten nem ver bottal?Hat ebben az esetben massal vert az bıztos...Csak ıgy ujra az ıszlamra vetül rossz feny nem ıgy kellett volna cselekednıük az ıs bıztos de provokalnı sem kell az ıs BIZTOS!

2015. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
82%

# 22/22 Időpont ma 09:10


Szerintem pedig a hasonló vallási fanatikusoknak kéne magába nézni. Évezredek óta gyilkolják egymást csak azért, mert az ő saját képzelt barátjukat gondolják feljebbvalónak a másik képzelt barátjánál. Ahelyett, hogy vállat vonna, azt:

- Tudod mit? Engem nem érdekel, hogy Gipsz Jakabnak hívod Jézust.

- Tudod mit? Engem sem érdekel, hogy Jézusnak hívod Gipsz Jakabot. Beszélgessünk inkább az időjárásról[...]


És tudod mit? A vallással lehet igazán csak poénkodni, sőt kötelező. Mindegyikkel.


Csak neked:

"Azt hiszem kipróbálom a buddhizmust. Végülis egyszer élünk, nem?"


Egy taxisofőr és egy pap egyszerre halnak meg, és felkerülnek a Mennyországba. A kapuban Szent Péter fogadja őket. A taxisofőrt karon fogja és egy csodálatos palotához vezeti, amit gyönyörű kert vesz körül, úszómedencével.

- Ez igen! Hálásan köszönöm! - lelkendezik a sofőr.

Aztán a pap kerül sorra, meghökkenve látja, hogy ő csak egy szegényes kis viskót kap. Azt mondja Szent Péternek:

- Uram, nem lehet, hogy összetévesztettél minket? Nekem kellene a palotában laknom, hiszen én egész életemben, minden áldott nap Isten igéjét hirdettem a templomban.

- Ez igaz, - feleli Szent Péter - de a te miséiden minden ember elaludt, a taxis utasai meg mindannyian buzgón imádkoztak.


Hopp, megtettem. Ha valaki le akarna mészárolni, 1052 Bp, Kossuth Tér 1-3...

2015. jan. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
44%

"a hasonló vallási fanatikusoknak kéne magába nézni"

jaja, szóljál nekik :)

Egyébként meg tévesnek tartom, nem a vallás miatt ölik az emberek egymást, egyetlen vallás sem buzdítja ölésre a híveit - ezt a magyarországi muszlim közösség vezetője mondta egy előadáson. Hanem azért van ez, mert akik rábuzdítják ezekre őket, egymásnak ugrasztják őket, azoknak ez gazdaságilag megéri. Ez már nagyon-nagyon régóta így van.

[link]

Remarque könyvét érdemes elolvasni: I.vil.háb.

Az iskolapadból kirángatott szerelmes, világot megismerni vágyó ifjúkat belökték a lövészárokba. Ott az egyik egyszer csak elgondolkodik: miért is lövöm nyomorékká, halottá, hadiözvegyeket árvákat gyártva a szemben levő velem egykorú szerelmes világot megismerni vágyó ifjút? A Miért? csak azért, mert:

Az asztalnál a vezetők eldöntötték ki hogyan és miért támadnak. Az I.vil.háb. nem ért véget, azóta gazdasági eszközökkel folyik.

2015. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
76%

A legjobb példa erre, amit olvastam:

Mariska néni feljelenti a szomszédját szeméremsértés miatt,

mert ha feláll a hokedlire, és a seprünyélel félrehúzza a függönyt, akkor látja amint a szomszéd meztelenül mászkál a lakásában.


Egy muszlim eljön egy távoli országba, keres és vesz egy kis példányszámban kiadott újságot, hogy ezen jól felháborodjon?!


Mi a fontosabb a szólásszabadság vagy a vagy a vallási előírások?

Az iszlámnak (és a többi vallásnak is) sok más előírása van, ezeket is mind be akarod vezetni? (saria)

Akkor pedig a másik vallás elveit sérted meg.


Külön kell választani az iszlám vallást és az iszlám nevében politizálókat, iszlám terroristákat. A kettő nem ugyanaz!

2015. jan. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
59%

# 24/25 Időpont ma 09:50


Nem ellenségeskedésből, és nem dacból:

Egyrészt a legtöbb vallás szent könyve tartalmazza azt, hogy "aki nem ebben hisz, térítsed meg wazze" meg "aki nem ebben hisz, a pokolra kerül".


Másrészt rengeteg ellentmondás van ezekben, és szintén rengeteg kétértelmű. Az egészet - ha logikusan veszed - nem lehet betartani, az ellentmondó állítások miatt. Oké, akkor valamely része csak allegória, meg nem szó szerint értelmezhető. De melyik? Egyik leghíresebb talán a következő:

Tízparancsolat egyike: Ne ölj.

Mózes 2 31,15 "Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig a nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt nap: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék."


Tehát ne öljek, de legyen megölve az aki szombaton dolgozik? Mert itt nem dolgozTATÁSról van szó...


A radikálisoknak pedig a könyv felét elhallgatják, csak azokat szónokolják, amik épp az ő malmukra hajtja a vizet. Értem én, hogy a vallás alapjában jó (lenne), és az ember rontja el, és formálja a maga érdekei szerint (már aki), de akkor ezt el kéne nézni? Mert jelenleg milliók (ha nem milliárdok) senyvednek amiatt, hogy XY így értelmez egy szent könyvet, ahelyett, hogy józan ésszel próbálná vezetni a népét...

2015. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"15Hat napon dolgozzatok: a hetediken szombat van, szent nyugalom az Úr tiszteletére. Mindaz, aki munkát végez azon a napon, halállal lakoljon"


Nem véletlen, hogy Aki ezeket felülírta, halálra kínozták.

Szombaton gyógyított? halottat támasztott fel? Öljük meg.

Egyébként meg változatlanul állítom, hogy aki így akarja, az így érti. És főleg: Akit rá tudnak venni erre az értelmezésre -az így fogja értelmezni. A Szt 'Quránban az egyik szúra: 'Aki egy embert ( vagy saját magát) megöl) az egész világot öli meg ' Ez eddig bölcs. Sajnos így folytatódik: 'aki a világ elpusztítására tör, azt meg el lehet pusztítani.' Nem a vallások miatt vannak a bajok. Hanem akik a világban uralmi helyzetet akarnak elérni: azok -alapvetően nem vallásosok, nem hisznek a halál utáni létben - azok ugrasztják egymásnak az arra alkalmas embereket.

2015. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

# 27/27 Időpont ma 10:30


Azt hiszem ugyanazt mondjuk. :-)

2015. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
38%

A sajtószabadság nem lehet ok arra, hogy másokat sértegessünk, vallási meggyőződésében, hitében bántsunk. Mások számára szent dolgokkal nem illik viccelődni.


Az iszlám egy világvallás, amelynek a békés többségét nem illik bántani. Azokat nem illik sértegetni, akik nem fognak visszaütni.

Nem a terroristák érzékenységére kell vigyázni, nem azt nem szabad bántani aki visszaüt. Nem helyes az iszlamista-terrorista bűnözőket összemosni a muszlim emberekkel és nem helyes prófétákkal, istenekkel és mások számára szent dolgokkal viccelődni.

2015. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
A szellemileg retardáltakon kívül senki nem védi, főleg egy normális ember nem. Persze vannak fogyatékosok, akik szerint másokat gyalázni, köpködni, befeketíteni a világ legártatlanabb dolga, sőt, ez így rendben van. Az, hogy emberek ezreit tették már tönkre egzisztenciálisan és emberileg az ilyen "viccekkel", nekik nem számít. Ők nem fogják megérteni azt sem, hogy a hazugság, a rágalmazás és a másokon való gúnyolódás egyenértékű a gyilkossággal - mert hiszen megölöd azt a másik embert a gyalázkodásoddal! Nekik nem jut el a tudatukig. másokat mocskolni, fröcsögni és befeketíteni, nem szólásszabadság, hanem bűncselekmény. Ami a gyilkossággal van egy szinten. Aki szerint nem így van, arról remélem egyszer elterjesztik pl., hogy alkoholista, vagy drogos, és az életben nem veszik fel soha dolgozni sehova majd! Na, még mindig olyan ártatlan dolog másokat mocskolni? A gyalázkodásnak semmi köze semmiféle szólásszabadsághoz! Ennyi erővel elterjesztem a gyerekedről, hogy nem is tőled van, szerencsétlen gyereket meg majd egész fiatalkorában szekálják emiatt a suliban, felmérhetetlen pszichológiai töréseket okozva a lelkében! Ezek után mondja bármelyik nagyokos, hogy a köpködés ártatlan dolog! Ez nem szólásszabadság, ez csak patkánykodás. Anyád sírjához is odamehetek a temetés napján lóbálni a farkamat? Hiszen szólásszabadság van, ennyi erővel akkor ez is belefér! És igen, megérdemelték a sorsukat ezek a patkány firkászok. ÉN nem vagyok másokat kiprovokáló értéktelen ember, aki senkit és semmit nem értékel, mert ő belülről ateista. Tudod hány igazi áldozata volt a támadásnak? az a muszlim, akit ott megöltek - arra mit mond a közvélemény? SEMMIT..... Még csak meg sem említik. Holott ő "csak" a munkáját végezte, békésen, a benti nyomorultak miatt kellett meghalnia, nem az a muszlim rendőr rajzolt - na ő volt az, aki ártatlan volt és az a pár biztonsági őr!!! Ők nem tudtak többé hazamenni a családjukhoz a vallásgyalázó firkászok miatt. Ők voltak itt az igazi áldozatok. Remélem megtanultad a leckét te... Ennyi.
2015. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!