Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael (mint szomszédos...

Izrael (mint szomszédos ország) mennyi szíriai menekültet fogadott be?

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 17:10
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

Sokat mondó kép.

Na vajon melyik szomszédos ország a kakukktojás?

[link]

2015. szept. 4. 19:17
 42/54 peru01 válasza:

Adjon Isten!

Vallási okok miatt nem fogad be Izrael,én mint keresztény szintén nem szeretnék itt arabokat ez baj??????Tehát Merkel nekem ne dumáljon...Se Soros sem..

2016. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

13-as

Eszerint a kérdésre a válaszod: 0 fő.

Kivéve a sebesülteket (látják el...), akik ugye az izraeli(Golan)-szír határon fekvő Quneita tartományban sebesülhettek meg, amit Izrael elfoglalt. Tehát hogy sebesültek meg?!...

2016. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Elozonek:

Izrael 1967-ben foglalta el a Golant (ahonnan addig folyamatosan lesipuskaztak pld a foldeken dolgozo parasztokat, es amikor Sziria 6 masik arab orszaggal EGYUTT megtamadta Izraelt).

Szoval szerinted az 50 evvel ezelott zajlott haboru sebesultjeirol van szo?

2016. dec. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
Nem éppen. A Quneitra tartományt mostanában foglalta el Asszadtól.
2016. dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

44-es

[link]

Csak, hogy érthető legyen, hogy miről beszélek. Az a bizonyos kék terület a Quenitra tartomány.

Régen én is azt hittem, hogy a Golan fennsíkocska egy kisebb terület, ahonnan az arabok "lesipuskázgattak" az alant lévő izraeliekre. Ez bizony egy megyényi terület, s ezt terjesztették ki egy újabb megyényivel (ráadásul ez 2015-ös térkép).

2016. dec. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Kb. 2 hete vittem utoljara turistakat a Golanra, 4 napig voltunk ott. (Ez meg az IS tamadas elott volt.)

Semmi valtozast nem lattam, ugy hogy fogalmam sincs mirol beszelsz.

2016. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Hozzateszem, hogy tavcsovon neztuk Quneitrat, az ENSZ csapatok is ugyanott voltak, ahol elotte.

Megismetlem, fogalmam sincs, mirol beszelsz.

2016. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Éppen a vita kapcsán kezdtem el keresgélni, s ez alapján találtam a belinkelt Newsweek térképet, miszerint a kékkel jelzett terület -Quenitra- "Israeli controlled countryside". A korábbi térképeken ez a terület a DZ-n kivüli szír területhez tartozott. Más térképeken a korábbi keskenyebb demilitarized zone helyett már ez a terület is dmz-ként szerepel.

Korábbi források Quneitra szír kormányzóságról írják, hogy a felkelőktől visszafoglalták az Asszad féle kormányerők.

Nem tudom, te mit láttál "távcsővel", de valahol valami nem stimmel.

Források: leginkább amerikai, angol, Wiki (Newsweek, Google Maps, stb.)

2016. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy korábban ez a terület a Free Syrian Army-hoz tartozott és semmiképpen nem az IS-hez. Tőlük foglalta vissza az Assad regime (wiki), viszont 2015-óta ez izraeli controlled countryside. Gondolom a távcső ezt nem "mutatta".
2016. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!