Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dublin vagy London?

Dublin vagy London?

Figyelt kérdés

Kaptam mindkét városból állásajánlatot, kérdésem, hogy melyik említett városban jönnék ki jobban a fizetésemből?


Londoni ajánlatom: bruttó 42.000 font


Dublini ajánlatom: bruttó 40.000 €


Ár/érték arányban melyik város érné meg? Kint élők tapasztalata is érdekelne. Nagy igényeim nincsenek, egy 1 szobás lakás elég(belvároshoz nem ragaszkodom, sőt!), és szeretnék fenntartani egy autót. Ez a két fő kritériumom.



2013. szept. 6. 21:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
42%
Lol :D Szerintem ilyen fizetés mellett ugyan mindegy. Ne legyél már ennyire zsidó.
2013. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kedves első.. szerintem a kérdező az éves fizetését mondta. Havonta 40-42 ezer fontot még a királynő sem kap..

Ha az évi fizetésedet nézem akkor még mindig Dublin éri meg jobban. Sokkal olcsóbb mint London.

Lakást egyenlőre úgyse tudsz bérelni. Ugyanis legalább 6 hónap állandó bejelentett munkaviszony kell..

A szoba bérlés és később a lakásbérlés jelentősen olcsóbb Dublinban..

(tapasztalatból mondom)

2013. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves második. Igen, erről a 6 hónapig csak szoba bérelhető dologról hallottam, de köszönöm.


Első! Éves bruttó fizetések, nem havi!

2013. szept. 6. 22:02
 4/14 anonim ***** válasza:

második vagyok-

Dublin is érdekes város, szerintem tetszeni fog neked.. Én a helyedben ha már lehet választani és a cél a pénz gyűjtése, Dublinba mennék..1 évig maradj ott. Kezdetben nehéz lesz, az is lehet hogy lesznek olyan napjaid amikor eleged lesz mindenből, és haza akarsz majd jönni. De 1 évet bírj ki.. Ha 1 év után nem tudsz beilleszkedni, akkor még mindig mehetsz Londonba vagy más városba, vagy akár haza.. Londonban sokkal drágább, és sokkal keményebb világ vár majd rád..

Mi is Dublinba voltunk, majd onnan mentünk át Bristolba..

2013. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen a pénz gyűjtés a lényeg, hanem ki akarok mozdulni az eddigi életemből, új országot, embereket megismerni. IT szektorban dolgozom, nem tudom hogy Londonban ez mennyire erős, bár a cég, aki az ajánlatot tette, egy közepes méretű cég, azért is tettem fel a kérdést, mert London azért nagyobb központja az IT piacnak, több cég, és esetlegesen a későbbiekben jobb továbblépési lehetőségek lennének. Igazából 2 héten belül kellene döntenem.
2013. szept. 6. 22:14
 6/14 anonim válasza:
2%

Első vagyok, köszi a lepontozást :) Egyébként tartom magam ahhoz, hogy még ha éves fizetésről van szó, akkor is jónak számít. Szerintem meg oda menj, ahol szívesebben élnél és amelyik munkakör jobban tetszene vagy biztosabb.


Le lehet ezt is pontozni...

2013. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit, minden választ, ami a témához tartozik, szívesen veszek! Köszi a hozzászólást. A magam részéről egy kicsit London felé húzok, lévén, nagyobb város, több lehetőség.
2013. szept. 6. 22:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem London van annyival drágább, hogy a dublini ajánlat egy picit csábítóbbnak tűnjön...és 1-esnek üzenem, hogy azért ez egyáltalán nem egy olyan durván magas fizu, az albérlet sem két fillér, és másra is kell költeni általában.
2013. szept. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Közben utána néztem, és az angliai fizetés havi nettó 2600 font, az írországi pedig havi nettó 2505 €. Megnéztem a lakás árakat is, London drága, de Dublin sem olcsóbb sokkal. Élelmiszer árak tekintetében csak az angliai árakat ismerem, szívesen venném, ha valaki informálna, nagyjából mennyibe kerül havonta egy fő kaja szempontjából Dublin? (Sok húst eszem, ezt bele kellene kalkulálni, illetve szeretem az olasz tésztákat.)
2013. szept. 6. 23:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézd, én Londonban élek, igaz messze nem keresek ennyit de ha lehetőségem lenne akkor szívesen költöznék. Elég volt Londonból, sokkal jobb egy kisebb város-persze izlések és pofonok. Amit még tudok hogy ezzel az érzéssel nem vagyok egyedül, szinte az összes itteni barátom ugyanezt mondja hosszabb-rövidebb itt tartózkodás után, főleg azok akik korábban éltek már máshol és van összehasonlításuk.
2013. szept. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!