Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európa is ennyire szegény?

Nyugat-Európa is ennyire szegény?

Figyelt kérdés

[link]

"A 2013-ban végbement fejleményeket vizsgáló elemzés szerint egy év alatt 15 százalékról 15,5 százalékra emelkedett a hivatalos szegénységi küszöb alatti jövedelemből élők aránya, ami azt jelenti, hogy 12,5 millióan élnek szegény sorban a 81 milliós országban."


Ez a több mint 12 millió brutálisan sok, még egy ilyen nagy országban is!


"Az uniós módszertan alapján az számít szegénynek, akinek elkölthető jövedelme nem éri el a lakosság egészét jellemző jövedelmi középérték 60 százalékát. Ez egyszemélyes háztartás esetén havi 892 euró (mai árfolyamon 272 ezer forint) adózás utáni jövedelem, egy négyszemélyes család (két felnőtt, két 14 év alatti gyerek) esetében pedig 1873 euró volt 2013-ban Németországban."


Nem tudom, hogy itt nettó vagy bruttó értéket mérnek -e, mindenesetre egy nyugati országban 1000 euró alatt keresni nagyon rossznak számít.

Nem gondoltam volna, hogy Európa vezető gazdasága, a világ egyik legfejlettebb országa is ennyire szegény. Magyarországról nem találtam adatokat, de szerintem itthon is kb. 15% lehet a létminimum alatt élők száma.


2015. febr. 20. 21:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" nem dolgozik és segélyen él, de évente legalább egyszer el tud menni Hawaiira nyaralni. "


Akkor valamit nagyon felreertettel mert az atlagember atlagfizetessel sem tud elmenni Hawaiira nyaralni, nemhogy egy Hartz IV segelyes.

2015. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyebkent meg igaz: Nemetorszagban sincs kolbaszbol a kerites, nagyon sokan elnek keves jovedelembol, reszben segelyekbol.
2015. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!