Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha ilyen vitákat gerjeszt a...

Ha ilyen vitákat gerjeszt a burkini, miért nem lehet külön strand a muszlimoknak?

Figyelt kérdés
Miért ne lehetne különválasztani a "hagyományos" és a "burkinis" strandot?Talán nem jó hasonlat,de vannak nudista strandok is.És akkor mindenki oda megy,ahol a saját szokásai, ízlése szerint jól érzi magát.

2016. aug. 29. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha én elmegyek "muszlim" országba, ott kötelező betartanom az ő szabályaikat, nincs alternatíva, te meg még építenél is nekik strandot?!
2016. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

1) Teljesen abszurd betiltani a burkinit. Ez nem úgy működik, hogy hát elég nagy vitákat gerjeszt, akkor hát oké, találjunk valami közte megoldást. Teljesen alkotmányellenes, céltalan, rossz a fehéreknek, rossz a muszlimoknak, rossz az államnak, egyszerűen senkinek sem jó, ellenben mindenkinek rossz, törvénytelen, alkotmányellenes és nevetséges. Amikor van a teljesen jó meg a teljesen rossz út, akkor nem keresünk középutat.


2) A cél a békés együttélés, nem az hogy békésen egymás mellett élünk amíg van köztünk egy kerítés. Több millió ember külön strandokra kényszerítése nagyon kontraproduktív a muszlim integráció szempontjából. Így is hatalmas problémát jelentenek a zárt muszlim közösségek, és a strandon legalább van keveredés, ezt nem kéne elvenni. Arról nem is beszélve, hogy drága, nincs neki hely és senki nem akar ilyet építeni.

2016. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Azt elhiszem, hogy a meztelen mellek, nemiszervek, egyéb undorító dolgok zavarják egyes emberek nyugalmát, hiszen szeméremsértő, gyerekeknek meg különösen nem tanácsos mutogatni. Szóval a nudista strandok különválasztása teljesen racionális dolog, aki oda megy, az vállalja, hogy ilyeneket fog látni, egy normál strandon pedig egy minimális öltözködést várnak el.


Azt abszolút nem értem, hogy jön ide a burkini strand, hiszen az éppen az ellenkezőjéről szól, hogy a nők jobban fel vannak öltözve. Valakit a túlzott öltözéke miatt elítélni, és rendőri erővel megalázni, vagy alternatívaként elszeparálni másoktól teljesen ellentétes az emberi jogokkal.


Szóval nem külön strand kell ide, hanem egyes fejekben fel kell kapcsolni a villanyt, hogy rájöjjenek az elvakult muszlimgyűlölők is: egy ruha betiltása abszurdum, attól senkinek nem is lesz jobb az élete. De most komolyan, mi is a baj a burkinivel? Én már mentem be a Balatonba utcai ruhában, egyes emberek szerint jó lett volna, ha megbírságolnak érte?


# 1


Nincsen olyan szabály, hogy nem fürödhetsz egész testet eltakaró fürdőruhában! Ilyen szabály a modern Európában sehol nem is lehetne alkotmányos, az emberi jogokkal összeférhető. Néhányan betojnak, mert a burkiniben terrorista nőket vélnek felfedezni, de ennyi, ez nem ok semmire.


Az meg ne legyen már a követendő példa, hogy a muszlim országokban mi van, mert ott a legtöbb esetben az emberi jogok elég felejtősek. Talán ha valaki idejön, nem kéne a saját országának jogbiztonsági szintjével szembesíteni itt, mert elég barbár felfogás.

2016. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#1:Nem,"szívem szerint" nem építenék,de valamilyen "köztes" megoldás mégiscsak kellene.
2016. aug. 29. 12:43
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Kedves #3-as!

Szerintem nem igazán jársz strandokra, mert akkor látnád/tudnád, hogy a legtöbb helyen tíltva van a hosszú öltözék. Még a bermuda fürdőnadrág hossza is megvan határozva, és a poló viseletét is mellőzni kell, a medencékben!

2016. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Lehet, hogy én vagyok a tájékozatlan kérdező, de nekem az jött le a hírekből, hogy a vitákat leginkább csak a szélsőjobboldaliak és a keresztények gerjesztik azzal, hogy a saját öltözködésüket erőltessék másra. Nem hallottam, hogy muszlimok követelnek maguknak burkininapot vagy külön strandot. De mondom, lehet én vagyok a tájékozatlan.
2016. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

#5

Ez azért van, hogy ne az utcai ruhádban menjél be. A burkini kifejezetten fürdőruha. És ha megnézed a képeket, akkor látható hogy a TENGERPARTON kényszerítik le emberekről a burkinit. Ezek franciák, nem a város közepén strandolnak, mint mi. Nem az Aqua Worldről van szó, és nem is a legújabb medencéjüket védik. Tengerpart. A tengerparton pedig aztán nem tilos pólóban a vízbe menni, vagy épp sálban és hajhálóban. Kb. semmilyen dress code nincs egy tengerparton. Csak hogy tilos a burkini.

2016. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

# 5


Az egy dolog, hogy mit tilt meg egy magánstrand technikai okokból, az meg egy másik dolog, hogy jogszabályban betiltunk egy fürdőruhát a kinézete miatt. Érezd már a különbséget, vagy ne kommentelj olyan helyre, ahol lövésed sincs a témáról.

2016. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Megkérdezhetem, te normális vagy? Embereket nem akarsz kinézetük miatt betiltani?
2016. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#6:Azért ennyire nem egyszerű a dolog,hiszen muszlim országokban kerültek már börtönbe európai nők,mert túl "sokat mutattak magukból".Igaz,ott ilyenek a törvények,szabályok,alkalmazkodjanak hozzájuk.De ugyanígy,ha Európában meg ilyen szabályokat hoznak, alkalmazkodjanak ők is,nem?
2016. aug. 29. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!