Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A menekultek hogy kepzelik...

A menekultek hogy kepzelik hogy betornek hajoikkal mas allamokba? Nem feltartoztatni kene oket, hanem katonai tamadas es tobbet nem mereszkednenek oda.

Figyelt kérdés
2015. máj. 15. 15:18
1 2 3 4 5
 21/42 tetro ***** válasza:
27%

19.12

a legtöbb ország a fejlett nyugati országok miatt tart ott ahol. és az egyén aki beleszületik jó eséllyel nem tehet a kilátástalanságról. a hozzád hasonló emberekből nem tudom mi ölte ki ilyen szinte az empátiát, de rémisztő amerre haladunk. ez nem liberális kérdés... inkább emberiesség. tudod a szociális segélyt is fizet az állam az adómból, pedig mi közöm nekem ehhez? sőt, nyugdíjt is fizet, nekem meg nem fog, szóval mi közöm hozzá? orvoshoz szinte sohasem megyek, mi közöm ahhoz aki beteg? az eszmerendszered idevezet, csak vak vagy ahhoz hogy ezt lásd.

2015. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
42%

ma 16:27


Az EU áll kb. 3.5 mrd forintot, a magyar költségvetésből pedig kb. 585 millió forint megy el a papírmunkától az utolsó wc papír gurigáig menekültekre. Ebben van benne az én adóm is - szerintem abban az összegben is amit az EU-nak fizetünk be -, amit masszív 12 órázásokkal jattolok le az államnak. Mivel ebből jut rájuk is, ezért jogos a felháborodásom, ennek az összegnek lenne jobb helye is. Bár nem mind az én adóm, de elég rég dolgozom és adózom, hogy habzó szájjal verjem az asztalt az ilyen dolgokért. Egyébként házi feladat számodra: becsüld meg, hogy hetente mennyi "menekült" érkezik az országba, és tartózkodik itt "ideiglenesen". Továbbá gyere el felénk, és beszéld meg azokkal akikkel én szóbaálltam, hogy ők igazából véletlenül mondták nekem, hogy nem mennek sehová innen.


U.i.: Egyesek pedig megérthetnék, hogy az 1956-os menekülteket óriási hülyeség egy kalap alá venni a mai félnomádokkal. Vagy a nyugatiaknál véletlenül alakultak ki no-go zónák, pont a menekültek negyedeiben? A józan ész halála ti vagytok...

2015. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
42%

19:22


Kifogás, lásd a korábbi példámat, Dél-korát. Persze nem várható el minden országtól ekkora fejlődés, mert Korea az sikersztori, de a mostani szintre nincs magyarázat. Nem csak gazdaságilag, társadalmilag is a béka segge alatt vannak.

Tudod, én az országomat védem, a kultúrámat, az értékeinket.

A hozzád hasonlók pedig ezt nagyon komolyan veszélyeztetik a rövidlátásuk miatt, pont a te hozzáállásod az, ami csak romlást hozz a fejlett világra.

2015. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 tetro ***** válasza:
27%

19.29

585 millió forint.

kíváncsi vagyok mennyit adózol. ha 200-300 forint körül keresel nettó, akkor te vagy az átlag. az adóbevételek 22-23% szja, szóval a "te" adódból olyan 130millió megy a menekültekre. 3.5 millió adózó esetében ez kevesebb mint 40 Ft/fő.

Nem tudom keresel-e 300e Ft nettót. Bizonyára igen, mert nagyon fel vagy háborodva. De aki éhezőktől és olyanoktól akik az életüket mentik sajnál 40e Ft-t annak szerintem semmi joga felháborodni más embereken. De ha már valamin nagyon fel akarsz zúdulni, akkor javaslom gondold végig az összeget amit leírtál. Hogy költségvetésileg milyen apró is ez. Mondjuk hasonlítsd össze ezzel, hogy a nemzeti konzultáció amiben a kormány megpróbálja a hozzád hasonló érzéketlen kétbites gondolkodásúak fejében összemosni a terrorizmust a bevándorlókkal, az egy milliárdba kerül.

2015. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 tetro ***** válasza:
0%

19.41

mitől és hogyan véded az országod? hogyan fenyegeti a kultúrádat egy afgán bevándorló?

2015. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
53%

Egy afgán bevándorló sehogy. Tíz/százezrek már nagyon komolyan. De látom hülye vagy ehhez, hogy ezt végiggondold, olyan vagy aki akkor jön rá, hogy "bazz tényleg" amikor már meg van a baj.

A másik 585 millió Ft nem sok. De Magyarországon is vannak bőven akik komolyan rászorulnak, sokan gyerekek. Amíg egy magyar gyermek is van az országban aki pl. éhezik, addig én az utolsó fillért is sajnálni fogom a bevándorlóktól.

2015. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 tetro ***** válasza:
0%

19.47

értem hogy a te szinteden a másik lehülyézése és a kérdés kikerülése érvnek számít, de kérlek lépj ki a bőrödből, és írd le, hogy mondjuk tízezer bevándorló milyen módon jelent veszélyt a magyar kultúrára.

2015. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
42%

Állítsd szembe a magyar kultúrát/értékeket a közel-keleti, afrikai értékekkel és rájössz.

Bár gondolom nagy multikulti rajongó vagy, az állításomat továbbra is tartom arról, hogy mit gondolok rólad.

2015. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 tetro ***** válasza:
0%

19.50

kérlek a kérdésre válaszolj. ha élnek bevándorlók is az országban, az milyen módon jelent veszélyt a magyar kultúrára?

te állítottad ezt. írd le mire gondoltál ezzel. kevesebb lesz a népdal? kevesebben beszélnek majd magyarul? kevésbé lesz ízes a gulyás?

2015. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
42%

Ha továbbra sem érted meg fogom neked válaszolni, de előtte egy kérdés:


Élnél pl. Észak Afrikában? Vagy "fekete" Afrikában? Ha nem, miért nem?

2015. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!