Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a menekült dilemma...

Mi ez a menekült dilemma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Rengeteg hírt láttam, de mindegyik csak részleteiben számol be az ügyről. valaki össze tudja viszonylag röviden foglalni az egész lényegét? Mikor kezdődött? Miért pont most? Kerítés? Ki találta ki? Plakátok? Előre köszönöm :)

2015. jún. 24. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem ma kezdődött megy ez régóta. Hazánk eddig aránylag megúszta ezt a dolgot, bár a '90 - es években a délszláv háborúk idején azért sokan jöttek.


Az elmúlt években rengeteg helyen háborúk, zavargások törtek ki, az "arab tavasz" révén, a szír polgárháború miatt, Afganisztánban már régóta stb. Az életveszély miatt, no meg a jobb megélhetésért felkerekednek az emberek, gyakran embercsempészek zsákmányává válnak, s Európában próbálnak letelepedni. Bármit is mondjanak a liberálisok, Európa ennek nem örül. Egy példa: én kamionos vagyok, ismert a menekülthelyzet Calais - nál, nekem is volt már incidensem. Ha átvisz - tudomása és belegyezése nélkül - egy személyt a rakterében a sofőr, azt Angliából kitenni nem lehet, ott befogadják. A sofőrt pedig megbüntetik 2000 fontra/menekült. Így könnyű befogadónak lenni.


Nomármost. Akik ma átszivárognak a déli határainkon, azok igazából nem hazánkban akarnak letelepedni, hanem az áhított nyugaton. De ott nem kellenek, visszaküldik őket oda, ahol beléptek az EU - ba. Hozzánk. Közben, a mi .szunkkal verik a csalánt, s szidnak minket, mert mi meg kerítést építünk a határon.


Még valami: a schengeni zóna tagja vagyunk. Nekünk meg KELL akadályoznunk az illegális bevándorlást. Ha nem tennénk akkor az EU elmarasztalna minket, joggal. Szóval ez itt a 22 - es csapdája.

2015. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Duenna ***** válasza:
75%
22-es csapdája. Pontosan!
2015. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Duenna ***** válasza:
3-as! Gondolod te! Mert azt gondolod, hogy Magyarországnak nem kell semmilyen szabályhoz tartania magát, oszt csak el lehet járni az ügyben így, vagy úgy, ahogy gondolja. Ezek EU-s szigorú szabályokhoz vannak kötve, ami szabály 10 évvel ezelőtt még megfelelt, az most egyáltalán nem felel meg. De az EU nem nagyon akarja engedni Magyarországnak a szabályok megváltoztatását. Éppen ezért van Magyarország a 22-es csapdájában.
2015. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne itt veszekedjetek kérlek. Én csak a helyzetet szerettem volna megismerni, és tudom milyen nehéz, de véleménynyilvánítás nélkül.
2015. jún. 24. 23:03
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Ki a 3-s---
2015. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelem elterelés...
2015. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!