Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mégis lesznek talán, radikális...

Mégis lesznek talán, radikálisabb változások az oktatásban?

Figyelt kérdés

[link]

30 percre akarják levenni az órákat.


Ez is jó ötlet, de a gond nem csak ezzel van.A leterheltség így is nagy.


Általános iskolában túl nagy az óraszám.

Bőven elég lenne napi 4 tanóra, így délre minden gyerek otthon lenne.


Alsó tagozatban, elsősorban az alapdolgokat kellene megtanítani a gyerekeknek.Rendesen írni,szöveget értelmezni,matematikai alapműveleteket és a hasonlókat.Úgy, hogy ezek 4. osztályra flottul menjenek.


Én sem voltam túlzottan erős matekból.De, mégis közgazdasági (nem pénzügyes) diplomát szereztem.De, külön magánórákat kellett vennem, volt, amikor nem mentem át elsőre a matekos tárgyak vizsgáján.

Egyébként nem is értem minek tanítják, egyetemen is ezt a szemetet, amikor soha nem fogom használni.

Egy villamosmérnöknek oké, nekik kell.


A magántanárom szerint, az volt velem a baj, hogy hiányoztak az alapok,nem az általános iskolai alapok, hanem a középiskolás.


2016. jún. 11. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Bőven elég lenne napi 4 tanóra, így délre minden gyerek otthon lenne."


Ez oké, a gyerekeknek ez volna a jó, de mit csináljon vele a szülő, aki dolgozik?


Szerintem kezdődhetne 9 órakor az iskola, és matekból a trigonometria, másodfokú egyenletek és logaritmus helyett több logikát és valószínűségszámítást tanítani, azoknak sokkal több hasznát venni az életben. Meg befektetési ismereteket, amíg ez a nyomorult pénzközpontú világ van, mert hasznosabb.

2016. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég lenne 4 tanóra??? :D Ez valami vicc?


Általános iskolai alaptantárgyak jó esetben (nyilván nem elsőben, de 5.-ben már igen)

- magyar nyelvtan, irodalom, történelem, idegen nyelv, matematika, fizika, kémia, földrajz, biológia, társadalomismeret, testnevelés.


Ezt hogy a búbánatba szorítod bele heti 20 órába? :D


A szülő mit csináljon? Ne dolgozzon?


30 perc? Már a 45 perc alatt is alig lehet valamit csinálni, az egyetemi 1 óra 30 perc ellene ideális.

2016. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"30 percre akarják levenni az órákat."


Nem ilyen szinten kell megváltoztatni az oktatást. Olvass fejlődéspszichológiát, tanulás - és észleléselméleteket.

2016. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Radikális változás jön az oktatásban. Még rosszabb lesz, mint volt. Szó szerint primitív droidokat képeznek.


Egyik tárgy sem felesleges, csak sokszor túl sok. Viszont kellene KRESZ, közgé alapok, pénzügy alapok, több nyelv, több infó. Ezeket most eltörlik.

2016. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!