Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ehhez? Az EU-28...

Mit szóltok ehhez? Az EU-28 tagállamok népessége 507 millió fő (2014), a természetes szaporodás viszont csak 151.500 fő volt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az angol wikipédia alapján számoltam: minden országnak vettem a természetes szaporodását, összeadtam őket, mindenhol a 2014-es adatokat néztem. Valahol negatív volt az adat, valahol pozitív. A 28 adat összeadása után az eredmény 151.500 lett (kb.), vagyis ennyivel nőtt a népesség (a be- és kivándorlástól eltekintve). Hasonló népességgel egyedül az USA rendelkezik (322 millió fő -- 2015 aug.), és ott a természetes szaporodás folyamatos 2 millió fő körül van (szintén a be- és kivándorlás adatai nélkül). Ezek az adatok nem jelzik a népességnövekedés ütemét, csak azt, hogy mennyi gyerek születik az elhunytak helyébe.


Mi a véleményetek erről?



2015. aug. 3. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó
2015. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a két legfőbb "szaporodó" tagállam az Egyesült Királyság és Franciaország, itt többszázezer fő a természetes szaporodás. A többi tagállam 'fogy', stagnál, vagy kicsit növekszik. Pl. Németország természetes fogyása majd' 200 ezer fő volt.
2015. aug. 3. 17:45
 3/12 A kérdező kommentje:
1.-esnek: 151 ezer fő természetes szaporodásnak szerintem nagyon is rossz egy félmilliárd fős népességű területegységnek
2015. aug. 3. 17:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Helyes, így is túl sok ember él a Földön.
2015. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de szerintem úgy lenne helyes, hogyha minden országban egyenletesen és lassan nőne a népesség..

Szóval nem úgy mint Afrikában

2015. aug. 3. 17:50
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Minden birodalom elbukik egyszer, lehet, hogy Európának most jött el az ideje.
2015. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
WIkipédia soha sem 100%os biztonyossággal nyújt hiteles adatokat. Európa ma vagy stagnál vagy öregszik, nem fog elbukni, de nem kell megakadájozni az összes menekültet. A menekültektől lesz nyugdíjunk és jövőnk sajnos. Nem szeretem őket, de amíg nem lesz minden családban 3-4 gyerek, addig veszett fejszenyele
2015. aug. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elvileg minden kormány statisztikai hivatalaitól származnak az adatok de világosan látszik a lényeg hogy az EU népessége stagnál vagy lassan növekszik

Ebből értelemszerűen következik hogy öregedik a népesség

2015. aug. 3. 18:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Az angolok és franciák nem szaporodnak többet nálunk, egyszerűen csak engedik be a bevándorlókat ami feltornázza a népességszámot!
2015. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hülyeséget beszélsz. Direkt írtam, hogy ezek SZÜLETÉSI ÉS HALÁLOZÁSI számok alapján van számolva. A vándorlási egyenleget direkt nem vettem figyelembe !!


Maximum abba van igazad, hogy a születési számokat a bevándorló tolják fel azzal, hogy többet szülnek

2015. aug. 3. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!