Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti szívesen élnétek Los...

Ti szívesen élnétek Los Angeles-ben?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor elmondjátok, hogy mi miatt nem?


[link]


Azért ez alapján nagyon szép lehet. Meg tök jó, hogy ott a rendőrök nem a büntetésre mennek. Lásd a reptéri leírás. Mondjuk én nagyon elfogult vagyok. Úgy gondolom Magyarországnál bárhol jobb élni. De őszintén. Sokszor úgy vagyok vele, hogy még Aleppóban és Moszulban is sokkal szívesebben élnék, mint itt. Ott legalább az embert lebombázzák tévesen és meghal és nem szenved, mint ebben az átkozott országban.



2016. dec. 31. 01:12
1 2
 1/11 Szimeon ***** válasza:
13%

Mit mondjak erre? Akkor költözz Aleppóba, vagy Csernobilba!


A kérdésre válaszolva, nem laknák szívesen Los Angelesben. De persze ez egy gigantikus város. Nem kizárt, hogyha kitömnének pénzzel és egy kellemes helyen kellene laknom, akkor odamennék. Ugyanakkor ha kitömnének pénzzel, akkor Magyarországon is jól ellennék. Tehát úgy vélem, ha nem muszály, nem megyek az angyalok városába lakni.

2016. dec. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kérlek azt mindenképp mondjátok el, hogy miért nem laknátok ott!
2016. dec. 31. 01:58
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

"Sokszor úgy vagyok vele, hogy még Aleppóban és Moszulban is sokkal szívesebben élnék, mint itt."

Ezt azért gondold át még egyszer

Én is rühellem a rendszert,de hálát adok az égnek,hogy nem Aleppóba vagy más háborús zónába születtem,mert itt meg van az esélyem,hogy tanuljak és oda költözzek és olyan munkám legyen,amilyet akarok,míg az Aleppóban születettek kint állnak a kerítés másik oldalán,sátrakban élnek és éjjel virrasztanak,hogy meg ne fagyjanak,miközben innen bentről gyűlöljük őket,amiért itt vannak.Aki Aleppóból vagy hasonló helyről jön egy olyan billogot kénytelen viselni bizonyos csoportok miatt,amit senki nem érdemelne.Főleg gyerekek nem.


Egyébként laknék Los Angelesben,de ha választani lehet,akkor inkább New York-ban,ott több a múzeum:D

2016. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

"Sok az auto, megis ritka a dugo."


Ilyen baromsagot is csak 2 napi ott tartozkodas utan lehet mondani. Nem csucsforgalomban is gyorsan bedugul meg a 8 savos autopalya is, hat meg csucsidoben amikor millio kocsi van az utakon.


Los Angeles-t legjobban a 22-es csapdaja jellemzi: Auto nelkul ott nem tudsz meglenni de ha autoba szallsz akkor meg nem tudsz sehova odaerni mert akkora a dugo.

2016. dec. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Én nem, mert nem szívesen élnék többmilliós nagyvárosban. Meg mondjuk, azt sem gondolom, hogy bárhol jobb élni, mint Magyarországon. Én például, Aleppót és Moszult, kihagynám. Az embert lebombázzák és nem szenved? Esetleg túléli, a családja meg nem, vagy épp elveszíti egy-két végtagját, stb. Kicsit egyszerűen látod a világot.
2016. dec. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
En eltem ott 6 evet (2007-2013), oda jartam egyetemre. Hatalmas varos, a kepeken latott csilli-villi helyek es amit a legtobbszor hallasz rola altalaban a dominansabb reszehez tartoznak, az pedig csak a varos egy resze, tehat ha beszelni akarsz rola erdemes megjelolni a "keruletet", mert egy-egy kertvarosi resze kozott szamottevo kulonbsegek vannak (ezt ne ugy kepzeld el, mint Rozsadombot es Jozsefvarost, ennel LA azert joval osszetettebb). Van par resze amit jobb elkerulni, meg van eleg biztonsagos is pl. Lakewood ahol en eltem. Nagyon sokat szamit, melyik reszen elsz. A kozlekedesrol -ha mar errol szol a cikk- csak annyit hogy, hogy dugo nagyon is van, nem is ritka. A cikk ugy nagyjabol fedi a valosagot, de azert van amin elmosolyodtam (ha nem haragszol nem fejtem ki, nincs most annyi idom), bar mar harom eve nem jartam arra, ugyhogy biztos sok minden megvaltozott. Egyszer volt dolgom rendorokkel, ejszaka mentem haza autoval amikor levillogtak, le kellett allitanom a motort es atulnom a rendorautoba a rendor melle amig ellenoriztek a jogsit es lefuttattak az adatokat. A mai napig nem tudom miert volt erre szukseg, lehet eppen koroztek valakit es biztosra akartak menni vagy nem tudom, de az ottani ismeroseim szerint nem ez a szokas. Ijeszto volt. Biztonsagi szempontbol ha ram hallgatsz Hawthornt elkerulod, mert a rendorseg hozzaallasa a buncselekmenyekhez meg a magyarorszaginal is szarabb. Nem az a tipikus veszely zona, de ha bajba kerulsz akkor megszivtad, pl. ha ellopjak a kocsidat akkor mehetsz tovabb ahogyan akarsz, a rendorseg elintezi egy "semmi nem tortent"-tel, fenntartva a latszatot mintha dolgoznanak az ugyon. Szivas. En azt mondom ha lesz ra lehetoseged akkor latogass el oda, furcsa de csodalatos varos, meg egy picit draga :) Azt azert mindig tartsd eszben, hogy a media, meg a kepek nem fedik egeszen a valosagot. Pl 99%-ig biztos vagyok benne, hogy ha Hollywoodba ellatogatnal, nem akarnal ott maradni :)
2016. dec. 31. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Természetesen nem. Magyar ember csak a magyar hazában él szívesen.
2016. dec. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Milyen igazad van!


Bárhol jobb élni, mint a történelem eddigi legembertelenebb diktatúrájában, a szörnyű despota, Orbán véres birodalmában.


Inkább tapodja szívesebben az ember lába a véráztatta Aleppo ősi földjét, ahol bár a halál leselkedik minden sarkon és acélzivatar csipkézi a határt - de legalább szabadon élhet - és halhat.


Olyan hajnal virradt Magyarországra, ahol ama Moszul pokla is édeni kertecske azokhoz a szenvedésekhez képest, amely a magyar rónaságon élőkre kimérettetett.


De ha még távolabbra vetjük sóvár tekintetünk, szinte el sem hisszük, hogy a szabadság és testvériségnek oly tiszta vizű forrása, mint az Újvilág is létezik. Ahol milliók és milliók egyetértésben, jólétben, bőségben dalolják a testvériség himnuszát, miközben mi a magyar ugar rögeiben törjük mezítelen lábunk, nap mint nap.

2016. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Egyrészt nem beszélek angolul, másrészt mit csináljak ott egyedül? A család, a barátok itthon vannak. Dolgozni ott is kell, a kaját, piát, rezsit, számlákat ott is pénzből kell fedezni. Ott is vannak bűnözők, drogosok, csalók. Ráadásul ott nagyobb egy terrortámadás esélye, mint itthon. És még az űrlények is ott támadnak. :D
2016. dec. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, mivel már laktam 3 évet 10+ milliós metropoliszban és nagyon nem vágyom vissza.
2016. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!