Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetik ezt egy egyetemen?...

Megtehetik ezt egy egyetemen? (oktatási jog)

Figyelt kérdés

Tavaly megbuktam egy tárgyból az egyetemen, de én úgy érzem szándékosan toltak ki velem. Hosszú lenne elmagyarázni.

Na az a lényeg, hogy ukázba adták, hogy nekem nem adhatja ki a portás a kulcsot! Én erről nem is tudtam.

Pedig én is oda járok, használtam a műhelyet.

Indoklásként még azt mondta, hogy valami szerszámok tűntek el és azért is.



2015. aug. 26. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, az egyetem korlátozhatja a műhelylátogatást.
2015. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérheted a dékáni hivatalban, hogy a pótvizsgán a dékáni hivatal kirendeltje legyen jelen.
2015. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem pótvizsga, itt teljesen szabályellenes módon szúrtak ki velem. Először a tanár csak a többi diáknak írt, hogy hol tartanak órát és a többiek (5 tagú kurzus volt nem volt sok ember) féltek elondani hol lesz, kérdezzem a tanárt.

A tanár meg elérhetetlen volt és amikor végül csak "elkaptam" nem volt hajlandó megmondani meg a családi körülményeimről kérdezett, meg hogy hajlandó vagyok-e együttműködni.

Én mondtam, hogy igen, és ennek ellenére aznap mondta állítólag a portásnak (de ő is ukázba kapta felülről) hogy nem adhatja ki nekem a kulcsot.

Nemrég meg elküldtek egy jó tanárt, csak mert túl sok pénzre pályázott a szak nevében. Ez komoly. Persze már azt hallom vissza, hogy lejárt a munkaszerződése pedig maga a tanár mondta meg egy ismerősöm, hogy konkértan el lett zavarva.

2015. aug. 26. 23:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Nos a lényeg az, hogy én abban az évben csak az adott tanár pár kurzusát és néhány más dolgot akartam csak teljesíteni, az elméleti intézet óráin le is vizsgázhattam, de a szakvizsgákig el sem jutottam mert már sem az órákra, sem a szakmai kirándulásokra nem engedett el az adott tanár, a hök sem tett semmit a tanszékvezető pedig gyanúsan kussolt, állítólag ő is benne van a dologban.
2015. aug. 26. 23:02
 5/8 A kérdező kommentje:

így nemrég azt az információt kaptam a titkártól, hogy mivel a tantervi háló minimumát sem teljesítettem abban a félévben, kirakhatnak az egyetemről, lehet, hogy már meg lett nekik mondva, hogy ez lesz a következő lépés.. ezért írta, de még nem rúgtak ki hivatalosan. De a műhelybe már ezek szerint tavaly óta se mehettem be. pedig hivatalosan felvettem azt az adott kurzust.

Most hogy megtagadhatja egy tanár szinte indokolatlanul a kurzus tartást, mert hogy neki olyan elképzelései vannak, hogy rosszak a családi körülményeim, vagy meg akarom (ezt így mondta, hogy meg akarom hekkelni a rendszert) (gondolom azzal, hogy azt a félévet nem akartam lepassziválni, hanem felettem a műhelyes tárgyakat hogy azért csináljak valamit ami egy normális egyetemen teljesen kötetlen, hogy ki miket vesz fel és mit csinál) hát nem tudom.....

2015. aug. 26. 23:04
 6/8 A kérdező kommentje:

tudtommal bolognai rendszer van amire szerettek nagyon hivatkozni amikor pár tök igazságtalan buktatás után nem végeztem el adott kurzusokat....

akkor arra hivatkoztak, hogy legfeljebb felveszem mégegyszer mert bármit megtehetek ebből a szempontból, én kezelem az időmet.


Aztán meg azt hallom, hogy meg akarom hekkelni a rendszert, meg kitiltanak a műhelyből mint valami büdös csövest? egy olyan egyetemen ahova nagyon nehéz bekerülni ezért komolyan oda kellene figyelnie a hírére? főleg, hogy 7 milliárdra pályázik most?

2015. aug. 26. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:
MOME - akkor már értem, túl sok volt a zöld...
2015. aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Röviden: Mivel egyetemről van szó, gyanítom van hallgatói szerződés. Ebben kell szerepelnie olyan pontnak, amiben az intézmény biztosítja a képzéshez szükséges dolgokat. Ezeket nem lehet megtagadni puszta feltételezésekkel! Így, ha nincs konkrét bizonyítékuk ellened, akkor fordulhatsz az OH-hoz, vagy polgári pert is indíthatsz, de előtte inkább a vezetőségnél érdeklődj.
2015. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!