Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Palesztinát tulajdonképpen...

Palesztinát tulajdonképpen miért ismerik el? Miért támogatják?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, és nem Izrael szemszögéből nézem a dolgokat, hanem a tényeken alapulva. Ezek alapján tulajdonképpen miért ismerik el Palesztinát?

Hiszen:


-Maguk a palesztinok nem akarnak békét, minden eddigi tárgyalást megszakítottak.

-Palesztin nép még a palesztinok szerint sem létezik, ez csak egy eszköz.

-Még közös kormányt sem bír alakítani a Hamasz meg a Fatah.

-Mindig elsírják a világsajtónak, hogy ők csak önálló államért küzdenek, de ennek mindig ők tettek keresztbe minden egyes alkalommal.

-A Hamasz folyamatosan egyoldalúan rakétázik, majd sír a szájuk, ha Izrael nem hagyja magát.

-A palesztinoknak tulajdonképpen már van országa, Jordánia, ahol a többséget is a palesztin származású emberek alkotják.

-Számtalanszor lett volna lehetőségük saját államot alakítani, sosem éltek vele.

-Gázából kivonult Izrael, semmit sem oldott meg.

-A történelem folyamán sosem létezett ilyen ország, hogy Palesztina, ilyen nép meg pláne nem.

-A brit "Palesztina" mandátum terület Jordániát is magába foglalta, és az eredeti terv szerint Jordánia lett volna az "Arab Palesztina".

-A palesztin területeken rengeteg a fegyveres terrorista csoport.

-A palesztinok a gyerekeket már kiskoruktól fogva a zsidók elleni háborúra nevelik, erőszakra, kegyetlenségre.


A Fatah még viszonylag normálisan kormányozza Ciszjordániát, ott kevesebb a probléma, de a Hamasz brutálisan bánik a gázai lakossággal.

Tulajdonképpen miért ismeri el és támogatja a világ jó része (Izraellel együtt!) Palezstinát? Hisz látható, hogy pont miattuk megoldhatatlan az ottani konfliktus, ők nem akarnak békét és nem akarnak békében élni.


Nem lenne egyszerűbb vagy az egészet Izraelhez csatolni, vagy a Gázai Övezetet Egyiptomhoz, Ciszjordániát meg ismét Jordániához? Egyiptom is, meg Jordánia is békét kötött már rég Izraellel.



2016. máj. 8. 11:33
 81/113 anonim ***** válasza:
4%

Auuu, elfelejtettem, pedig akartam szólni, namindegy, akkor így:


Szóval ezt a válaszodat is jelentem, ezek miatt:


"_Képmutató_egy_alak_vagy_te, az bizonyos..." ( Harmadik bekezdés vége. )

"Csakhogy ez _szellemi_szegénység_" ( Utolsó sor. )


A mail formája ugyanaz, a válasz elküldése után azt is elküldöm.

2016. máj. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/113 anonim ***** válasza:
85%

Ehhez még hozzászólnék:


"Ez azért nem áll meg a valóság talaján. Az ISIS nagyon messze esik Palesztinától, túl messze."


Ez így nem igaz. Líbia 3-szor messzebb van, mégis megvetette ott az IS a lábát. Ráadásul az IS egyik legkiterjedtebb "változatánál" már Damaszkusz egyes részeit is elérték, onnan pedig már nincs olyan messze Izrael sem. Sőt, az IS-nek elvileg vannak kiképzőtáborai a tőlünk nem messze lévő Bosznia-Hercegovinában is, bár nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de ez is mutatja, hogy a távolság egyáltalán nem akadály. Mivel Ciszjordánia Izrael fennhatósága alá tartozik, így ott az IS nem tudott teret nyerni. Gáza már más, mert Gázából Izrael önként kivonult, a Hamasz meg beengedte az IS-t. Ezért lenne jobb nemzetközi segítséggel bevonulni Gázába, és teljes mértékben lefegyverezni a lakosságot, a Hamaszt meg kitakarítani a francba.

2016. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/113 Pro Patria ***** válasza:
91%

Tegnap este még első nekifutásra úgy gondoltam, hogy egy csokorba gyűjtöm azon részeket, sor sor után, ahol személyeskedsz, leminősítesz, megkérdőjelezed a felfogóképességemet, hazugsággal vádolsz, zsidógyűlölő jelzőt aggatsz rám, és egyéb módokon dehonesztálsz - a kölcsönösség jegyében.

Már önmagában az ALL CAPS folyamatossága is okot adna a válaszaid töröltetésére, amelyet semmilyen fórum felülete nem tolerál, mint internetes etika. Egy barátom kérdését csupán azért törölték, mert hadihajókról szólt a kérdése, és a tengerészeti szokáshoz tartva a hajók nevét végig nagybetűkkel írta. Ez csak egy ártatlan kérdés volt - neked ugyanez jelen van, mellé számos vitatható tartalommal teletűzve egyébként is. Akármelyik törlésre kerülhetne.


De ma, felkelve már nem teszem. Az írások felfogásomban élő értékessége miatt, mert minden leírt szónak értéke van, még ennek is - hiszen mutatja, bizonyítása annak, ki vagy, milyen vagy. Saját szavaid által. Miért is tüntetném tehát el? Maradjanak meg, ellened.


Tudod, mi a különbség kettőnk között? Én a te halálodat tragédiaként érezném, mint emberét, akinek hozzátartozói, emlékei, gondolatai vannak, és érzelmei. Te, ha esetleg eljutna valamilyen formában hozzád a híre az enyémnek, megnyugvással fogadnád, a bölcs isteni rendelkezés szerint, egy lépéssel a tisztább világ felé - ha nem is kívánod, de könnyebbségként érne.


Eljátszottad minden emberi méltóságodat, és ez a hosszú válaszok és viszontválaszok után nyilvánvalóvá vált mások számára. A szavahihetetlenséged nyílt hazugságokkal, a kétszínűséged a párhuzamos, rejtett fiókok miatt, a szélsőséges felfogásodban a csecsemők legyilkolását illetően, az erről való tagadásod, majd a szembesítés után a beismerés hiánya, és ebben is. Megszűntél embernek létezni.

2016. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/113 anonim ***** válasza:
15%
:) Kedves Pro Patria nevű felhasználó, jobbulást, miel~iobbi gyógyulást kívanok. :)
2016. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/113 anonim ***** válasza:
15%
* mielõbbi
2016. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/113 Pro Patria ***** válasza:
81%
Teljesen egészséges vagyok, fizikai és szellemi értelemben is, ha esetleg ezzel kapcsolatban más lett volna a feltételezés.
2016. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/113 anonim ***** válasza:
13%
Persze, persze, hogy azt gondolod, ezzel mind így vagytok. Pont AZÉRT imádkoztunk és fogunk is még a mielõbbi gyógyulásodért. :)
2016. máj. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/113 Pro Patria ***** válasza:
80%
Tudod mit? Ha csecsemőgyilkolásokon vezet az út Istenhez, akkor az nem az én Istenem. Akkor nem is kérem kegyeit, maradjak azon kívül álló életemen túljutva is.
2016. máj. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/113 anonim ***** válasza:
Ez a topik az első 3 válaszig volt hasznos utána egymásnak estek a népcsoportok.
2016. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/113 anonim ***** válasza:
84%

Ájvé ,neddudgi! :O


Sábesz hajnal fent kockulni ,Gyk-n?


Az ortodox rávim mit szólnak ehhez? :O


Ha aszondanád ,hogy Erec HáKádosban vagy ,még megérteném ,de 23:00 fele már ott is sábesz volt.


Egyébként előbbi velem kapcsolatos írásodhoz:


"Fõképp ráérsz vele, majd, ha benõtt a fejed lágya."


Köszönöm szépen.

Igaz sok hülyeséget írtam itt is ,amit már megbántam.

De az ember (kortól függetlenül) változik/változhat.


Így e tekintetben mondjuk neked is felesleges lenne tanácsokat osztogatnod ,de én nyitott emberke vagyok.


"Pedig ennél a kérdésnél elõzõid nem is voltak akkora hülyeségek, annyira nem, hogy 05-12 19:24 re nyomtam is zöldet."


Köszönöm szépen.


"hogy az illatõ muszlim, lehet szimplán zsidógyûlölõ."


Vagy szimplán Izrael állam politikájával nem szimpatizáló ember.


Ha most valakinek nem szimpatikus egy ország államfője ,akkor utálja azt a népet?


Ha neked -felteszem azt- nem szimpatikus Putyin ,vagy Merkel akkor te most orosz/németgyülölő vagy?


Netanyahu sem képviseli egész Izraelt,főleg nem az egész zsidóságot.

Max. csak a likkud párt szavazóit és ennyi.


A tóra -hitbeli tekintetben leginkább- képviseli a zsidóságot ,nem pedig csak egy ember (Netanyahu).


"Viszont aki "zsidóként" a zsidógyûlölõkkel együtt pontoz, háááat ..."


Nem pontoztam együtt "zsidógyülölőkkel" ,csak egy választ pontoztam és azt is le.

De azzal a válasszal egyébként te sem értettél egyet.


A vita többi részét nem olvastam el ,ezért nem tudok "igazságot tenni" ez ügyben.


Üdv!

2016. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!