Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak én félek ilyen téren a...

Csak én félek ilyen téren a muzulmán menekültektől?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak vagy félelemkeltésnek szánom a kérdést!


Meleg vagyok, és én őszintén szólva aggódok amiatt, hogy ha pl Franciaországban, Olaszországban, Angliában, stb elég "erősek" lesznek a muzulmánok (a helyi muszlim közösségekkel együtt), akkor majd betiltják a melegházasságot, vagy még rosszabb, korlátozni fogják a melegeket, büntetni őket, mint ahogyan a muszlim és afrikai országokban szokás.


Szerintem jó, hogy a homoszexuálisokat már egyre több helyen egyenlő félként kezelik a heteroszexuálisokkal, viszont a muzulmánok miatt ez fog változni drasztikusan?

Mi a véleményetek?


Vagy ilyentől nem kell félni?



2015. aug. 22. 19:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem vagy meleg és nem is érdekel téged a melegek jogai. Egyszerűen csak a muszlimok ellen uszítod az embereket.
2015. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, meleg vagyok, és már hogyne érdekelne, hogy büntetnek-e ezért, hogy meleg vagyok, vagy sem.
2015. aug. 23. 20:38
 13/17 anonim ***** válasza:
35%
Én továbbra is kétlem hogy meleg lennél, de ha az is vagy alaptalan a félelmed. Muszlim országokban is élnek melegek, senki nem bántja őket amig otthon teszik azt amit. Senkit nem büntetnek azért mert meleg. Persze az más kérdés hogy ha a Ramadán alatt felvonulnak engedély nélkül a főutcán és provokálják az embereket, akkor ne csodálkozzanak ha ez egyesekből undort vált ki. Egyébként érdekes hogy pont a muszlomoktól félsz, mikor szélsőjobb csoportok gyakran tüntetnek melegek ellen.
2015. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Menekült státussal nem jár szavazati jog"

ő azonnal nem.de az a menekült letelepedik.itt él éveket gyereket szül stb.szerinted nem lesz állampolgár a gyereke?vagy ő 10év múlva?


"országok vallásilag megmaradnak azok,amik voltak."

hahaha na persze tegyük fel egy 80%-os iszlám többség franciaországban mondjuk 100év múlva és tutira francia ország még mindig keresztény köztársaság lesz.álmaidban.

iszlám kalifátus. toleranciát mennyire ismerik? hát kevésbé mint a helyi támogatóik.

2015. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz állampolgár a gyereke, az az USA-ban van így, nálunk nem. Ő se lesz állampolgár, ha mi nem akarjuk, hogy az legyen. Például amennyiben beteljesíti a jobberek félelmeit és ittartózkodása alatt csak allahakbározik, nemierőszakol meg lesi a segélyt, akkor nem nagyon fog állampolgárságot kapni (sőt, az erőszakolás miatt a menekültstátusától is elköszönhet). De amennyiben valaki integrálódik a társadalomba, munkahelyet talál, a gyereke magyar iskolába jár, akkor nem túl logikus döntés kidobni egy hasznos embert (ettől függetlenül a BÁH szemrebbenés nélkül megcsinálja).
2015. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

franciáknál is sok példa van rá hogy terrorista lesz a sokadik generációs ott élő emberekből.nagyapja bevándorolt,letelepedett dolgozott.állampolgár lett.arról nem tehet ha most meg beszervezi az unokáját az iszlám állam.bármit is csinál egy ide települt menekült nincs rá garancia hogy a gyereke, unokája nem terrorista lesz-e.

és az ilyen szélsőségesek nagy tömegben nagy dolgokra képesek.lásd iszlám állam.

szóval nem alaptalan félelmek vanak itt.a kérdező a melegsége miatt aggódik én azért mert fehér európai vagyok és nem iszlám.

2015. szept. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

ÉRtem én az aggályodat, de ettől nem kell félni. A muszlimok nem egy homogén blokk. Keresztényből is van őrült fundamentalista és elviselhetőbb, modernebb fajta, ugyanúgy muszlimból is. Csak azért félsz tőle, mert az ember zsigerileg fél attól, ami más, ami idegen, amit nem ismer.


És persze igaz, hogy a muszlim világba nem jutottak el annyira a szekularizmus eszméi, de normális bevándorlópolitika mellett 1-2 generáció alatt a muszlim bevándorlók többsége le fogja vetkőzni az elmaradt fundamentalista hagyományokat, amiket otthonról örököltek. A radikális iszlám felé elsősorban azért fordulnak az Európában élők, mert kirekesztve érzik magukat. Ez Európa hibája is. Nem vagyok híve a multikulturalizmus azon fajtájának, amely tolerálja a szociál-konzervativizmus gyűlöletbeszédbe torkolló fajtáját ("És ezek a homoszexuálisok a lehető legmocskosabb teremtmények Allah teremtményei közül" - Ahmed Miklós Kovács), de az olyan erőszakos asszimilációs törekvések, mint a csador betiltása (megj.: nem minden nő azért viseli, mert a férje ráparancsolt - az más kérdés, hogy nem kéne viselniük szerintem, de ezt tiltással nem lehet elérni), szintén nem fogják segíteni őket az integrációban.


A lényeg az, hogy következetesen küzdeni kell a szekuláris eszmékért, mind a keresztény, mind a muszlim vallási vezetőkkel szemben, akik ilyen téren egymással szoros szövetségben állnak.

2015. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!