Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van rá esély, hogy London és...

Van rá esély, hogy London és Skócia kiválik Angliából a BREXIT miatt, Észak-Írország pedig egyesül Írországgal?

Figyelt kérdés

Londonban alapból már csak 30-35% brit él, a generációk óta tartó bevándorlás kiszorította onnan a briteket a többségből, a város teljesen liberális és EU párti. Az ott születő gyerekek 80-85%-ának legalább az egyik szülője külföldi származású. (Ettől lehet állampolgár).

Az angol vidék szavazta meg a kilépést.


Skóciában még mindig többségben élnek a skótok és őrzik a hagyományaikat, van ellentét az angolokkal szemben. A múltkori függetlenedési szavazáson is csak pár %-al maradtak alul a függetlenség pártiak.


Észak-Írországban mindig is benne volt a levegőben az Írországgal való egyesülés. Egy főre eső GDP-ben mélyen alul marad az Írországgal szemben, egyedül a font tartotta őket a jelenlegi UK-hoz, aminek az értéke jelentősen gyengült a BREXIT miatt.


Van rá esély, hogy a felvázolt módon, vagy ehhez hasonlóan felszabdalódik az UK a következő években?


2016. aug. 30. 21:34
 1/6 Baluba ***** válasza:

London nem fog kiválni, az a felvetés soha nem volt komoly, inkább csak elkeseredés kifejezésére szolgált.

Skócia és Észak-Írország ki fog várni, hogy legalább a kilépési tárgyalások befejződjenek. Utána viszont szerintem Skócia nagyon könnyen elszakadhat, és beléphet az EU-ba. Az írek esetében a vallási ellentét a mai napig elég súlyos, ezért ott én nem számítok szakadásra és egyesülésre, de nem tartom kizártnak.

2016. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

A skótok nem véletlenül szavaztak legutóbb a maradásra, az értelmesebbje tudja, hogy rohadt nagy kiváltság az Egyesült Királyság részének lenni gazdasági szempontból. A skótok olyanok, mint a macskák. Állandóan fújnak, mindig a küszöbre szarnak és folyton beleharapnak az etető kézbe, de azért van annyi eszük, hogy nem hagyják ott a tejet meg a halat, mert azért annyira nem elhivatottak, hogy a kényelmüket feláldozzák a bizonytalan függetlenségükért, ami már csak azért is vicces, mert ha kilépnének, akkor még jobban függenének az EU-tól, mint most Angliától.

Attól még, hogy az a sok butthurt tini megállás nélkül azért hisztizik, mert nem az lett az eredmény, amire számítottak még nem lesz igazuk, az pedig egyenesen röhejes, hogy Londont akarják kiléptetni a komplett Egyesült Királyságból, ez kb. annyira abszurd, mint Texas önállósodása. Attól, hogy London lakosságának a kétharmada nem brit még nem ok arra, hogy a város külön ország legyen, ennyi erővel legyen New York is külön ország, sőt Párizs meg Madrid is, sőt minden olyan város, ahol az adott ország polgárainak a száma már egy bizonyos szint alatt van.

Az Írországok egyesülése nem annyira elvetemült gondolat, de még így is kivitelezhetetlen egy olyan politikai örvényben, mint a mostani Európa, ha egy új állam hivatalos beiktatása több milliárd euróba kerül és több évnyi adminisztratív munkát igényel, szóval ez nem úgy megy, hogy pár részeg ír firkál egy Egyesített Írország zászlót, amit aztán kitűznek egy toi-toi vécé tetejére és akkor puff, sikerült az egyesítés.

2016. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pro Patria ***** válasza:
100%

"A skótok nem véletlenül szavaztak legutóbb a maradásra, az értelmesebbje tudja, hogy rohadt nagy kiváltság az Egyesült Királyság részének lenni gazdasági szempontból. A skótok olyanok, mint a macskák. Állandóan fújnak, mindig a küszöbre szarnak és folyton beleharapnak az etető kézbe, de azért van annyi eszük, hogy nem hagyják ott a tejet meg a halat, mert azért annyira nem elhivatottak, hogy a kényelmüket feláldozzák a bizonytalan függetlenségükért, ami már csak azért is vicces, mert ha kilépnének, akkor még jobban függenének az EU-tól, mint most Angliától."

- A skót elszakadáspártiak függetlenségi népszavazáson való vereségét éppen az okozta néhány százalékkal, hogy meglebegtették a kampány hajrájában, hogy nem maradhatnak az EU tagjai, ha megszavazzák a kiválásukat.

Ezzel mintegy elejét véve a dominófolyamatnak Katalónia, és más tartományok esetén is Európában.

Most, hogy az Egyesült Királyság a kilépésre szavazott, éppen ez az egy visszatartó erő szűnik meg, és erre a skót politikai vezetés is felhívta a figyelmet - sőt, ami érdekes, hogy az EU, mely korábban nyíltan vagy burkoltan kampányolt ellene, most már támogatja, és nem utasítja el a gondolatát, hogy Skócia kilépve az Egyesült Királyságból az EU-ban maradhasson - hiszen ez az EU számára érdeket - és egyfajta bosszút is - jelent. Úgyhogy be is jelentették az erre való jogi lehetőségek vizsgálatát Brüsszel részéről.

2016. aug. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Nincs.
2016. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
London kiválása,szerintem vicc.Skóciá viszont egyáltalán nem.Ahogy a 3-as hozzászóló is írta,gyakorlatilag azzal "zsarolták" őket a szavazáskor,hogy ha elhagyják az Egyesült Királyságot,az EU-ból is "repülnek".Nem hagyták el, az angoloknak köszönhetően,mégis távozniuk kell az EU-ból.Joggal "zabosak" és egy újabb népszavazás egészen más eredményt hozhat.
2016. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Közeljövőben csak Skócia különválására van esély.


Az Ír sziget egyesülése nagyon távoli, ezt az ír politikusok mondták. És szerintem é-írországban túl sok a britt, nem lenne esély egy népszavazással kiválni és írországhoz csatlakozni.


London pedig képtelenség, de kíváncsinlennék egy ilyen népszavazásra :D

2016. aug. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!