Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kazahsztánban tényleg van...

Kazahsztánban tényleg van vagy volt ilyesmi, illetve tényleg félnek a zsidóktól?

Figyelt kérdés

A Borat című filmben láttam ezeket.


Van ez a "zsidó futtatás", amikor kergetik a zsidókat az utcán.

Van vagy volt ilyen hagyomány Kazahsztánban?


Aztán elhangzott a filmben az a mondás is, hogy "dobd a zsidót a kútba és országod szabad lesz".



2015. júl. 8. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem , nincs ilyen. :)

Én zsidó vagyok és részben kazah és ilyen hagyomány nincsen.

Egyébként Kazahsztánban él úgy összesen 100-200 zsidó származású ember.

Am viszont a film szó szerint az antiszemitizmus,rasszizmus a a kulturális megkülönböztetés kritizálásáról szól.

Én zsidó/kazah származásúként nagyokat nevetem a filmen. :'D

Meg aztán Kazahsztánban nem is ilyen állatok az emberek. :D

Egyébkén meg Sacha Baron Cohen is zsidó származású és az egyik kedvenc színészem. :)


Üdv!

2015. júl. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Ez a film kigyúnyolja az amerikaiak előítéleteit.

Olyannak állítja be a szereplőket, ahogy az átlag amerikaiak elképzelik őket (persze irreálisan eltúlozva :D)

2015. júl. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a film közfelháborodást keltett Kazahsztánban. ne ebből tájékozódj, mert ez a film nem Kazahsztánról szól, hanem arról, hogy az amerikaiak mit képzelnek el Kazahsztánról, hogyan képzelik el az ottani életet és az országot. Nem meglepő, hogy ilyeneket képzelnek, az átlag amerikainak fogalma sincs a világról. Európáról is baromi keveset tudnak, sokan azt hiszik, Európa 1 ország. Valamelyik alelnök jelölt nő is kijelentette, hogy úgy tudta, hogy Afrika 1 ország, pedig ha megnyeri a választást, ő lett volna az USA 2. embere.


Tehát a film egyáltalán nem festi le a valóságot, egy rosszindulatú paródia az egész.

2015. júl. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


3-asnak


Azért nem rosszindulatú ,de bármennyire is bírom az amcsikat tényleg fingot se tudnak NEM az ,hogy Ázsiáról ,hanem Európáról sem (ahonnan a legtöbb amerikai őse származik...)

2015. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!