Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Palesztinát tulajdonképpen...

Palesztinát tulajdonképpen miért ismerik el? Miért támogatják?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, és nem Izrael szemszögéből nézem a dolgokat, hanem a tényeken alapulva. Ezek alapján tulajdonképpen miért ismerik el Palesztinát?

Hiszen:


-Maguk a palesztinok nem akarnak békét, minden eddigi tárgyalást megszakítottak.

-Palesztin nép még a palesztinok szerint sem létezik, ez csak egy eszköz.

-Még közös kormányt sem bír alakítani a Hamasz meg a Fatah.

-Mindig elsírják a világsajtónak, hogy ők csak önálló államért küzdenek, de ennek mindig ők tettek keresztbe minden egyes alkalommal.

-A Hamasz folyamatosan egyoldalúan rakétázik, majd sír a szájuk, ha Izrael nem hagyja magát.

-A palesztinoknak tulajdonképpen már van országa, Jordánia, ahol a többséget is a palesztin származású emberek alkotják.

-Számtalanszor lett volna lehetőségük saját államot alakítani, sosem éltek vele.

-Gázából kivonult Izrael, semmit sem oldott meg.

-A történelem folyamán sosem létezett ilyen ország, hogy Palesztina, ilyen nép meg pláne nem.

-A brit "Palesztina" mandátum terület Jordániát is magába foglalta, és az eredeti terv szerint Jordánia lett volna az "Arab Palesztina".

-A palesztin területeken rengeteg a fegyveres terrorista csoport.

-A palesztinok a gyerekeket már kiskoruktól fogva a zsidók elleni háborúra nevelik, erőszakra, kegyetlenségre.


A Fatah még viszonylag normálisan kormányozza Ciszjordániát, ott kevesebb a probléma, de a Hamasz brutálisan bánik a gázai lakossággal.

Tulajdonképpen miért ismeri el és támogatja a világ jó része (Izraellel együtt!) Palezstinát? Hisz látható, hogy pont miattuk megoldhatatlan az ottani konfliktus, ők nem akarnak békét és nem akarnak békében élni.


Nem lenne egyszerűbb vagy az egészet Izraelhez csatolni, vagy a Gázai Övezetet Egyiptomhoz, Ciszjordániát meg ismét Jordániához? Egyiptom is, meg Jordánia is békét kötött már rég Izraellel.



2016. máj. 8. 11:33
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/113 anonim ***** válasza:
megvan a századik válasz juhhu :DDDDDDDDd Buli van.
2016. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/113 Pro Patria ***** válasza:
91%

Úgy néz ki, száz hozzászólás kellett ahhoz, hogy tarthatatlanná váljon az ellenvélemény. Hiszen az utóbbi hozzászólásomban idézettre (amiből az egyik tényszerűen cáfolja is a hozzá idézett állítást, mégsem követte ezt beismerés) semmi érdemleges reakció nem esett.


"Ez persze propagandaszövegekbõl, propagandacélokra kiragadott idézetekbõl nem derül ki, csak hivatalos NSz és más dokumentumokból, amiket - sajnos - az ENSz diplomaták sem néznek meg."

- Mert bizonyára nneddudgi így tesz. Oh, mégsem, csupán elfogult, hallotta valakitől ezt, mint "ütős odavetés", és továbbadja, mert meggyőző erőnek hat, konkrét, valós alátámasztás, ismeretanyag nélkül is - nem az érdekli.


"Tesznek rá, mert õket többek között azért küldtéek oda, hogy, ha Izraelrõl van szó, akkor ítéljék el. ´S ha nincs szó róla akkor is."

- És, mint végső érv, annyiszor máskor, úgy most is a világ minden pontja Izrael ellensége.


"Ja, nyájas olvasó, tudnod kell, hogy a "Megtörni a csendet" ( "Break the Silence" ) oldalt és a mögötte állókat - kaoaszkodj, nyájas olvasó! - nem más pénzeli, mint Soros György."

- Nem tudom, ki "pénzeli", őszintén nem is érdekel. Megválaszoltál ezzel bármit is azt érintően, amit leírtam? Változtat ez azon a tényen, hogy Gázában, a hadműveletben résztvevő katonák közölnek ismeretet? A fényképeket, filmfelvételeket, beszámolókat kezd ki, ne pedig a könnyebb utat keresd.

2016. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/113 anonim ***** válasza:
76%

#nneduddgi:


Most van szefírát há'ómer.

Ahogy der lojbávicser rebbe mondta ,ómerszámláláskor lelki és hitbeli tekintetbe "felemelkedünk".

Legyen idős,fiatal...stb

Nekem ez jutott az eszembe az idézetről. ;)


"Áltlában nem feltétlenül, de Izraelre vonatkozóan nem az államfõrõl van szó, mégcsak nem is a miniszterelnökõl, hanem Izraelt mintolyat szokták szidni, ahogy ezen a topikon is."


Ez igen apokaliptikusnak (#kappa) ,de komolyra fordítva a szót ijesztőnek tűnne ,HA így lenne.

Márpedig szerencsére nincs így.

Olvasok itt Izraellel kapcsolatos kérdések alatt hideget-meleget,lágyat-keményet ,de döntő többség sehol sincs.


Tekintve azt is ,hogy jó lenne némelyeknek (khm...már nem rosszból ,sőt épp jóból) különbséget tenni a szimpla (mondjuk akár építő) kritika között és a tényleges gyülölkődés között.


Martin Luther King egy bölcs és jó akaratú ember volt. Nem hiába tesz néhány humanisztikus hággádá említést is róla. De ezzel a kijelentésével nem értek egyet. Mivel egy politikai ideológia nem is képviselhet ,mivel nem tudd képviselni egy népet. Egyszerűen nem tudja helyetesíteni. Itt per pillanat a cionizmusról van szó ,de akár beszélhetek az olasz,litván,cseh,horvát,francia,angol,orosz,német,török,üzbég...stb nacionalista ideológiákról.


Visszatérve:


Lehet egy nem-zsidó is cionista ,míg egy zsidó nem-cionista.


+ Amint írtad az alábbi mondat a '60-as évekből származik. Akkor a cionizmus (mármint aminek Herzl fektette le az alappilléreit) már elérte a célját. Létrejött az önálló zsidó állam. Utána már csak izraeli nacionalizmus.


"Ez igaz, ahogy az is, hogy a LEGTÖBB izraeli, sõt a LEGTÖBB ZSIDÓ egyetért a törekvéseivel, elképzeléseivel ( koncepciójával )."


Izraeli meglehet ,zsidó nem hiszem. Legalábbis nem olvastam erről felmérést.


"Te, persze még azt hiszed, hogy meg tudod mondani, én már tudom, hogy nem tudom megmondani. - lásd feljebb :) "


Nem vagyok se jós ,se mágus. :DD :)


"A kormányban a Likudon kívül csak 4, közülük kettõ kifejezetten vallási párt "


Az államot és a vallást súlyosan rossz összekeverni -persze ez személyes vélemény-.


Sry az írásért.


Üdv! ;)

2016. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/113 anonim ***** válasza:
79%
Ui: A politikusok teszik tönkre az emberi kapcsolatokat.
2016. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/113 anonim ***** válasza:
79%
+ a nacionalista nézetek
2016. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/113 Pro Patria ***** válasza:
79%

Kedves 58-os válaszoló!


"Tekintve azt is ,hogy jó lenne némelyeknek (khm...már nem rosszból ,sőt épp jóból) különbséget tenni a szimpla (mondjuk akár építő) kritika között és a tényleges gyülölkődés között."

- Ez így volna. De az idézett felhasználó számára ilyen nincs. Szélsőséges értékítélettel rendelkezik, és Izraelt, valamint a nemzet létét vallási alapra fekteti. Ez pedig meggátolja a hibáknak nem csupán kimondásában, de felismerésében is. A legképtelenebb helyzetekben is.

2016. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/113 anonim ***** válasza:
52%

#Pro Patria:


Én nem gondoltam senkire...


Am "Izraelt, valamint a nemzet létét vallási alapra fekteti"


Ezt már asszem valahol leírtam ,be is másolom:


"Az én irányzatomnál vannak olyanok akik úgy gondolják ,hogy a judaizmus a zsidóság része.

Szatmár haszid rabbitól meg már hallottam olyat ,hogy nem a zsidók csinálták a judaizmust ,hanem a judaizmus a zsidókat.


Mindenesetre a tórából kiderül ,hogy "nem ,mint vallási csoportból nép" ,vagy "népből vallási csoport" ,hanem pont ugyan akkor lett a zsidóság vallási csoport is és nép is.

Egyszóval etno-vallási csoport. "


Szóval a zsidóság egyben nép (az izraeli a nemzet) és egybe vallási csoport.

Szóval nem gond ,sőt a zsidóság alapja a tórában van.


De (és itt jön a nagy de) tilos a hitet bele venni a modern kori Izrael vezetésébe ,mert vagy az államot/társadalmat teszi tönkre ,vagy a vallási közösséget/hitet. Arról nem is beszélve ,hogy a vallásszabadság ellen van a hit-állam összemosása.


Az én irányzatomnál a rabbiaink is ezen a véleményen vannak (legalábbis az egyik ,de legnagyobb szervezetet tekintve is adott ki erről nyilatkozatot).


Üdv!

2016. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/113 anonim ***** válasza:
52%
Ui: A makacsság és a szélsőség vegyítése egy nagyon veszélyes dolog.
2016. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/113 Pro Patria ***** válasza:
93%

"Én nem gondoltam senkire..."

- Hogy kizárjam a félreértést, a nneddudgi nevű felhasználót értettem ezalatt - nem tőle idéztél, csak egy őrá reflektáló hozzászólásra.


u.i.: Miért használod konzisztensen a vesszőt fordított szóközöléssel? Nem megrovás, csak annyira következetesen van így, ami kizártnak láttatja a tévedést.

2016. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/113 anonim ***** válasza:
0%

#109:


Tudtam ,hogy a nneduddgi nevű felhasználóra gondoltál. De én csak úgy általánosságban írtam.


Írás:


"Nem megrovás, csak annyira következetesen van így, ami kizártnak láttatja a tévedést."


Hát figyelj ,hogy ha látnád a kézírásomat azt hinnéd ,hogy Han karakterekkel ,vagy türkmenisztáni rovással vések valamit. :DD

De faternak és nagyfaternak is ilyen az írása. :DD


Az ,hogy tévedek-e ,vagy sem meg mindenki döntse el magának.

Én ebbe a kérdésbe (izraeli-palesztin konfliktus) nem támogatok és nem támadok senki ,mármint se Izraelt ,se Palesztinát.


Ui: Attól eltekintve ,hogy voltam cionista keresztény és anticionista vallásos zsidóként.


Üdv!

2016. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!