Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiai magyarok közt...

Szlovákiai magyarok közt vagány dolog az asszimiláció, menő szlováknak lenni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagány, de sajnos előfordul.
2015. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
nem
2015. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
A hazaárulás tudtommal nem menő.
2015. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha menő lenne, akkor már nem beszélnénk szlovákiai magyarokról.

De a valóságban az a helyzet, hogy legtöbbször előbb-utóbb asszimilálódnak a nemzetiségek, főleg ha olyan kisebbségeket elnyomó, soviniszta országokról beszélünk, mint Szlovákia vagy Románia.


Csak gondoljunk egy olyan egyszerű dologra, mint például, hogy a magyar egy szlovák párt talál magának. Ekkor a gyerekeket legtöbbször úgy nevelik, hogy mindkét nyelvet tudják és mindkét közösségbe be tudnak illeszkedni. Viszont az azt követő generációk már egyik vagy másik félhet fognak tartozni, általában a többséghez.

2015. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 4/4 Időpont ma 18:58


Nem vagyok hülye tudom mi ez.

De ez a hagyományos-fajta asszimiláció nem magyarázza hogy hogy csökkenhet két népszámlálás között 10-15%-kal az ottani magyarok száma.

2015. márc. 21. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Amit írtam az a hagyományos asszimilációra volt példa. De azt is hozzátettem, hogy a szomszédaink nagy része előszeretettel alkalmaz erőszakos politikát a kisebbségekkel szemben. Megvannak a módszerek erre, például a szlovák nyelvtörvény is ilyen célt szolgált.


Hogy egy nem magyar témára is írjak egy példát. 1913-ban Románia belépett a 2. balkáni háborúba a bolgárok ellen, majd a háború végén megkapta Dél-Dobrudzsát. A románok aránya elenyésző volt, majd a következő évtizedekben betelepítettek egy csomó románt, hogy szétzúzzák a bolgár nemzetiségi tömböket (ugyanezt csinálta kb az összes szomszédunk is). Majd láss csodát, mire a második világháborúban Bulgária visszaszerezte a területet (majd meg is tartotta) a románok aránya már 30% felett volt.


Szóval nem valami nagy dolog asszimilálni egy kisebbséget, csak időigényes és munkás. Csak egy kis erőszakos betelepítés, elnyomás meg hasonlók.

2015. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem menő, de nem is gáz. Általában a fiatalok mindkét nyelven tudnak, és nincs avval probléma, hogy ki szlovák, ki magyar. Aki magyarul tud jobban, avval magyarul, aki szlovákul, avval szlovákul beszélnek. Nincs kiközösítés azért mert magyar vagy, vagy mert szlovák vagy. Erről nem tehetsz, és ha szimpatikus vagy, leszarom, hogy Varga vagy vagy Opavsky
2015. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagány dolog, hiszen ha az volna, már nem volnának magyarok. Senkit nem kötelez semmi arra, hogy magyar legyen, ne szlovák, bárki dönthet a szlovák identitás mellett, ha akar, és dönthet úgy, hogy elszlovákosodik. A tény, hogy nem teszik meg, azt igazolja, hogy nem sikk szlováknak lenni. De ebből nem következik az, hogy nincsenek szlovák barátaik, ismerőseik, kollégáik, akiket kedvelhetnek és akikkel szlovákul beszélhetnek. Mi a gond ezzel?
2016. dec. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!