Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a népszaporulatnak...

Szerintetek a népszaporulatnak nem a jobb életet kéne jelentenie a rosszabb helyett? Ha csak józan ésszel gondolkodunk

Figyelt kérdés

Ha belegondolsz, minél több ember termel kaját, akkor minél több lesz, gyorsabban termelik és több lesz a termés


de ahogy a világ fejlődik pont fordítva megy el ez a dolog, a technológia inkább csak gazdagítja a gazdagokat akik azt sem tudják, mit csináljanak a pénzükkel, és porba tiporja esélyt sem adva a dolgozni akaróknak mint pl afrikába ami megy


Miért nem lehet, általánosan segítenie egy nagyon jó létben lévő országnak a rossz létben lévőt, és nem is azzal, hogy pénzt ad neki, hanem olyan tevékenységeket ajánl amit el tud végezni, és profitra tesz vele szert..


Pl éhezésnek alapból nem kéne gondnak lennie sehol, mert a technológia lehetővé teszi, hogy vízhez jussunk, meg kaját termesszünk akkor is mikor az időjárás nem kedvez..de ez csak egy példa volt a sok közül



#éhezés #afriak
2015. jún. 3. 18:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"Ha belegondolsz, minél több ember termel kaját, akkor minél több lesz, gyorsabban termelik és több lesz a termés "


Jaj..DE nekik is kell enni.

2015. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ha csak józan ésszel gondolkodom akkor azt kell, hogy mondjam, nem.

Az afrikai helyzetről pedig annyit, hogy a problémát már rég meg lehetett volna oldani, így vagy úgy. De abban nincs haszon...

2015. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
És ugyan azon a földön osztoznak.
2015. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A szegényebb társadalmi rétegeknek magas a népszaporulata.
2015. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem ez nem józan ész, mivel a minőség és a mennyiség az két különböző dolog, biztos te is hallottál már ezekről idézeteket.


A helyzet az hogy a Föld nem csak 7 milliárd, de akár tripla annyi ember is elbírna, ha az ipar nem így működne és ha pl nem lenne környezetszennyezés.


Ez a jelenlegi generáció feladata, hogy ezt megszüntesse.


Nem a mennyiség a probléma, hanem a minőség. Hogy a jelenlegi társadalom ... enyhén szólva önpusztító. De ez szerencsére változik mint ahogy látni is lehet, már az államok is egyre több zöld dologban vesznek részt, stb

2015. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szerintem naiv vagy.Az ember már csak olyan,hogy minél többje van,annál többet akar.Soha,semmi nem elég...Persze, vannak kivételek.Például én.Soha nem volt se kocsim,se nagy kertes házam és pénzzel sem voltam soha eleresztve.De nem is érzem,hogy bármelyik égetően hiányozna.Olykor-olykor lottózom,de többnyire akkor,amikor elvitték a nagy nyereményt.Ugyanis rohadtul nem akarok milliárdos lenni.Pár tízmillió bőven elég lenne,hogy ne kelljen tartani annyira egy esetleges munkanélküliségtől,stb.De ahogy tapasztalom,az emberek többsége nem így gondolkodik,milliárdos akar lenni.Akkor "zizzennek" meg amikor már nem csak pár "szaros" tíz-,vagy százmillióról van szó.Nekem ez egy kcsit magas,de nyilván bennem van a hiba.Aztán,hogy mit kezdenének a milliárdokkal?Gondolom,még több pénzt csinálnának belőle.Mert abból sohasem elég.Ez van és a gazdag országokat is emberek lakják.Egy kis jótékonykodás még belefér,de komoly megoldást keresni a nyomorgó országoknak,az már túl sokba kerülne.
2015. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A népszaporulat meg miért jelentene jobb életet.Ugyanazon egy bolygó "javaira",egyre több ember "ácsingózik". "Sok az eszkimó,kevés a fóka".Abban van valami,amit az egyik hozzászóló írt: a Föld akár több embert is eltartana, csak nem ezen a fejlettségi szinten.Na de, szerintem innen már nem fogunk visszafelé menni a technikai fejlődésben,legfeljebb egy újabb Özönvyíz után.
2015. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

De ha növényekben, nem pedig fókákban gondolkodsz, kimeríthetlen a Föld


Naiv persze, de basszus emberből vagyok, lehethogy a génjeim mások mint a kapzsiknak, vagy szimplán nem vagyok gazdag azért gondolkodhatok így..


Olyan szörnyű belegondolni, hogy ott van az a sok már szinte megszámlálhatatlan mennyiségű pénz a világ vezetői bankszámláján, és rengeteg ember meg beleszületik egy szar helyzetbe és nem is tehet semmit..lehet mondani, hogy minden csak akarat kérdése, de az akaráshoz is kell valami, nem tudom Bill Gates mit kezdene, ha hirtelen eltűnne a hírneve, meg a pénze, vajon újra tudná építeni a vagyonát


Az állatvilágba úgy van, hogy a hangyák összedolgoznak nem, vagy azok is veszekednek néha?

Az oroszlánok néha gyilkolják egymást, de, hogy egy tudatos lény miért ilyen


1. Igen, minél több ember foglalkozik vmivel, arányosan annyival több lesz a dologból, és nem egyenesen arányosan..

2015. jún. 3. 21:20
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem,még ha növényekben gondolkodsz,akkor sem kimeríthetetlen a Föld.Amúgy nem bántásnak szántam,hogy naív vagy,ezért korrigálok:túl idealista vagy.Én nem tudok az lenni és tulajdonképpen irigyellek.
2015. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Naiv vagy?

miiii???

Hát te vagy lelkileg megrokkanva ha ilyen lottókban meg hülyeségekben gondolkodol.

Még több pénzt csinálnál belőle. Gratulálok elértél a nulladik szinthez.


Vagy inkább már mínuszba mész.


Fogyi.

2015. jún. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!