Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezt komolyan megtehetik,...

Ezt komolyan megtehetik, tényleg ennyire semmirevaló az EU?

Figyelt kérdés

Erdélyben élek, a román érettségire készültem, általában ez a legnehezebb a magyar diákoknak, mert nem beszélni tanitanak hanem nyelvtanra és irodalomra, a nagy részük a diákoknak az 5-re hajt (1-10 osztályozás 5,00 felett kapsz érettségit). 11. osztályba járok, 2 és fél éven keresztül készülök a román érettségire és most január elején az uj kormány új oktatási miniszterrel megváltoztatta az érettségi struktúráját, már minden szempontból szövegértés és szövegalkotás a fő rész, ami a románoknak nyilván 100szor könnyebb mert kb semmit se kell már tanuljanak csak tudjanak románul.. mi meg itt vagyunk 2 és fél év irodalom anyaggal és hirtelen hoppá meg kéne tanulni hirtelen 1 év alatt perfekt románul, igy nyilván több román jut az egyetemekre mert az érettségi áltaguk is nő stb..

Ilyenkor hol az EU?? Tényleg ennyire égetnivaló köpnivaló retek szervezet ez. A migránspolitika nem érint engem de most már személyesen is érzékelem hogy itt tényleg mindent lehet és az eu szrik rá. MI EZ AZ EU??

Küzdeni és tanulni fogok és nem menekülök el csak mert a román kormány tűzzel vassal harcol a kisebbség ellen ("a fű lehajlik a szélben, de megmarad") és az EU sz rik rá, de egy biztos nem fogom sajnálni amikor ez az EUnak nevezett aljadék akármi összeomlik felperzselődik és a feledésbe zuhan



2017. jan. 20. 20:01
1 2
 11/16 Donald J. Trump ***** válasza:
97%

Miért - amúgy román nyelvű egyetemre akartak jelentkezni ezek a románul alig beszélő emberek? Mert ha a szövegértés is probléma, akkor mondjuk egy szaknyelvi szöveg elolvasáa az adott nyelven kb. felérne a lehetetlennel. A magyar nyelvű oktatási intézménybe jelentkezők közül meg gondolom nagyjából mindenki azonos szinten beszéli a románt.

Az EU meg végképp nem értem, hogy jön ide. Csak a saját butaságodat fitogtatod azzal, hogy még habzószájjal migránsozni is nekiállsz (ha meg nem saját kútfőből jön mindez, akkor elég sokat elmond a környezetedről).

2017. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Azért ez tényleg szánalmas, hogy ha beleszól az a EU akkor hogyképzeliknemittélnekbrüsszeliöltönyösök, ha meg nem szól bele akkor aljadék szervezet és pfuj-pfuj.


Egyébként írtál ez ügyben akár egy levelet is az EU oktatásügyi illetékesének? NEM? Akkor meg ennyit erről.

2017. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szimeon ***** válasza:
70%
Az EU soha nem fog kiállni a határon túli magyarokért. Több okból. Egyrészt a nagy nyugati országoknak - Fr, Sp, Belg, Ol, - is vannak nemzetiségi problémáik. Nem akarják, hogy az ő kisebbségeik erősödjenek. Tehát a cél az ilyenek felszámolása. Másrészt Magyarország csak egy ország, Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovánia, Ausztria viszont hét. Jobb hétnek kedvébe tenni egy ellen, mint egynek hét ellenében.
2017. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
30%

Amit kernek tolled, az eleg konnyu, en 8,50 -et kaptam annak idejen szobelibol, most 27 eves vagyok, mar abban az idoben is pont ilyen volt az eretsegi. Nem ertem igazabol mi is a bajod, talan az, hogy nem tudsz romanul, es itt sirsz. Nem kell tudj tokeletesen romanul, meg ugy is konnyebb lesz, mint a magyar eretsegid, az 3x-or nehezebb, es aki az 5-osre hajt az nagyon bunko.

Megvan az eselyed, hogy romanbol eleg jo jegyet kapj, es meg sokat nem is kell tanulnod ra, mi ebben a rossz? Megkene a magyar nyelv es irott vizsgat is valtoztatni, de a magyar annyira buszke es naiv, hogy csak sajat gyermekeik alatt vagjak a fat, ott kap midnen fiatal kisebb jegyet, itt van a baj, nem mashol! Mert Romania megertette, hogy kulfoldon es eleg gyengen tanitanak, atlag alatti szinten, es megis egy szakmat tokeletesen tudnak, amibol megelnek, igy kulfoldel is majd feltudjak venni a jegyekkel kapcsolatosan a versenyt, es tobb diak utazhat ki kulfoldre ingyen tanulni.

Itt csak a magyar oktatasi rendszer a felelos, meg eleg naiv, es tenyleg sirba viszi az erdelyi magyar tanulokat, most mar oszinten jobb roamn osztalyba adni a gyermeked, jobb jegyek, kevesebb tanulas, tobb ido sportolni, tanulni. Minek menjen magyar osztalyba, magyarul tud beszelni, legfeljebb nem fog tudni irni. De midnenkepp a jovojere nezve sokkal jobb eredemnyeket er el, hogy ha roman osztalyba jar. Ez egy kegyetlenseg ami megy vegbe az erdelyi magyar diakokkal, 2x-er annyit tanulni, tobb orat leulni az iskolaban, magyaran szolva a semmiert, mert nem halalta meg senki nekunk, sot csak hatrany volt.

Sok ismerosom roman osztalyba jart, magyarul tudnak szepen beszelni, valahogy maguktol, onerobol, megtanultak irni is, de sokkal jobb helyzetben vannak/voltak, kevesebb tanulas, kevesebb stressz az iskolai eletukben, tobb sport, tobb pihenes.

Es nem veszted el identitasodat, hogy roman osztalyba jarsz/jartal, esetleg annyit, hogy nem leszel rasszista, es nem fog erdekelni a politika. Emberkent fogsz nezni mindenkit.

2017. jan. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Mindegy, hogy irodalmat tanítanak vagy sem, ha meg akarsz tanulni románul, akkor az iskolában is meg lehet és nem lesz gond az érettségi, akármilyen tétel is lesz. Romániában élünk, ez a hivatalos nyelv, szerintem kötelező folyékonyan beszélni, még akkor is ha magyarok vagyunk, az EU-nak, szerintem nincsen köze ehhez.
2017. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez az eunak semmi koze. Te meg nyugodtan mehetsz magyar egyetemre, ha a roman nyelv nem megy. Hogy akarsz majd ott vizsgazni ha nem erted 100%-ra a tananyagot?
2017. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!