Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azok a muzulmánok, akik...

Azok a muzulmánok, akik képtelenek elfogadni a befogadó ország kultúráját, miért nem mennek haza?

Figyelt kérdés

Egy svájci török házaspár Strassbourg-ban perelte be Svájcot azért, mert kötelezték a muszlim lányukat arra, hogy az úszásórán részt vegyen, ahol félmeztelen fiúk vannak.

Képesek voltak Strassbourg-ig elmenni egy ilyen piti, jelentéktelen ügy miatt, mert a szülők nem képesek elfogadni, hogy Svájcban nem sarija meg hasonló van. Aztán persze (hála Istennek) ellenük döntöttek, de Németországban is volt ilyen eset, amikor a szülők már a tartományi bírósághoz mentek.

Világosan megmondták nekik is, hogy a vallási előírások NEM írják és nem is írhatják felül az állami törvényeket.


Én ezt nem értem. Akik ilyen szinten képtelenek tolerálni a befogadó ország kultúráját, törvényeit, nem hajlandóak beilleszkedni és feladni a középkori hozzáállásukat, azok MIÉRT laknak Európában? Miért élnek itt?

Miért nem költöznek akkor haza, ahol az ő nézetük a meghatározó, és semmi ilyesmi problémájuk nem lenne?


Azt már meg sem kérdezem, hogy a muzulmánok miért erőltetik a gyerekre a vallást...


Ha valaki képes jogi úton Strassbourg-ig elmenni, akkor miért nem veszi a fáradtságot, hogy hazaköltözzön a családjával?



2017. jan. 11. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben szereplő török család felvette a svájci állampolgárságot.

Én viszont nem értem, hogy ilyen esetben miért nem veszik vissza tőlük. Az ilyenek csak a feszültséget generálják, nem valóak egy fejlett társadalomba, és a gyerekeik is ugyanilyenek lesznek. Nem büntetgetni kéne őket, hanem kivágni a határ túloldalára, hogy most már elég, nyilván nem felel meg nekik Svájc, akkor vissza lehet takarodni a putriba.

2017. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%

Talán azért mert a hangsúly azon van hogy kötelezték arra hogy részt vegyen. A befogadó ország kultúrájának tisztelete nem egyenlő azzal hogy ráerőltessék másokra. Ha például én kimegyek Kínába ne akarják rámeröltetni a kutyahúst vagy a Kínai ünnepeiket, de ettől függetlenül dolgoznék meg élnék Kínába.


"Akik ilyen szinten képtelenek tolerálni a befogadó ország kultúráját, törvényeit, nem hajlandóak beilleszkedni és feladni a középkori hozzáállásukat, azok MIÉRT laknak Európában?"


Azt hiszem te kevered a beilleszkedést az asszimilálással. Ha én nem veszek részt a befogadó ország ünnepein, például karácsony, mások a szokásaim, például nem eszek disznót, stb. ettől még nem léeszek középkori.



"Azt már meg sem kérdezem, hogy a muzulmánok miért erőltetik a gyerekre a vallást.. "


Már az is baj ha gyereket vállalnak? Te miért vállalnál gyereket? Bizonyára ők is azért.

2017. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A "kötelezték őket"-et arra értem, hogy a suliban ez mindenkinek kötelező.
2017. jan. 11. 11:48
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

De. Kötelezhető. Ugyanúgy ahogy kötelezhető az is, hogy befizesd a büntetésed, fizesd a gyerektartást, ne szemetelj, ne gyújtogass stb.


Az egész demokrácia arról szól, hogy az embereket kötelezik valamire, hogy együtt tudjanak élni. Ez a szabály, be kell tartsák. Akkor is ha kecskebaszók leszármazottjaik.

2017. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

""Azt már meg sem kérdezem, hogy a muzulmánok miért erőltetik a gyerekre a vallást.. "


Már az is baj ha gyereket vállalnak? Te miért vállalnál gyereket? Bizonyára ők is azért."


Olvasd már el mire válaszolsz... Vagy nem érted a mondatot?

2017. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%

"Ha valaki képes jogi úton Strassbourg-ig elmenni, akkor miért nem veszi a fáradtságot, hogy hazaköltözzön a családjával?"


Már nem azért, de tudsz róluk bármit is, hogy miért élnek Svájcban?

2017. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

"Az egész demokrácia arról szól, hogy az embereket kötelezik valamire, hogy együtt tudjanak élni. Ez a szabály, be kell tartsák. Akkor is ha kecskebaszók leszármazottjaik."



Ez a primitív hozzászóló azt sem tudja mi a demokrácia. Diktatúrákban szokás kényszeríteni. Nyilván vannak kötelező szabályok, de kit érdekel hogy ki miben megy a strandra vagy uszodába ha az nem okoz gondot másnak?

2017. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%

"Azt már meg sem kérdezem, hogy a muzulmánok miért erőltetik a gyerekre a vallást.. "


Miért ne tehetnék, ez szinte minden vallásnál így van. Engem sem kérdeztek meg, hogy megkereszteljenek-e vagy nem, akarok-e gyertyákat gyújtani Mindenszentekkor vagy van-e kedvem locsolkodni Húsvétkor.

2017. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
13%

"Olvasd már el mire válaszolsz... Vagy nem érted a mondatot?"


Azért vállalják be a gyereket mert fel is szeretnék nevelni és úgy ahogy jónak tartják. Ki mondta neked hogy ráköltetik a vallást?

2017. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%

Valoszinuleg azert, mert szivesen elnek ott ahol, a szokasok es kotelessegek nagy reszet el tudjak fogadni es be is tartjak, de nem mindet.


ez nem egy fekete-feher dolog, hogy ha muszlim vagy akkor te mindenkeppen a talibok alatt akarsz nyomorogni Afganisztanban.


Biztosan dolgoznak-elnek tisztesseggel, nevelik a gyereket, de vannak bizonyos szokasaik amikhez ragaszkodnak, es ez most osszeutkozesbe kerult a helyi joggal.


En nem itelem el oket ezert, mert azzal hogy nem akarjak uszni engedni a gyereket senkinek nem artanak, legfeljebb sajat maguknak.

2017. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!