Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért erőltetik ennyire az...

Miért erőltetik ennyire az önvezető, elektromos autókat?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=7YUOhzHXWXg


Itt van róla egy Totalcar-os teszt. Hát ez valami borzasztó!!!! Nagyon ijesztő, nekem az biztos, hogy ilyesmire semmi szükségem. RÉMES!!! Így sokkal jobban kell figyelni, mintha magam vezetnék. De ezt mondja is a tesztelő úr.


Másik dolog pedig, hogy sokan mondják, hogy az elektromos autók előállítása, gyártása, sokkal környezetszennyezőbb, mint egy benzines autó egész "életében". Ez valóban így van? Ha igen, akkor nem értem, miért erőltetik a dolgot!!! Hiszen sem az olajtársaságoknak, sem a környezet számára nem jó ez. Bár az áram is kőolajból van. Nem értem ezt az egészet. Ti igen?



2016. dec. 30. 00:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én szkeptikus vagyok az önvezető autókkal kapcsolatban.


Olyan kamiont vezetek ami tartja a követési távolságot, fékez, ha közel megyek egy előttem haladó járműhöz, sávelhagyásra figyelmeztet stb.


Ez így szép, a baj az, hogy a riasztások kb. 10 % - a fals, rossz látási viszonyok között több. Magyarul: képes befékezni a nagy semmire, vagy keskeny úton az út szélén álló járművet érzékeli, ha van valami csík az aszfalton, akkor sávelhagyást jelez.


Szóval ezen még csiszolni kell, ehhez messze nagyobb megbízhatóság kell, hogy önállóan, minden emberi beavatkozás nélkül közlekedjenek.

2016. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
14 es, ha azt hiszed, barmelyik politikust, meg nagyvallalatot erdekli a kornyezet, akkor ki kell hogy abranditsalak. A politikusokat a valasztasi siker, a vallalatokat meg profit erdekli. Ezt egyegbkent jol lathatod azon az egyszeru peldan, hogy szamtalan veszelyes uzem mukodik, es okoz /ott/ mar katasztrofakat, megsem zartak be oket. A 'zoldseg' csak ures duma.
2016. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én mondjuk a kérdező dedós hisztijét sem értem az önvezetéssel kapcsolatban.


A repülőgépek már évtizedek óta robotpilótán repülnek, gyárak, erőművek, számítástechnikai, védelmi rendszerek automatán működnek, az ember csak felügyeli őket.


Amúgy jövője van a dolognak, csak mint minden másnak, ennek is megfelelő kiforrottság és infrastruktúra kell.


Nem azt mondom hogy Mucsaröcsögén a faluban van értelme, de mondjuk kiépített, zárt rendszereken mint az autópályák ott simán használható lenne hosszabb utakon.

2016. dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jövő. Nyilván ma még kiforratlanok, de a fejlődés nagyon gyors.

Én szívesen használnék onvezeto autót. Nem tudom mi abban az élvezet amikor az ember reggel meg este a munkahelye meg az otthona között furikazik, vagy lenyom több száz kilométert egy autópályán.

2016. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Fatal Error figyelj ez nem hiszti, de amit Te mondasz, hát az körülbelül kimerül abban, hogy bekapcsolja őket az ember azt elvannak egy alapjáraton és kész. Csinálják amit kell, bevannak állítva, mindig ugyanaz van. A monoton dolgokat oldják meg vele.


Viszont a közlekedés ennél sokkal összetettebb dolog!!!!! Ott bármi történhet és történik is. Teljesen változatos az egész, mindig. Más emberek, más járművek, meg minden.

2016. dec. 30. 10:57
 26/27 anonim ***** válasza:

@25


de ha mindenki önvezető autókat használna akkor nem lenne kiszámíthatatlan. Autó elé lépő gyalogosok, kidőlő fák most is vannak, és ezek ellen az ember sem tud mit tenni a kormány mögött. A gépnek legalább megvan az az előnye, hogy sokkal gyorsabban reagál.


Ami a kockázatot jelenti, az az hogyha hálózatra van kötve valami (és arra lesznek, mert úgy nagyságrendekkel jobb) akkor fel lehet törni őket, és ha fel lehet törni akkor bele is lehet vele hajtani a Dunába

2016. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Viszont a közlekedés ennél sokkal összetettebb dolog!!!!! Ott bármi történhet és történik is. Teljesen változatos az egész, mindig. Más emberek, más járművek, meg minden."


Kérdés hogy hosszú távon melyik old meg jobban egy összetett feladatot, egy gép aminek sosem lankad a figyelme, vagy az ember aki elbóbiskol, lassan reagál, rosszul reagál. Arról nem is beszélve, hogy az embernél ott vannak az egyéb hülyeségek, telefonál, facebookozik, sminkel vezetés közben, vagy folyamatosan mások életét kockáztatva vezet.


Az emberek 90%-a úgy vezet mintha ő lenne az atyaúristen, inkább mennek bele egy balesetbe csak azért mert "nehogy már én engedjek".


Elég csak a baleseti statisztikákat megnézni: 2014-ben személyi sérüléssel járó ~16 ezer balesetből 14,5 ezer a KRESZ szabályok be nem tartása miatt történt. Ez konkrétan az összes baleset 90%-a...


Vicces összetettségről beszélni, mikor a többség olyan alap feladatok ellátására nem képes, hogy körbenézzen kanyarodás vagy sávváltás előtt.

2016. dec. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!