Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért erőltetik ennyire az...

Miért erőltetik ennyire az önvezető, elektromos autókat?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=7YUOhzHXWXg


Itt van róla egy Totalcar-os teszt. Hát ez valami borzasztó!!!! Nagyon ijesztő, nekem az biztos, hogy ilyesmire semmi szükségem. RÉMES!!! Így sokkal jobban kell figyelni, mintha magam vezetnék. De ezt mondja is a tesztelő úr.


Másik dolog pedig, hogy sokan mondják, hogy az elektromos autók előállítása, gyártása, sokkal környezetszennyezőbb, mint egy benzines autó egész "életében". Ez valóban így van? Ha igen, akkor nem értem, miért erőltetik a dolgot!!! Hiszen sem az olajtársaságoknak, sem a környezet számára nem jó ez. Bár az áram is kőolajból van. Nem értem ezt az egészet. Ti igen?



2016. dec. 30. 00:31
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Baromira kiforratlan ez az egész dolog. Még a dízel autók betiltása az egyetlen amit megértek, mivel az úgy tudom sokkal károsabb. Elég ha a buszok, teherautók, kamionok dízel üzeműek.
2016. dec. 30. 00:33
 2/27 meszike91 ***** válasza:
72%

Az áram nem kőolajból van. Inkább szénből és atomból, meg egyre nagyobb részt zöld energiából (szél, víz stb...)


Jelenleg még kiforratlan a technológia. De ez a jövő.

2016. dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Jah értem. De ha ez valóban károsabb, akkor tényleg nem értem. Hiszen a benzinkút tulajdonosok is szívnak és a környezetre nézve is károsabb ahogy olvasom sok helyen.


Persze nyilván nem mérnökök, tudósok, meg hasonlók véleményét olvasom.


Egyébként nektek tetszik az ilyesmi? Én speciel imádok vezetni. Nekem ez rossz, hogy ez a jövő.

2016. dec. 30. 00:45
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Nem károsabb, környezetszennyezés szempontjából talán az akkuk azok amik tényleg károsak. Ha teljesen átállna az emberiség az elektromos autózásra akkor nyilván tisztább lenne a légkör és nem lenne globális felmelegedés.


Jó dolog az elektromos autózás, én már nagyon várom. Az önjáró dolgok a kiforratlanok inkább. Az elektromos autókat már jó ideje feltalálták, csak most kezdett el utat törni magának.


De amúgy ha megfizethető autót akarsz ami biztonságos, keveset eszik és kevésbé környezetszennyező akkor vegyél hibridet.

2016. dec. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Hibridet vennék amúgy legszívesebben. Bár az eltúlzott szervizköltségei nagyon durvák. Ám még egy ideig maradok a benzinnél, az biztos. Az még a legegyszerűbb az összes közül. Persze abból is a turbo nélküliek. Csak sima szívó és kész.


Az elektromossal az a baj, hogy töltögetni kell és akkor egy ideig nem lehet használni. Még a hibridet is legalább csak megtankolja az ember pár perc alatt és már mehet is tovább.


Viszont ez az önvezető autó dolog, nah én a sok hülyétől is féltem a szeretteimet és még rosszabb belegondolni, hogy néhány autó magától is mit csinál. Szerintem egy gép sohasem lesz képes úgy gondolkodni, mint egy ember. De hát majd meglátjuk.

2016. dec. 30. 01:00
 6/27 meszike91 ***** válasza:
27%

"Ha teljesen átállna az emberiség az elektromos autózásra akkor nyilván tisztább lenne a légkör és nem lenne globális felmelegedés. "


Sok helyen még mindig szénerőműveket használnak. Az atomnál meg nem tudunk mit kezdeni a radioktív hulladékkal. Az elektromos autók is szennyeznek, csak nem közvetlenül. A tiszta áramtól meg még messze vagyunk.


A globális felmelegedés sem állna le. Nem csak a közlekedés miatt van a felmelegedés.

2016. dec. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó ezt nekem szakember magyarázta el nem is olyan régen. Neki hiszek. A hőerőművek valóban az atomerőművek kevésbé mondhatóak környezetszennyezőnek. A radioaktív anyagok tárolása szigorú ellenőrzések alatt folyik. Az elektromos autók viszont nem radioaktívak.
2016. dec. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

# 5/7 Időpont ma 01:00


Az önvezető autók eddig csak olyan balesetet szenvedtek, ahol az ember volt a vétkes, csak mondom.

2016. dec. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 meszike91 ***** válasza:
32%

Ha ezt így szó szerint mondta, akkor nem lehet egy nagy szakember.


A radioaktiv hulladék tárolása egyszerűen nem megoldott. Nem tudjuk hova lesznek téve addig amíg sugároznak. Csak ideiglenesen tudjuk őket tárolni. Ahol most tároljuk őket, ott nem lehetnek sokezer évig. Ráadásul bármikor beüthet a krach.


A megnövekedett áramfogyasztás miatt pedig több erőmű kell. A szén az szennyez, az atom kockázatos, a zöld energia pedig drága. Az aksik szintén szennyeznek. Sok itt a probléma. Nagyobb kapacitású környezetbarát aksik és tiszta áram kell olcsón. De akkor se áll le a globális felmelegedés, a közlekedés csak az egyik oka a sok közül.

2016. dec. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Pedig nagyon hangoztatta hogy én egy kis csira vagyok hozzá képest és fél év alatt gyorstalpalóval se érnék fel hozzá XD Na mindegy, biztos igazad van. Mindenesetre én bízom az elektromos autókban és többre tartom a belsőégésű motoroknál.
2016. dec. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!