Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha kimegyek amerikába turista...

Ha kimegyek amerikába turista ként és közben (illegálisan) dolgozok és lebukok akkor mi lesz? Hazaküldenek, vagy ott kell börtönben lennem?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem vagyok bejelentve, nem pedig úgy, hogy drogot árulok vagy hasonló!
2017. jún. 5. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hazaküldenek és valószínűleg évtizedekre kitiltanak az államokból.
2017. jún. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezen felül teljesen ki leszel szolgáltatva a munkaadódnak és bármilyen munkabaleset esetén nem fizetik az ellátásodat, már pedig az USA-ban nem olcsó az ellátás.
2017. jún. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm kiment turista vízummal és egyszerűen kint maradt dolgozni. Van aki három év után hazajött. Spórolt sokat és elég volt. Van aki több éve kint van így. Ismerősnek a gyereke is ott született. Kocsit tartanak fenn egyikük a jogsit is ott rakta le. Állítólag ha nem balhés az ember nem figyelnek fel rá. Olyasmit mondtak hogy simán hazajönni viszont csak úgy lehet ha egy másik államból jössz repülővel mint amibe érkezték.
2017. jún. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hazaküldenek, kitoloncolnak és készítenek rólad egy aktát. Emiatt az akta miatt jó ideig vissza se mehetsz az USA-ba, már a repülőtéren visszafordítanának, ESTA-t is bukod életed végéig. Utána is a vízum intézésed még nehezebb lenne, szigorúbban bírálnak el.

,,Állítólag ha nem balhés az ember nem figyelnek fel rá"

Ez csak egy városi legenda. Hiába nem vagy balhés, akkor is kimehetnek ellenőrizni téged. Ismerősöm 15 éve van kint, feketén. Háromszor kellett költöznie, mindent hátrahagyva, mert mentek volna ki hozzá ellenőrizni. Nem balhézott, nem került bele semmilyen balhéba, csak az adott hivatalnál, ami az ilyen ellenőrzéseket végzi felmerült, hogy illegálisan tartózkodhat az országban.

2017. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem balhézott, nem került bele semmilyen balhéba, csak az adott hivatalnál, ami az ilyen ellenőrzéseket végzi felmerült, hogy illegálisan tartózkodhat az országban." De vajon miert merult fel? Egyaltalan miert kerult a hivatal figyelmebe?


Tobbmillio turista erkezik evente az orszagba es annak joresze itt marad illegalisan. A hivatalnak nincs egy olyan szamitogepe, ami random kivalasztja a tultartozkodottakat es minden nap kikop 2-3 nevet/cimet aztan a hivatal emberei mennek ellenorizni hogy vajon itt van-e meg az illeto.

Raadasul ha egyszer mar elkoltozott, akkor honnan tudja a hivatal hogy hova ment? Leadott felejuk egy lakcimvaltozasi kerelmet?

Elhiszem hogy a haverod nem hazudik, de santit valami az ugyben. Oka van, hogy o miert van a hivatal radarjan!

Plusz, ellenorzest sosem ugy csinalnak, hogy odatelefonalnak elobb, hogy figyelj, hetfon jovunk ellenorizni, addig van idod eltunni...


15 eve elek az USAban, az elso 3 evben illegalis voltam. Soha senki nem jott ellenorizni, pedig benne voltam a rendszerben hogy tultartozkodtam. Anno meg vizummal lehetett beutazni es a belepesnel kaptam 6 honapos tartozkodast. A 6 honap lejarata elott beadtam egy kervenyt, hogy szeretnek meg extra 6 honapot maradni, amit elutasitottak. Frankon kaptam egy levelet, amiben az allt, hogy "must depart the country immediately". Termeszetesen nem mentem sehova, meg csak el se koltoztem a cimrol, hanem eltem tovabb.


Nagyon sok magyart ismerek, akik vizummal, ujabban ESTAval jonnek es itt felejtkeznek. Egyiknek sem volt meg semmi ellenorzese vagy balheja. Ha nem kovetsz el buncselekmenyt vagy nem szaladsz bele egy ellenorzesbe, akkor sosem derul ki hogy itt vagy illegalisan. Az ellenorzes alatt azt ertem, hogy pl. Californiaban, a mexicoi hatarmenti utakon van olyan, hogy kihuzzak a szogesdrotot, minden kocsit megallitanak es beneznek elemlampaval a kocsiba es szemugyre veszik az utasokat. Na ilyenbe volt szerencsem beleszaladni, de akkor mar legalis voltam, raadasul lattak, hogy feher fiatal csaj, tovabb engedtek. Ha latino kinezetem lett volna akkor biztos felrehuznak es igazoltatnak.


Lehet bankszamlat nyitni, jogositvanyt intezni, auto biztositast kotni, stb. Ha kozuti kihagas miatt megallit a rendor, nincs joga megkerdezni a statuszodat. Szerencsere ezt a torvenyt meg nem fogadtak itt el. Kapsz egy buntetest a kihagasert, azzal bemesz a birosagra, kifizeted a buntit, stb, senki nem fog lekapcsolni, hogy acsi, illegalis vagy, toloncolunk azonnal a repterre... ahhoz hogy ez eloforduljon, nagyon csunyan le kell bukni, peldaul egy olyan epitkezesen dolgozni illegalisan, ami beleszalad egy razziaba, mert pl. a hivatal mar figyeli egy ideje a ceget, hogy a munkasai sosincsenek bejelentve...

2017. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!