Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért szeretik ennyire Che...

Miért szeretik ennyire Che Guevarát?

Figyelt kérdés

Dalok szólnak róla, pólók vannak róla, sapkák, hallottam már aluljáróban spanyol hegedűst is aki Che Guevaráról énekelt, van,a kinek Che Guevara a profilképe, stb.


Miét szeretik ennyien?

Hisz szó szerint egy tömeggyilkos volt, a Szovjetunió volt a példaképe, koncentrációs táborokat hozott létre, személyesen részt vett tömeges kivégzéseken, ráadásul ő maga mondta, hogy ha Kubából nem távolítják el a rakétákat, akkor felhasználta volna az USA ellen, beleértve pl New Yorkot, ezzel előidézve egy hatalmas világháborút.


Mégis miért istenítik, vagy legalábbis szeretik egyesek? Mit lehet szeretni egy tömeggyilkosban?



2015. máj. 17. 17:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy az orvosi tudását is arra használta, hogy a foglyokat jól megkínozza.
2015. máj. 17. 17:33
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy fiatalos szabadságharcost látnak benne.
2015. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel isteníthetnék Sztálint is, vagy Mao Ce Tungot.

Vagy akár Kim Jong Un-t.

2015. máj. 17. 17:37
 4/18 anonim ***** válasza:

# 3/3 Időpont ma 17:37


Róluk is rengeteg ilyen van... Csak szólok :-)

2015. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Általában szélsőbalos komcsik szokták éltetni. Az meg ugye elfogadottabb ma Magyarországon, mint mondjuk szélsőjobbos nácinak lenni.
2015. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mert az emberekben ott lakozik a kis ördög és ilyen emberteleneket is képes tisztelni, szeretni és akiket említettél.
2015. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Íme egy újabb szép bizonyítéka, hogy az emberek többségének értelmi színvonala...

Szerintem be tudod fejezni magad is a mondatot :)

2015. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Arra sokan nem gondolnak, hogy minden kétélű kard ahogy ez is. Akik rögtön csak a rosszat látják Che-ről azok meg jól bedőltek a feketítésnek.


Ítélkezés előtt érdemes kicsit jobban belemélyedni nem tipikusan: A Józsi szerint jó arc volt, én is csípem / A szomszéd szerint tömeggyilkos, én is utálom.

2015. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

'Arra sokan nem gondolnak, hogy minden kétélű kard ahogy ez is. Akik rögtön csak a rosszat látják Che-ről azok meg jól bedőltek a feketítésnek.'


Na akkor mondd meg, hogy kéne Che-re tekinteni?

2015. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Nem mondom meg helyetted, épp ez az, nézz utána, olvass róla és utána ítéld meg magad, ne más véleményére alapozz. :)
2015. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!