Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kancellár a szavazás utáni...

A kancellár a szavazás utáni sajtótájékoztatóján ezt azzal indokolta, hogy a német alaptörvény a házasságot a férfi és a nő kapcsolataként határozza meg. Akkor ez azt jelenti, hogy a német alkotmánybíróság vissza fogja dobni?

Figyelt kérdés
Hiába fogadták el?

2017. jún. 30. 11:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Pro Patria ***** válasza:
19%

"Ehe für alle" - most is mindenkinek lehet házasodni. Melegeknek is. Azonos neművel nem. Nekem sem.

Nincs jogegyenlőtlenség.

A házasodás joga általános és egyenlő. Egy heteroszexuálisnak semmiben nincs több joga, mint egy homoszecuálisnak. Ilyen fogalmat nem is ismer a jog.


Igen, nemekhez van kötve. Igazságtalannak érzed? Életkorhoz is kötve van. Csak 18. betöltött életév mellett lehet. Két 16 éves, lehet értelmileg akármilyen érett, akár egzisztenciálisan bebiztosított, és szerelmes, akkor sem házasodhat.

Sőt, egy már 18 éves sem a 17 éves barátnőjével.


Tetszik, vagy sem, a társadalomnak szabályozott keret az alapja. Minden területen. Valahogyan meg kell szabni.


És, mivel a homoszexualitás egy viselkedészavar (hiszen az, elfogadja valaki, vagy sem, ez viselkedészavar, mivel az ember biológiája heteromorf), ezért ez még mindig megmarad egy, a mentális fejlődésben kialakult rendellenességnek.


Ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne bejegyzett élettársi viszonyban két azonos nemű. Ahogyan van is - a térségben egyedül Magyarországon -, de ne tegyünk egy rendellenes mentális fejlődés útján kialakult viselkedészavart "oké"-nak. Merthogy ez ettől függetlenül egy betegség. Nem szervi, minthogy nem csak szervi betegségek vannak, biológiailag attól még mentálhigiéniás betegség. Ahogy írtam, az ember két eltérő nemre válik el, és erre alapszik a párosodása is. Ha valaki a saját neméhez vonzódik, az hiba a mátrixban.

És nem véletlenül nem lesz belőle kisbaba. Mivel, mint mondtam, az emberi faj nem erre van ráállva. Nem így alakult ki.


A Lánchídrádión beszélt róla Bella Levente, hogy "Ez nem betegség! Ezt haladjuk meg, senkivel nem vitatkozik, aki ezt nem fekteti le, hogy nem betegség!"

- De az!

Aki ennyiben nem képes higgadt, mérsékelt állapotot képviselni, ott tényleg kár a beszélgetés. Lehet elfogadni, kell is elfogadni, hiszen egy betegség nem ad okot valaki gyűlöletére, ő a betegség áldozata (Levente beszélt is egy barátjáról, aki évekig küzdött, ás a fél karját odaadta volna azért, hogy megváltozzon - ezzel igazolva, hogy ez nem választás kérdése, és valóban nem az), senkit nem érhet támadás, bántalom azért, amilyen a helyzete, és joga van a teljes élethez, mint a mozgássérültek, vakok, bárki számára is az életben való könnyebbítések, ami az egyébként nem kért, hanem kapott hátrányokat tompítja, eképpen támogatandó társak a közösségben, de ne tegyünk úgy, mintha ez ne lenne betegség, ENNYIT kérek, a normalitások megtartását.

Ez egy szexuális viselkedészavar. Ilyen formában hasonló a pedofilizmushoz, hiszen az sem választott. A szexuáli vonzalom iránya nem megválasztott. Az embernek ettől még joga van boldognak lenni.

Én elég erősen liberális életszemlélettel tekintek erre is (több más dolog mellett) a konzervatív világképpel szembehelyezkedve.


(Érdekes egyébként, hogy az mno mennyit váltott a G. nap után, és ez nem is indokolt pusztán ennyiből. Csak azért, mert összekaptak a kormánnyal, nem kell még a migránsügyben is 180 fokot venniük, mert így ez most elég visszás képet jelenít meg.)


Nemrég volt egy kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..

Benne több hasonló válasz, mint például:

"de pont ez az ellentmondás h ezzel még csak foglalkozni se kell, egyszerűen alap egy jogállamban (persze "jogállam" ....). úgyh teljesen igazad van, az eü-vel kell foglalkozni, ez a meleg-kérdés egy 3 másodperces téma, lerendezve, egyenlő jogok ugye alapvető követelmény, ennyi."

Ami vicces, lévén, Ausztriában, Svájcban, Németországban, hozzánk képest "nyugaton" sincs egynemű házasság. A "jogállamokban". Körülöttünk, északra, keletre, délkeletre viszont bejegyzett élettársi viszony, vagy más egyéb alternatíva sincs biztosítva.

Mi egy kis beékelődés vagyunk a térképen:

[link]


Más, a homofóbiát tekintve. Egy kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__homoszexualitas_..

És belőle egy válasz:

"[...] ha együtt vagyok egy sráccal nagyon lazán kezelem ha megnéz más srácokat általában együtt nézem velük és vica versa, viszont ha egy bi srác egy lányt bámul meg (mint anno exem) nagyon nem tudok vele mit kezdeni és kényelmetlenül érzem magam. Engem a lányok szexuálisan kifejezetten taszítanak és ha azt kell hallgatom egy sráctól hogy nézd milyen melle van annak a csajnak meg mi egyéb már menekülök"


Azért volt furcsa, mert ezt így először olvastam. Úgy értem: valaki számára annyira visszataszító egy lány szexuálisan, hogy attól is undorodik, ha csak valaki olyan van a társaságában, akinek nem.

Sokáig emésztettem magamban, egyszerűen, ha nem is kelti fel az érdeklődését, közömbös számára, semmilyen reakciót nem vált ki belőle - eddig így értettem -, de hogyan lehet, hogy az _undor_ érzését váltja ki egy egészséges emberi test. Ezt első olvasás után egyszerűen nem értettem. Aztán - mint máskor is -, saját helyzetemben helyeztem el, magamon keresztül értettem meg más embert, és így éreztem át az érzést. Férfiakkal szemben én sem csak egyszerűen közömbös vagyok szexuálisan, de ilyen értelemben undorodok is tőlük.


És itt jön a csavar! Ha egy homoszexuális kényelmetlenül érzi magát, ha a társaságában valaki olyan van, aki nem tartja ugyanolyan taszítónak azt, amit ő. Ha a másik vonzalmat érez iránta. Nem csupán saját maga számára taszító, de már az is menekülésre készteti, ha valakinek mellette nem.

...látod már azt, amit én? Vagy mondjam egyértelműbben, amire utalok?


Ezt csak a homofóbia kérdéséhez teszem hozzá.

2017. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Pro Patria ***** válasza:
31%

Na, akkor a pontozószakasznak mondom:

A válaszom 100%-ban hasznos, mert gondolatokat közvetít, legitim véleményt ad át, és vitára ad alapot.


A mínuszozgatások 0%-ban hasznosak, és érvek nélkül állnak.

2017. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

"és vitára ad alapot"


Ne haragudj, de nem ad rá alapot. A homoszexualitás nem betegség, ez nem vélemény kérdése, hanem egy szimpla tény.

Szakemberek szedték le a betegségek listájáról, nyilván okkal (és nem, nem a meleglobbinak hála, mielőtt erre ugranál).


Ennyi erővel azon is lehetne vitatkozni, hogy hány éves a Föld. Egyesek véleménye szerint 6000, de attól ez még egy hülyeség.


A heteromorf nem tudom, hogyan jön ide. Attól, hogy valaki homo, még nem lesz homoform (?). Ezt a részt nem is igazán értem.


Az meg már önmagában ellentmondásos, hogy az emberi faj nem így alakult ki, amikor az emberek között ugyanúgy vannak homoszexek és biszexek és a többi. Itt most csak megint rajtad a szemellenző és a biológiát próbálod korlátok közé szorítani, ami csak úgy működhet, ahogyan te jónak látod. Pedig nem így van.

2017. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Pro Patria ***** válasza:
37%

Orvosok között mindenre találsz szakképviseletet. Láttam egy műsort egy orvosról, aki esküdött rá, hogy a tehéntej fogyasztását el kellene hagyni, és a páciensei, akiket erre bíztat, egy sor betegségtől megszabadultak, más orvos azt mondta, hogy még az is jobb, ha ízesített tejeket adunk a gyerekeinknek, mert legalább ennyiben is tej kerül a szervezetükbe.


Ez különben is egy kényes téma. Megvan az eset, amikor hasonlóan érzékeny területen való kutatásban James Watsont a Nobel-díjától fosztották meg egy tanulmánya miatt, ugye?

[link]


Ha valakinek arra van ingere, hogy a nemzőszervét egy azonos nemű egyed székelést szolgáló szervébe tegye, a biológialiag társított párzószervek ténye pedig taszítja, az viselkedészavar. Ez tény, amíg ezt axiómaként nem fektetjük le, addig hiteltelen az ellenkező álláspont.


"A heteromorf nem tudom, hogyan jön ide. Attól, hogy valaki homo, még nem lesz homoform (?). Ezt a részt nem is igazán értem."

- Úgy, hogy az ember, mint faj, biológialiag két nemre válik szét (v.ö. heteromorf), nőnemre és hímnemre, a faj fennmaradása pedig ezen kettő párosodásából fakad. Nem hímnős, nem hasadással, nem ivartalan szaporodással, vagy más egyéb módon él.

A homoszexualitás viselkedészavar, ami a mentális betegségek kategóriájába sorolható.

2017. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Pro Patria ***** válasza:
12%
Abban pedig, hogy nem "így alakult ki" az emberiség, hiszen annak részét képezik a homoszexuálisok, biszexuálisok is - igen, miképp a végtag nélkül születettek, koraszülöttek, szívzörejjel születettek is. A nagyszámok között törvényszerűen van mindig hiba is. Ilyen a hibás szexuális vonzalom is: egy viselkedési zavar, amit mutat, hogy ebben a viselkedési formában az emberi faj eltűnne.
2017. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

"A válaszom 100%-ban hasznos, mert gondolatokat közvetít, legitim véleményt ad át, és vitára ad alapot. "


Én ugyan nem pontoztalak, de nem, a válaszod nem hasznos, ugyanis semmi köze a kérdéshez. A te véleményedtől függetlenül a német parlament elfogadta a melegházasság engedélyezését, a kérdés erről szólt, a te válaszodban viszont erről egy szó sincsen.

Ilyen alapon azt is ideírhatnám, hogy szerintem a darázscsípés jobban fáj, mint a szúnyogcsípés, mert ez is egy vélemény, csak a kérdéshez nincs köze.


Kérdező! Nem ismerem a német alaptörvényt, de feltételezem, hogy azt is megváltoztatják, ha szükséges.

2017. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Pro Patria ***** válasza:
25%

Andizsuzsi, nyilván neked is feltűnt, hogy ez a kérdés az ezt megelőző (véleményeket kérő!) kérdéskiírás második fele, ugyanattól a személytől...

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__870..

2017. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Pro Patria ***** válasza:
25%

Már annyiban is világos ez, hogy a kérdés itt így kezdődik "A kancellár a szavazás utáni sajtótájékoztatóján ezt azzal indokolta..."

- Ezt? Mit? A kérdés ebből is láthatóam az előző kérdésnek a folytatása, magában nem is értelmezhető így.

2017. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

A tej tényleg nem tesz jót annak, aki laktózérzékeny. Ezzel szerintem senki sem vitatkozik.


"amikor hasonlóan érzékeny területen való kutatásban James Watsont a Nobel-díjától fosztották meg egy tanulmánya miatt, ugye?"


De a linkelt cikkben is le van írva, hogy miért baromság, amit Watson mondot, még ugyanabban a bekezdésben:

"Azt sem tudjuk pontosan, hogy mi az intelligencia, ha pedig valahogy definiáljuk, nem lehetünk biztosak abban, hogy vajon e fontos sajátságunk lényegét ragadtuk-e meg."

+"Az egyes intelligenciagénekről szóló sajtószenzációk ostobaságok."


Attól még, hogy valaki tesz egy rasszista kinyilatkoztatást és ezért lehurrogják, még nem lesz feltétlenül alapigazság. Mégis mindenki mártírként kezeli az ilyen embereket.


"Ha valakinek arra van ingere, hogy a nemzőszervét egy azonos nemű egyed székelést szolgáló szervébe tegye, a biológialiag társított párzószervek ténye pedig taszítja"


Tehát azt akarod mondani, hogy a heteroknál szex közben csak a két...párzószerv találkozik egymással? Mert ha nem, akkor a heterok között is elég sok a viselkedészavaros.

És ez mégis miért lenne tény? Mert te azt állítod?


A faj túlélése elég sok mindentől függ, nem csak attól, hogy a nő és a férfi párosodnak. Ha ennyiből állna, akkor valószínűleg ide sem írogatnák most számítógepeken, hanem a szavannán ennénk azt, amit az oroszlánok meghagynak nekünk vagy rosszabb esetben már nyomunk sem lenne a bolygón.


De jó, továbbra is erőltesd a mentális betegség kategóriát.


A biszexualitással meg aztán végképp nem tűnne el az emberi faj. De egy homoszexualisnál sincs gátolva az, hogy gyereket akarjon. Ha így lenne, akkor nem menne a harc az örökbefogadásokért sem.

De ezek a dolgok már tényleg nem tartoznak ide.

2017. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!