Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most komolyan ehhez hasonló...

Most komolyan ehhez hasonló embereket kéne befogadnunk?

Figyelt kérdés

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=fX73ggsMNEI

https://www.youtube.com/watch?v=VcYpWXgbMDk


Én nem állítom, hogy mindegyik ilyen. De nem is kell, hogy mindegyik ilyen legyen, elég, ha csak a 10-15%-uk. Elpattan valami a fejében, mert éppen nem az van, amit ő akar, és már tör, zúz. Idejön, semmit nem tesz le az asztalra, de követelőzik. Elhiszem én, hogy háború elől menekülnek, de ha én menekülnék, a minimum az lenne, hogy meghúzom magam abban az országban, amelyik gondoskodik rólam és befogad. Csak abba gondoljon bele valaki, hogy ha ez az ember is, az első videón, képes volt a sínek közé feküdni, odalökve feleségét és gyerekét, csak azért, mert várnia kell még X időt, hogy továbbmehessen a kánaánba, akkor mi lesz, ha valami komolyabb sérelmet szenved majd el? Felrobbant egy metrót?


2015. szept. 4. 15:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Ne keverd ide 2006-ot. Az akkori kormány bőven kiérdemelte azt, amit kapott, most is elkélne egy hasonló."

Ahhoz képest, hogy a kormányt támadták, mégis csak az egyszerű dolgozó ember autóját gyújtották fel vagy repült be a könnygáz az ablakán.


"Ez nem válasz arra, hogy a menekültek között lehet X% fanatikus/szélsőséges, akinek kevés is elég ahhoz, hogy ilyesmit tegyen."

Pontosan annyi az esélye, hogy meghalj egy terror támadásba, mint annak, hogy egy ámokfutó agyonlőjön, vagy csak megöljenek a bankrablók.

2015. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ha nem muszáj, én akkor sem növelném ennek az esélyét +1 terroristafaktorral.
2015. szept. 4. 16:19
 13/20 anonim ***** válasza:
Akkor ne tedd, én bízok benne, hogy az ilyenek a magyar titkosszolgálat a terroristákat elfogja a támadás előtt.
2015. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

"Ne keverd ide 2006-ot. Az akkori kormány bőven kiérdemelte azt, amit kapott, most is elkélne egy hasonló."


Elkélne egy hasonló?! Ha hozzá mersz nyúlni az autómhoz eltöröm a kezed te kis korcs... menj borogasd a saját kocsidat, meg a saját környékedet gyújtsd fel, és rombold le. Itt lakom az V. kerületben, láttam mit műveltek a "hazafiak" 2006-ban. Undorítóak voltak.

2015. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

#1


hogy mit tettem volna a helyében? Hát nem ezt!


valaki elmondhatná már nekik hogy nálunk ezt nem szokás


itt nem terrorizmussal és hisztériával kell megoldani az ilyesmit

2015. szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Végig tolmácsolták nekik, hogy a vonat nem megy Nyugatra, de sehova sem, csak belföldön közlekedik, nem is indultak egy darabig, aztán gondolom a feldühödött tömeget már kezelni kellett vhogy, meg amúgy is indulnia kellett a járatnak, hisz még a magyar ember azért szeretné használni a vonatot. :)

Tökre megértem, a kilátástalan, sz*r helyzetüket, de a táborokban minden rendelkezésükre áll(na), de ők ehelyett éhség sztrájkot folytatnak, azt mondják nem jó a víz minősége(ami több okvól is nagyon vicces és nem jó az ellátás. Hát a Keleti közepén hogyne! Sokkal egyszerűbb lenne, ha végre csinálnák már azt amit kell.

2015. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

"valaki elmondhatná már nekik hogy nálunk ezt nem szokás

itt nem terrorizmussal és hisztériával kell megoldani az ilyesmit"

Hát nem sajnos nem mindenki így gondolkozik

[link]

2015. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%
Éljenek a hős hazafiak... Undorító férgek.
2015. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Komolyan a fickot addig ütném még mozog...hogy a jó istenbe gondolta hogy egy gyerekkel fetreng a sineneken,undoritó hogy ezek nagyon sokszor a gyerekeket használják fel.Egy másik fotón(még a macedóniai esetnél)egy pasi gyereket tart maga előtt.

Elhiszem hogy dühös meg ideges de ez a megoldás?veszélyeztetni a saját gyereke életét?

2015. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Elöljáróban: Nem támogatom az erőszak semmilyen formáját, és nem "helyeslem" a szerencsétlen férfi tettét.

Nekem is az volt az első gondolatom a videót látva, hogy elment az esze, egyszerűen beleőrült a sok-sok szenvedésbe, reménytelenségbe, kilátástalanságba.

Egyáltalán nem csodálom, sőt, az a csoda (és szerencse), hogy nem történnek hasonló incidensek sokkal nagyobb számban.

A háborús menekülteknél jóval kevesebbet szenvedett emberek is bele szoktak tébolyodni a nehézségekbe, problémákba, nemzetiségtől vagy bármitől függetlenül, viszont "lelki alkattól" függően. Az esetek többségében szerencsére ezek az emberek nem fordulnak önmaguk vagy mások ellen, "csak" szépen kikötnek a pszichiátrián. A kisebbség viszont öngyilkosságot követ el (vagy legalább megkísérli) - és ne feledjük, hogy Magyarország az öngyilkosságok tekintetében évtizedekig "dobogós" volt; vagy mások ellen fordul, legyenek azok akár ismerősök, akár ismeretlenek.

Szerintem nem sok olyan ember van, aki ne ismerne legalább egy-két pszichiátriát megjárt személyt, "idegösszeroppanás", súlyos depresszió, egyéb betegségek miatt.

(Félreértések elkerülése végett: NEM azt állítom, hogy minden ön- és közveszélyes személy betegsége mögött nehéz élethelyzetek állnak. Hanem azt, hogy a nehézségek IS kiválthatnak összeomlást.)


És csak csendben jegyzem meg, hogy teljesen más dolog kívülről látni valamit, és "józan ésszel" végiggondolni, mint VALÓBAN ÁTÉLNI. Szerintem mindenki nagyon okos tud lenni mások helyzetét, problémáit illetően, de hogy Ő MAGA mit tenne egy hasonló éles helyzetben, azt nem lehet tudni...

2015. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!