Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen az élet most Romániában...

Milyen az élet most Romániában? Magyarország milyennel tűnik onnan?

Figyelt kérdés
Erdélyi magyarok véleménye érdekelne elsősorban. Magyarország fejlett nyugat onnan nézve?

2015. márc. 16. 14:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
igen,hozzank kepest sokkal fejlettebb. az itteni min fizetes nem eleg aggyik honaprol a masikra,nem hogy fere is tegyel.
2015. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem sokkal, de kicsivel azért fejlettebb.Ami kimondottan szembetűnő ha pl. Váradnál átlépem a határt, az Magyarország infrastrukturális fejlettsége.Gondoljunk itt pl. az autópályákra.

Maga az életszínvoal amúgy annyira nem marad el pl. nagyvárosok tekintetében nem hinném különbség lenne egy magyarországi és egy erdélyi (akár Kárpátokon túli) város között.Viszont vidéken nagyon csóróság van, azt látom, komplett vidékek vannak, ahol a fiatalság 90-95%-a külföldön keres megélhetést.

2015. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem ! A férjem magyarországi én erdélyi vagyok, sok időt tartózkodunk mindkét országba és a sok autópályán és külföldi tulajdonú szupermarketen kívül semmiben nem különbözik Magyarország Erdélytől de az csak a kizsákmányolást szolgálja. Ott is sok a minimál bérből élő tömbházban tengődő és vidéken is nagy a szegénység . Innen Magyarországra már egy pályakezdő sem akar menni se dolgozni, se élni ...akkor már inkább Németország, Ausztria vagy Anglia!
2015. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor mondhatni egy szinten van a két ország.


Megérjük, hogy eurót kell váltani, ha erdálybe akarok menni?

2015. márc. 17. 08:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát mondhatjuk, hogy szinte egy szinten van a két ország.Magyarország, ha egy hajszálnyival is, de elébb van.


Az eurós kérdésre: Megérhetjük, de Romániában is (ahogy Magyarországon is) az a hivatalos álláspont, hogy kitűznek egy céldátumot (a jelenlegi azt hiszem 2019), és ahogy az közeledik, azt úgy tolják tovább.Amióta Románia EU tag, ez a bevett szokás.Volt már 2015 is kitűzve, hát láthatjuk, hogy nem jött össze.

Ennek egyébként nem látom okát.Ha a román gazdaság olyan ütemben fejlődött volna, mint a válság előtt (évi 7%-os GDP bővülés), még akkor sem lenne olyan egészséges a gazdasága, és nem felelne meg a maastrichti kritériumoknak, hogy az eurozóna tagja legyen.

Már az is elég lenne, ha végre teljesítené a Schengen-övezethez való csatlakozási kitételeket.

2015. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Anyum régebb Székelyudvarhelyen dolgozott, átszámolva kb. 120.000 Ft t kapott, Magyarországon ugyan arra a munkára 250-300.000 ft t adnak, sokkal nagyobb a tisztaság, sokkal kulturáltabbak a népek, ha akkora különbség nincs is mint Ausztria és Magyarország között, de más világ. Nekem sokkal jobban tetszik, és egyetemre már oda is készülök költözni, utálom az itteni igénytelen kelletlen, nagypofájú embereket. Ahogy a rengeteg rasszizmust is, amit a román kormány végbe visz.



Leges legjobban nekem az fáj, hogy az emberek szemében azt a megtört kilátástalanságot látom, az örökös stressz, napról napra élés, félelem, céltalanság.. Sok ember itt olyan, mintha csak azért élne mert muszáj, valahogy ezt nem tudom leírni... De Magyarországon nem ilyen...

2015. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó én itt Fejér megyében ugyan azt látom... Szóval inkább Ausztria akkor...
2015. márc. 20. 07:06
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Ploiesti-ben élek, ez a rész már fejlettebb mint Magyarország, nem olyan mint Transilvania. Én nem szeretném az eurót, nekem tökéletes a lej, az a mi fizetőeszközünk.

Elég sokat utazok, Oradea, Satu Mare, Miercurea Ciuc, Timisoara, Baia Mare, Targu Mures, Cluj Napoca, Maramures, ezek egy teljesen más világ Ploiesti-hez, Bucuresti-hez képest.

2015. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bővebben? Miben jobb? Csak érdekel :)
2015. szept. 7. 06:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Annyiban jobb, hogy fejletteb, van munkalehetőség, vannak gyárak, normális munkabér, legalábbis az egyetemet végzett emberek mint én is jól keresnek. Nincs akkora szegénység stb.
2015. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!