Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a bevándorló...

SenkiAlfonz2 kérdése:

Mi a véleményetek a bevándorlókról? & Miért akar bárki is az országba bevándorlókat befogadni?

Figyelt kérdés

az első kérdés csak egy szimpla vélemény a helyzetről illetve a helyzet kezeléséről.


Ezen felül ha valaki komolyabb mélyre hatolóbb véleményel rendelkezik annak érdekelne a saját megoldása ő hogyan csinálná Orbán helyében (a múltban de főként a jövőben)



A második kérdés első sorban a bal oldalnak szól (tudtommal ők szeretnék ezt főként) de ha jobb vagy akkor is irj!



Miért akar bárki is úgy cselekedni ahogy azt sokan mondják "engedjük be a bevándorlókat mint Európába mint Magyarországba" persze ennek vannak finomabb megoldásai és praktikái amik nagyon érdekelnek.


Én akár linkekkel alá tudom támasztani hogy a bevándorlást akárhogy kezeljük rossz kivéve ha megszüntetjük! Ezt ki is fejteném:

https://www.youtube.com/watch?v=k8njRmW0BWA

Itt az amerikai bevándorlásról lesz szó de ez ugyan úgy igaz európára is nézzétek meg!

Más részről mi van a dolgos emberekkel akik előre rendítik az infrastruktúrát tegyük fel hogy minden bevándorló ilyen nyitott a beileszkedésre dolgozik a gyerekeit iskolába járatja mi a baj??? nos itt is vannak problémák egy vagy két talán három de az már valószínűtlen generáció be tud illeszkedni de a gyerekeik merénylők lesznek a kultúrájuk a valásuk nem engedi hogy beilleszkedjenek teljesen a az unokák már ugyan olyan problémát jelentenek majd (és most) mint azok akik nem illeszkedtek be soha lehet elviselik azt amit rájuk erőltetünk hogy itt élhessenek


És most térjünk át a sokak által propagandának tartott hírekre információkra:

és most ide sorolhatjuk a nők megerőszakolását robbantást stb... de a legnagyobb hogy a "bevándorlók képviselője" sajnálom elfelejtetem ki is volt ő egy iszlám vezér vagy nem tudom de kijelentete hogy elfoglalják európát mert alah tanaival szembe megyünk és már akkor 1500 katona volt európában mi csak röhögünk és be engedjük a nagyon is ellenséges ellenséget sokan akik vezeték a bevándorlókat pl az autó pályán beszervezet régebbi menekültek voltak vagy katonák


az utóbbitól tekintsünk el és nézük a jobb oldalát és így mondjátok meg ész érvekkel miért??? én bármikor azt mondom jöjjenek csak ész érvek kellenek!


még egy utolsó érv ez két nép egy alá rendelő és egy mellé rendelő vallású ilyen szélsőségesen az alap elvekben a gyökerekben különböző nép nem élhet egymás mellet és itt nincs ész érv ami ennek ellen mondana (de ha van várom) ha kell ezt a pontot bővebben kifejtem ha kell



mivel ez egy kényes téma kérek mindenkit ne szitkozódjon ne sértegese egyik oldalt se és elnézést kérek ha valakit megbántottam vagy feldühítetem a kérdésemmel.


BÉKÉS válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. aug. 19. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
tl;dr központozást és mondatvégi írásjeleket használj már, ez így olvashatatlan zagyvalék.
2016. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Rendes leszek, válaszolok, bár úgy érzem felesleges lesz.


"Mi a véleményetek a bevándorlókról?"


Ez így kicsit tág, pontosíts légy szíves.


"Miért akar bárki is az országba bevándorlókat befogadni?"


Bevándorlóknak általában azért szoktak tartózkodási engedélyt adni, mert itt dolgoznak vagy ide házasodtak. Mindenki másnak gyakorlatilag lehetetlen tartózkodási engedélyt kapni, kivéve ha van pénzük.


"hogyan csinálná Orbán helyében"


A bevándorlás évtizedek óta így működik, Orbánék nem nagyon változtattak rajta. De nem tettetem a hülyét, nyilván a menekültekre gondolsz. Ebben az esetben viszont eleve téves a megközelítésed, hiszen nem letelepíteni kell őket, csupán ideiglenesen oltalmat nyújtani. És hogy hogyan kellett volna csinálni? Pl. nem kellett volna uszítani ellenük elsősorban és felhasználni politikai tőkének, hanem szakszerűen bánni velük. Ez csupán annyit takar, hogy mindenkit regisztrálunk, elbíráljuk a menedékkérelmét és közben emberi körülményeket biztosítunk.


"Miért akar bárki is úgy cselekedni ahogy azt sokan mondják "engedjük be a bevándorlókat mint Európába mint Magyarországba"


Mert segítséget kértek tőlünk, mi pedig vállaltuk, hogy aki segítséget kér tőlünk, annak segítséget nyújtunk. Mégegyszer, ez nem betelepítést jelent, hanem ideiglenes védelmet jelent.


*Bocsi, nem nézek videókat.


"a gyerekeik merénylők lesznek"


Valakinek igen. Csak érdemes figyelembe venni az arányokat. Ennyi erővel mondhatnád azt is, hogy ne engedjük az embereket szülni, mert lesznek köztük gyilkosok.


"a kultúrájuk a valásuk nem engedi hogy beilleszkedjenek teljesen"


Az előbb még azt mondtad, hogy az első generáció be tud, csak a gyerekeik nem. Biztos az ő kultúrájukkal van akkor a baj?



"jöjjenek csak ész érvek kellenek"


a bevándorlókról teljesen szabadon dönthetünk, a menekültekről pedig nem kell, hiszen nem maradnak itt örökre.


"ilyen szélsőségesen az alap elvekben a gyökerekben különböző nép nem élhet egymás mellet"


Ehhez képest mi magyarok a honfoglalás előtt is évszázadokig együtt éltük muszlim népcsoportokkal, valószínűleg az egyik honfoglaló törzs is muszlim volt, és folyamatosan jelen voltak Magyarországon azóta is. Ehhez képest még se nem szaporodtak túl minket, se nem térítettek át, se nem irtottak ki.


Remélem sikerült békésen és érthetően, világosan fogalmaznom :)

2016. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A be- és kivándorlás egyaránt az alkalmazkodás természetes módja. Most Magyarországon a kivándorlás a jellemző, mert hozzánk bevándorolni a kutya sem akar. Pedig valószínűleg a gazdaságnak jót tenne, csak hát ahhoz olyan feltételeket kellene teremteni, hogy érdemes legyen kis hazánkba bevándorolni, vagy otthon maradni.
2016. aug. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előbb az írás művészetét sajátítsd el, aztán foglalkozz komoly témákkal.
2016. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A bevándorlókról nincs véleményem.


A bevándorlásról az a véleményem, hogy voltak országok, ahol a bevándorlókra építették a gazdaságot, a gazdagodást. Sikerült is nekik, hála az európai bevándorlóknak, részben az afrikai rabszolgáknak, kitelepített bűnözőknek és politikaiaknak meg másoknak. És a későn bevezetett adózásnak.

De ennek a bevándorlósdinak már vége van. Igazából már azelőtt vége volt, hogy megszűnt De Gaulle támogatása.


Hogy mégis tovább folyik, és hogy hogyan, és kiknek érdeke fenntartani, az külön téma.


Nem is lenne szükség a bevándorlásról való vitákra, sehol a fejlettnek tartott országokban, ha az öregek beérnék kevesebbel is. Mert az igazság az, hogy nem csak Mo-on, de mindenütt az idősekre jut a legtöbb, és ezt akarják a bevándorlókkal megtermeltetni. Senki nem hibás, egyszerűen változott a helyzet, és mindenkinek észre kéne vennie.

Főleg, hogy a mindenféle termelést nem fokozni kellene, hanem csökkenteni, és a környezetvédelemmel foglalkozni a profit helyett, amíg nem lesz késő. Betiltani az egyszerhasználatos termékeket, és meghatározni, hogy mindenütt helyi -bizonyos km-en belül- gyártott, termelt, termett dolgokat fogyasszunk.


Sok a félreértés a menekültséggel kapcsolatban is. Én azt nem találom sehol, hogy egyszer oltalmat kapottak vissza lennének telepítve a helyükre. A menekült státuszt kapottak meg azonnal kérhetnek állandó letelepedésre engedélyt, és attól fogva egyenes az út az állampolgársághoz. MIndenütt.


Arról nem is beszélve, hogy volt még valami olyasmi is a menekültség elbírálása címszó alatt, hogy az adott embert az üldöztetés, a veszélyeztetettség jobban érinti, mint másokat az adott helyen, az adott helyzetben. Ami nyilvánvaló, hogy tömegben egyszerűen nem lehet igaz.

2016. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1# válaszoló: Sajnálom igazad van apró hiba a billentyűzetemen (és én is hibás vagyok de nem működött a vesző a pont meg az én hibám sajnálom és köszönöm, hogy ugyan szarkasztikusan de felhívtad rá a figyelmem)


2# Látom nem értesz velem egyet de át tekinthetően és értelmesen írtad le (annak ellenére hogy én nem így tetem) be vallom a fogalmazásom sem volt jó így vannak bennem még kérdő jelek de sokat segítettél!


5#köszönöm a válaszod!



Köszönöm mindenkinek a válaszát (és elnézést a trehány kiírásért)

2016. aug. 21. 22:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Én Orbi helyében leköpném a tükröt.
2016. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ékezetek ide vagy oda, én értettem a kérdést. Aki itt leragad egy kérdés olvasásakor az tipikusan a 'kákán is csomót keres'típus.

Én fontosabbnak tartom, hogy tartalmilag legyen rendben egy írás mint formailag.

Pontosan emiatt nem tudok szó nélkül elmenni a második válaszoló írása mellett.

Ugye senki nem gondolja komolyan,hogy a millió számban európába özönlő menekült valaha is megköszöni a vendéglátást és hazamegy?? Na neee!!!

2016. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ugye senki nem gondolja komolyan,hogy a millió számban európába özönlő menekült valaha is megköszöni a vendéglátást és hazamegy?? Na neee!!!"


Tekintve, h ezt nem ő dönti el, így igen, haza fog menni, ha azt mondják.

2016. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a véleményünk, mint a többi ötszáz kérdésnél, amit eddig kiraktatok.
2016. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!