Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a mi családunk...

Szerintetek a mi családunk szegénynek, átlagosnak, vagy gazdagnak számít Magyarországon?

Figyelt kérdés
Van egy 130 négyzetméteres családi házunk, 2007-ben építettük, egy Mercedes B osztályú kocsink, 2008-as, használtan már 1-2 millióért lehet ilyet venni. 5-en lakunk együtt: egy mama, anya, apa, 2 gyerek. Nincs hitelünk, nem is volt, az átlagos havi jövedelmünk kb. 220 ezer forint. Ebben benne van a nyugdíj, egy havi kereset, meg a családi pótlék. A számlákat mindig épphogy kitudjuk fizetni, a kaja is nagyon ki van centizve. Havi 5000 forintot félre szoktunk tenni. Ezenkívül van 2 millió tartalékunk.

2015. jan. 11. 09:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Háát átlag körüli szerintem. Talán picit alatta. Szegénynek nem mondható, de biztosra átlagnak sem a kettő között valahol. Az viszont nagyon jó, hogy nincs kölcsönötök! Ez óriási dolog.
2015. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Gazdagok semmiképp.


Ha azt nézem, hogy van egy hitelmentes házatok, egy közéopkategóriás nem túl öreg autótok és még megtakarításotok is akkor azt mondanám, hogy erős középosztály, kissé átlag felett.


Ellenben az nem fér a fejembe, hogy 5 fő / 220e forint bevételből ezt miként hoztátok össze. A bevételetek alapján meg azt mondanám, hogy kissé átlag alatt éltek.

2015. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Nincs saját házunk, nincs saját autónk, a megtakarításunk negyed millió forint, 100.000 Ft-os átlag bevételünk van, hó végére kijövünk, de nem tudnánk havi szinten rendszeresen x összeget félretenni. Szóval szerintem hozzánk képest speciel baromi jól álltok anyagilag!
2015. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ugye változnak a dolgok. A munkahelyek is hol megszűnnek, hol kevesebbet fizetnek.
2015. jan. 11. 09:50
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

érdekes, érdekes...

"A számlákat mindig épphogy kitudjuk fizetni," ezzel szemben: "van 2 millió tartalékunk."

2015. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ez nekem is szemet szúrt. Ennyi bevétel mellett honnan van ennyi tartalékotok?
2015. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az még régen gyűlt össze, és csak nagyon ritkán költünk belőle.
2015. jan. 11. 10:43
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Meglévő vagyontárgyaitok tekintetében átlagos, vagy annál jobb a helyzetetek. Gondolok itt a tehermentes házra és az autóra. A jövedelmeteket tekintve jó átlagos. A megtakarításotok tekintetében bőőőven átlag felettiek vagytok.


Mi is pont kijövünk hó végére, cirka 250e a havi keret, de nem aggódok, van tehermentes, alacsony rezsis ház, 5 éves autó, és jelentős megtakarítás...


Régebben jobban ment, de nem szórtuk el az akkor megkerestt pénzt. Pont, mint ti szerintem...

2015. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Erős középosztály. Szerintem a középosztálynak van hitele, amit a számlákkal és egyéb kiadásokkal bár ki tud fizetni, de megtakarítása már nincs és ti e felett álltok picivel, de a gazdagság egy nagy szakadék után jön...
2015. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Havi 220 ezres kereset, 1 ingatlan, olcsó autó, átlag feletti megtakarítás.


Alsó-középosztály (elsősorban az alacsony havi bevétel miatt, ami ráadásul egyetlen munkabérből + 1 nyugdíjból jön).


Ha anyukád (vagy apukád - nem tudom ki most a kereső) elmenni dolgozni pl 80 ezer forintért már sokkal jobban állnátok.

2015. jan. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!