Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael (mint szomszédos...

Izrael (mint szomszédos ország) mennyi szíriai menekültet fogadott be?

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 17:10
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

"Úgy érted, hogy a 46,437 menekültbõl, akiknek 73 % -a ERITREAI, 19% -a SZUDÁNI, a többi ( 8 % ) MÁS AFRKAI országból való, tehát, hogy ezek közül hányan zsidók?"

Ezekből az országokból is bőven érkeznek zsidók Izraelbe. Persze ti lehet, hogy nem ismeritek el őket zsidónak a bőrük színe miatt (a rasszisták pedig természetesen mi magyarok vagyunk).


"( "fogadtok be" - nem vok izraeli állampolgár és budapesti lakos vok. Persze, ha sok ilyet olvasok, elõbb - utóbb hozzáteszem: még. és amilyen büszkén montam égebben pl Törökországban, Görögországban, h magyar vagyok és úgy néztek rám, mint akik jogosnak tarják büszkeségemet, hát mostanában pont annyira kezdelek szégyellni. )"

Attól, hogy nem vagy izraeli állampolgár, még zsidó vagy. Attól, hogy magyar állampolgár vagy, még nem vagy magyar.

2015. júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
17%

# 21 ma 17:19


Magyar vagyok.

Nem tõled fogm kérdezni és egyáltalán nem érdekel, ahogy egyetlen magyart se, hogy Neked errõl mi a véleményed.

2015. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
Ha én kiköltöznék Izraelbe, vagy akár ott születtem volna, de magyar, keresztény szülők gyermekeként, és mindezek után zsidónak vallanám magam, mit szólnál hozzá? De nem teszem, mert a nemzetiség a származástól függ. Franciaországban se lennék soha francia, Japánban se lennék japán, még ha szeretném az országot és a népet, akkor sem.
2015. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:

"Szíriából kicsi az esélye, hogy valaki éve eljut az izraeli határig, ha mégis, az többnyire sebesült, vagy más okból szorul azonnali orvosi segítségre."


És miért ilyen kegyetlenek az izraeli határőrök a határ felé igyekvőkkel?

2015. júl. 24. 20:26
 25/54 anonim ***** válasza:
Ők, semmit. Meg akarják védeni az ország zsidó jellegét. Persze ha mi akarjuk megvédeni az ország fehér, magyar, keresztény jellegét, akkor büdös rasszisták, meg nácik vagyunk.
2015. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
#24 Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Tetszettek volna nem évtizedekig gyűlölködni a zsidók ellen, akkor most több segítséget kapnának.
2015. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
#26 Tehát azt mondod, hogy aki szíriai, az mind évtizedek óta gyűlölködik a zsidók ellen, kivétel nélkül? Még az újszülöttek is?
2015. júl. 27. 16:48
 28/54 anonim ***** válasza:
0%
#27 Hát persze, ahogy mi magyarok is mind felelősek vagyunk a holokausztért, még az is, akinek a szülei sem éltek még akkor :)
2015. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
#27 És az izraeli határőrök is mind egytől egyig kegyetlenek. Praktikus dolog az általánosítás, nemde?
2015. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
25%

"Szíriából kicsi az esélye, hogy valaki éve eljut az izraeli határig, ha mégis, az többnyire sebesült, vagy más okból szorul azonnali orvosi segítségre."


Ahogy látom, annyi az elöítélet és a tudatlanság, hogy ezt mindenki félreértette.


Nem az izraerli határõrök miatt nehéz odajutni, hanem a Szíriában harcolók miatt. Mielõtt valaki oda jutna, hogy látótávolságában van az izraeli határ, nagyon sok esélye van, hogy lelövik, mert az övéin kívül még két - három csoport harcol egymással és bármelyik másikkal találkozik, annyi. Ha teljesen civil, akkor sincs sokkal jobb helyzetben, mert pl ha az isis veszi észre ... ha meg Al Nusra ( az Assad ellenes ), akkor a Golánon élõ drúzokkal gyûlik meg a baja, akik még az izraeli mentõautót is megtámadták, amiért Al Nusra harcost vitt segélyhelyre.


A drúzokról még a már elmondottakon kívül annyit, hogy - mint korábbanirtam, Libanonban, Szíriában és Izraelben élnek és mindnütt lojálisak az államhoz. Tehát a libanoni Libanonhoz, stb. Így a Golanon élõk valaha szíriaiak voltak, így õk mais Szíriához, Assadhoz lojálisak éppúgy, ahogy az izraeli drúzok meg Izraelhez.


( Azt nem tudom, szírai drúzok alkalomadtán veszelszenek-e pl izraeli drúzokkal, gyanítom, nem, mert amúgy nem "veszekedõsek". )


Szóval a lényeg: ha a Szíriából menekülõ az izraeli határõrök látoótávolába kerül, már nyert ügye van, de pont ez, amire kicsi az esélye az ottani zavaros viszonyok miatt, amiatt, hogy Szíriában gyakorlatolag mindenki lõ mindenkire. Ugyanilyen nehéz bármelyik másik határhoz jutniuk, legfeljebb Izrael felé még fel is kell mászni a Golánra.

2015. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!