Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy Ausztriában...

Hogy lehet, hogy Ausztriában olcsóbban csinálták meg az autópályát, mint nálunk az Alföldön?

Figyelt kérdés
Náluk hegyeket kellett árfúrni, alagutak létrehozni, stb. Nálunk meg egy sima autópálya építés volt, semmi extra. Nálunk mégis drágábban csinálták mint náluk ( 4 milliárd forint/km ).
2016. okt. 11. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Úgy, hogy Ausztriában nincs olyan töméntelen korrupció, mint itt.
2016. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
A mutyikormány mindent drágábban tud. Amit neki 5.000.000-ért plakátolnak azt kétfarkú kutyáéknak érdekes 300.000Ft-ért is sikerült megcsinálni.
2016. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Melyik autópályát? Vagy a 4 mrd átlag?
2016. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A külföld átlag 2,3 milliárd forint / km, ehhez képest nálunk: [link]
2016. okt. 11. 16:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Az osztrákok trógerok.
2016. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Az még az előző garnitúra sara.


Felvették a nagy pénzeket az EU-tól, de az volt a kikötés, hogy külföldi cégekkel kell elvégeztetni a beruházásokat.


A csúszópénz meg százalékra ment, tehát minnél drágábbra sikerült feltornászni a beruházás árát, annál többet kapott az üzlet lebonyolítója.


Persze előfordult olyan is hogy a százmilliós beruházás 7 szintű alvállalkozáson ment keresztül, minden külföldi fővállalkozó jól járt, csak az a szerencsétlen, aki tulajdonképpen elvégezte a munkát az nem kapott egy fillért sem.


Ezért imádták az előző garnitúrát a nyugatiak, mert szuper bizniszeket szereztek nekik, és ezért utálják Orbánt, mert a külföldi cégek helyett az apja homokbányáiból szerezte a nersanyagokat az autópályákhoz.

2016. okt. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tudnék 10mrd forintért is csinálni egy km autópályát.
2016. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy a kormány csapott be minket, vagy a kormányt csapták be az autópálya építők, vagy mindkettő. Esetleg megmondták hogy né, 2 milliárd lenne alapból, s fizessetek még 2 milliárdot s fifti fifti elosztjuk.
2016. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8# valamiért nekem is pont ez jutott az eszembe.
2016. okt. 13. 14:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Talán ez a vicc megvilágítja :


Három vállalkozó meglátogat egy múzeumot. Észreveszik, hogy a bejárati ajtó javításra szorul, így hát mind a hárman felajánlják, hogy megszervezik a munkálatokat a múzeumnak.

Az első felméri az ajtót, felír néhány számot, majd közli:

- Azt hiszem, 90.000 forintért meg tudnám csinálni. 40.000 az anyagköltség, 40.000 a munkások bére, és 10.000 lesz az én hasznom.

Józsi, a második vállalkozó szintén méricskél a múzeum ajtaján, számolgat, aztán ezt mondja:

- Szerintem ki lehet hozni 80.000-ből is. 35.000 az anyag, 35.000 a melósok, és 10.000 nekem.

A harmadik odanéz zsebretett kézzel, és foghegyről odaveti:

- 280.000 forint.

A múzeum munkatársa teljesen elhűlve:

- Hogy jön elő ekkora összeggel, amikor meg se nézte rendesen, hogy mit kell csinálni, mint a többiek!

- Roppant egyszerű: 100.000 magának, 100.000 nekem, a munkával meg megbízzuk Józsit.

2016. okt. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!