Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az orosz gép elleni merénylet...

Az orosz gép elleni merénylet után miért nem burkolóztak orosz nemzeti színekbe az emberek a fészbukon?

Figyelt kérdés
Nem számháború ugyan, de igaz: ott még több halálos áldozat volt.

2015. nov. 15. 10:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
#10 csak azért őrült mert ha megdobják kővel akkor nem kenyeret dob vissza?
2015. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%

Tényleg nem kell ebben logikát keresni. Ha Európa közepén történik valami hasonló, akkor az mindig nagyobb sokk lesz, mint az, hogy lelőnek egy repülőgépet egy terroristák által uralt terület fölött. Hiába több az áldozat, az senkit nem érdekel, a tett a lényeg. És ezért nem kerülnek ki libanoni zászlók, meg iraki zászlók meg a többi sem, mert egyrészt messze vannak, másrészt mindenki csak legyint, hogy á a közel-keleten naponta ez megy.


A másik dolog, hogy azért mégiscsak európaiak vagyunk. Gondolom téged is jobban megráz az, ha egy családtaggal történik valami, mintha csak a szomszéddal.


A harmadik pedig, hogy a facebook nem ajánlotta fel az orosz zászlósítás funkcióját. Miért? Hát mert a facebook vezetés nyilván nem oroszbarát, úgyhogy eszükbe se jutott. Ez van, a facebook is egy nyugati termék, azon belül amerikai, Franciaország pedig hagyományosan az egyik legjobb barátja az USA-nak.

2015. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

"Szóval akkor minden nap másik színű zászló legyen mert valahol meghal a világban 200-300 ember? "


Vagy igen, vagy semmilyen. Ha már egyszer konzekvens akar lenni. De főleg ha liberális szeretne lenni. Mert így azt sugallja, hogy egy francia többet ér, mint más. Szvsz a legtöbb ember divatból rakja ki amúgy is a zászlót, mert másoknál látja.

2015. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
22%
Azért mindig meglepődöm azokon a "Magyarokon", akik ahelyett, hogy illiberálisként átszíneznék a profilképük az orosz nemzeti színekre a FB-on, helyette a liberálisokon kérik számon, hogy egyesek, akik még csak lehet nem is liberálisok, miért színezik át franciára.
2015. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%
Mert mondjuk Párizs belvárosában megrázóbb egy ilyen dolog, mint Egyiptom felett.
2015. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%
Vagy mert sokakhoz közelebb áll Franciaország, mint Oroszország.
2015. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
Mert politika az egész... A facebook amerikai cég, és az Usa nincs jóba Oroszországgal... Franciaország benyal Washingtonnak, ezért siratják és gyászolják őket!
2015. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%
Tegyenek francia nemzeti színeket azok akik beengedték a terroristákat Európába.
2015. nov. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert az oroszok tagadták a merényletet, és műszaki hibát akartak ráerőltetni a világra, nehogy kiderüljön, hogy ők is sebezhetők.
2015. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
12%

Mert nem volt telesz*rva a facebook sem az orosz merénylettel, sem a libanonival (amiről a kérdésed alapján vagy te sem tudsz, vagy őket vmiért nem kedveled...). Nemigen olvasok hírportálokat, ha eljut hozzám vmi infó, akkor az facebookon és ismerősökön keresztül lehet. Speciel, hogy az orosz gép is terrortámadás volt, én tegnap tudtam meg, nem az én hibám, ha annak vmiért nem volt ekkora visszhangja, hogy hozzám már nem jutott el.

OFF: ebben a kib**szott országban aztán senkinek nem lehet jót tenni. Ha együtt érzek a franciákkal, számon kérnek, hogy az oroszokkal miért nem. Ha mindenkivel együttérzek, akkor megkapom, hogy egy érzelgős balek vagyok, mit érint ez engem, foglalkozzak magammal. Még ahhoz sem lenne semmi közöd, ha én vmiért csak a franciákért imádkoznék, jogomban áll eldönteni, hogy kivel szimpatizálok és kivel nem.

2015. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!