Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezt komolyan megtehetik,...

Ezt komolyan megtehetik, tényleg ennyire semmirevaló az EU?

Figyelt kérdés

Erdélyben élek, a román érettségire készültem, általában ez a legnehezebb a magyar diákoknak, mert nem beszélni tanitanak hanem nyelvtanra és irodalomra, a nagy részük a diákoknak az 5-re hajt (1-10 osztályozás 5,00 felett kapsz érettségit). 11. osztályba járok, 2 és fél éven keresztül készülök a román érettségire és most január elején az uj kormány új oktatási miniszterrel megváltoztatta az érettségi struktúráját, már minden szempontból szövegértés és szövegalkotás a fő rész, ami a románoknak nyilván 100szor könnyebb mert kb semmit se kell már tanuljanak csak tudjanak románul.. mi meg itt vagyunk 2 és fél év irodalom anyaggal és hirtelen hoppá meg kéne tanulni hirtelen 1 év alatt perfekt románul, igy nyilván több román jut az egyetemekre mert az érettségi áltaguk is nő stb..

Ilyenkor hol az EU?? Tényleg ennyire égetnivaló köpnivaló retek szervezet ez. A migránspolitika nem érint engem de most már személyesen is érzékelem hogy itt tényleg mindent lehet és az eu szrik rá. MI EZ AZ EU??

Küzdeni és tanulni fogok és nem menekülök el csak mert a román kormány tűzzel vassal harcol a kisebbség ellen ("a fű lehajlik a szélben, de megmarad") és az EU sz rik rá, de egy biztos nem fogom sajnálni amikor ez az EUnak nevezett aljadék akármi összeomlik felperzselődik és a feledésbe zuhan



2017. jan. 20. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
"Ilyenkor hol az EU?" Ilyenkor hol az érdek-képviseletetek Erdélyben? Hmm? Persze mindenért az EU a hibás...az EU írta Román törvényt is...
2017. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

El kell fogadnotok, hogy hiába tartjátok magatokat magyarnak, egy olyan országban éltek, ahol nem a magyar az állami nyelv.

Bármilyen országba kerülsz , evidens, hogy annak az országnak a hivatalos nyelvén tudsz iskolai végzettséget szerezni.

Ennek semmi köze az EU-hoz.

2017. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Én speciel nem tudtam érettségit szerezni a román miatt. Szóval kijöttem ide és röhögve letettem itt. Nem nézek utána, de valószínűleg ott is olyan most a román érettségi, mint itt a magyar. Írásbelire semmit sem készültem, szóbelin pedig megleszel ha tudsz pár varázsszót, mint pl.: "elégico-óda".
2017. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

az erdélyi érdekképviseletek már régóta küzdenek de a román kormány kb telibeszrja őket. De legfőképp az EU.. ha ez egy nemzetközi politikai szervezet nem kéne tegyen valami ez ügyben?

"Bármilyen országba kerülsz , evidens, hogy annak az országnak a hivatalos nyelvén tudsz iskolai végzettséget szerezni.

Ennek semmi köze az EU-hoz."

ez igaz de mondjuk nem lenne érdekesebb ha a nyelvet is tanitanák?

2017. jan. 20. 20:17
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Ez belügy, nem tartozik az Európai Unió hatáskörébe.

De biztos van valamilyen szervezet, Ombudsman vagy valami ahol tudsz panaszt tenni

2017. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
belügy, ha holnaptól a magyarok csak 1-4 osztályt végezhetnek az is belügy?
2017. jan. 20. 20:19
 7/16 anonim ***** válasza:
98%
Az oktatási törvényt az adott ország képviselőháza hozza, nincs köze hozzá az EU-nak. Ezt nem tanítják ott?
2017. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Az RMDSZ tett-e bármilyen lépést ez ügyben? Jelezted bárkinek vagy az EU-nak magától kellene ezt tudni, hogy milyen az új érettségi egy magyar szempontjából? Informáltad-e Sógor Csabát, Winkler Gyulát vagy Tőkés Lászlót erről?
2017. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
99%
Mi köze ennek az EU-hoz? Mit kellene tenniük? Ez Románia belügye. Ha az EU beleszól az a baj, ha nem, akkor meg az..
2017. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
3%
Igen. Ennyire semmirevaló az EU
2017. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!