Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tennétek az oktatásban...

Ti mit tennétek az oktatásban a KLIK Intézményfenntartóval?

Figyelt kérdés

Én pl. a KLIK-et úgy ahogy van megszűntetném és visszaadnám a sulikat az önkormányzatnak. Az, hogy a KLIK, mint a Stasi zaklatja a tanárokat, hogy ha kinyitják a szájukat akkor jaj nekik, szörnyű és sajnos jellemző.

De az, hogy a Teleki Blanka Gimnázium - vagy bármely más iskola - igazgatóját elkezdik lejáratni ócska, hazug és pártállami módszerekkel, ez kritikán aluli és ilyenen jó érzésű ember függetlenül pártállástól csak felháborodik.


2016. febr. 19. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is megszüntetném a KLIK-et.
2016. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem értem, miért mondod, hogy a Teleki igazgatóját elkezdik "lejáratni".


Saját maga járatja le magát, ha valaki.


PLvastam, hogy mit kértek tőle, vagy igazából rajta keresztül, az ő felelősségére az iskolától.


Amit nem neki személyesen kellett volna összeszedni, és beadni, hanem egy vagy több adminisztrátornak. A nyilvántartások, beírások meg kell, hogy legyenek, percek alatt, szakképzetlen dolgozó össze tudja gyűjteni, ha tudja, hogy hol tartják őket.

Az egyetlen, amit nem tudott volna bemutatni azonnal, az a jegyzőkönyv a szülői akármikről, amit az ő iskolájuk -ahogy mondja az igazgató- nem vezet.

Mondjuk, nem tudom, miért nem, mert jobb lenne, ha csak szavakban is, de leírnák, hogy miről volt szó. De ha nincs jegyzőkönyv, biztos joguk van rá nem vezetni, és akkor a jegyzőkönyv helyett adhatott volna egy egyszerű papírt, hogy mi nem jegyzőkönyvezünk, azért nem adm oda, és kész. Egy ilyen papírt is le lehet írni 5 perc alatt.


Nem értem, hogy miért nem volt képes bemutatni azokat a papírokat.


A KLIK persze ki is mehetett volna megnézni ezeket a dokumentumokat, és fölvehetett volna egy jegyzőkönyvet megnézték, és ezt és ezt látták, a jegyzőkönyvet meg nem, mert nincs.

Talán még külön jóindulat is lehetett a KLIKtől, hogy hagytak nekik fél napot, hogy ha egy-egy piszlicsáré kis beírás vagy aláírás nincs ott valahol, akkor pótolni lehessen, mielőtt beadják.


Az igazgató meg ahelyett, hogy odament volna a listával a titkárnőhöz, vagy ahhoz, akiben a legjobban megbízik, hogy a leghamarabb összeszedi a vacak papírokat, inkább megtagadja a bemutatást.

Mire jó ez?

2016. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mérhetetlen ostobaság lenne megszüntetni. A megszüntetéssel csak a 2010 előtti állapotok térnének vissza, amikor a Gyurcsány-kormány idején iskolák mentek csődbe, és jutottak megszüntetés sorsára, mert sok önkormányzat költségvetésébe nem fér bele az iskolák fenntartása.


A Kliket megreformálni (adósságok rendezése - ez éppen most történik, a működési elvek újragondolása) kell, nem megszüntetni. Az esélyegyenlőség érdekében szükség van a centralizált oktatásra

2016. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mi a KLIK?


Aktakukacok tárháza, akik csak hátráltatják az oktatási rendszer egészséges működését! 20 éve becsületesen dolgozó tanárok állását intézik el egy tollvonással, csak azért, mert valami miatt az ő idióta szabályiknak és előírásaiknak nem felel meg.


Semmi másra nem jó a KLIK, csak a tanárok és az oktatás értelmetlen hátráltatására!!!

2023. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!