Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A niqabot és a csadort miért...

A niqabot és a csadort miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


A fejkendő, meg a hosszabb változata még oké, elmegy. De a niqab meg a csador miért nem számít úgymond "kultúridegennek"? Értem én, hogy a burkát azért tiltják be, mert az arc azonosítása nagyon fontos, de szerintem a csadoros/niqabos nők szintúgy félelemkeltőek és egyáltalán nem mutatják az integrációra való hajlamot. Ráadásul aki kövérebb, annak ígyis-úgyis kiadja az alakját, bármennyire próbálják ezt eltakarni.


Burkás nőből alapba nagyon kevés van/volt, max majd helyette felvesznek egy niqabot, amiben csak a szemük látszik ki, így a teljes arc megint el lesz takarva. Na de ha a burkát betiltották már sok helyen, akkor a teljes testet eltakaró öltözeteket miért nem? A niqab sem mutat az arcból kb semmit, ugyanúgy a csador is idegen és félelmetes.



Ezek az öltözetek sosem fognak a muszlimok között kikopni? Mert a Koránban sincs egy büdös szóval sem leírva, hogy kötelező a nőnek 50 fokban is fekete kukás zacskóban lődörögnie. Ráadásul a férfiak SZINTE SOHA nincsenek vallásos öltözetben (fehér, lepedő szerű ruha, meg muszlim fejfedő).



2017. febr. 26. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:
58%

"De a niqab meg a csador miért nem számít úgymond "kultúridegennek"?"


Szerencsére a kulturidegenség még nem számít illegálisnak. Jó lenne, ha a rendőrök megint bevinnék a farmerbe öltözőket, mi, kedves elvtárs? :D


"Értem én, hogy a burkát azért tiltják be, mert az arc azonosítása nagyon fontos"


Kamuindok, nincsenek vagy alig arcfelismerő szoftverek a térfigyelőkben, innentől kezdve édesmindegy hogy kinek mi van a fején.


"szerintem a csadoros/niqabos nők szintúgy félelemkeltőek"


Nekem nem félelmkeltő. A kopasz fej viszont annál inkább, azt meg nem akarja senki soha betiltani :(


"egyáltalán nem mutatják az integrációra való hajlamot."


Integráció =/= asszimiláció


"Na de ha a burkát betiltották már sok helyen, akkor a teljes testet eltakaró öltözeteket miért nem?"


Ld. 2-es pont. Szimpla iszlamofób törvény a vérszomjas tömeg kielégítésére.


"Mert a Koránban sincs egy büdös szóval sem leírva, hogy kötelező a nőnek 50 fokban is fekete kukás zacskóban lődörögnie"


Vita tárgya, meg hagyomány kérdése. De nem vagyunk teológusok, ne folyjunk bele.


"a férfiak SZINTE SOHA nincsenek vallásos öltözetben"


Mert náluk nincs is :) A férfaknak a térd és köldök közti részt kell eltakarni, de ezt bezzeg még nem tiltották be.

2017. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!