Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért okoz ekkora felhördülést...

Miért okoz ekkora felhördülést az azonos neműek házassága? Most Németországban engedélyezték a "házasságot mindenkinek" ("Ehe für alle"), és több fórumon elszabadultak az indulatok.

Figyelt kérdés

Szerintem egy jogi aktust egy jogállamban nem lenne szabad nemhez kötni. Márpedig amikor csak ellenkező neműek házasságát engedélyezik a törvények, akkor ez történik.


A házasság tényleg csupán egy jogi aktus az állam előtt, hivatalossá teszünk egy kapcsolatot, hogy az államigazgatás elismerje. Miért ne házasodhatna össze 2 ember függetlenül a nemüktől? Ez miért zavar másokat?


Én ebben a kérdésben értelmes ellenérvet még nem hallottam, csupán homofób jellegű érveléseket, a hagyományra mutogató érveléseket, "csúszós lejtő" típusú érveléseket ("a macskámmal akkor miért nem házasodhatok?"), és téves következtetést levonó érveléseket ("ezzel most még több meleg lesz"). Szóval igazán érdekelne egy olyan érv is, ami nem ilyen.


2017. jún. 30. 10:39
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
72%
Lerí az egész kérdésedről, hogy téged totál nem érdekel más véleménye, már eldöntötted az elején, hogy egy jót homofóbozni akarsz, mert akkor jó a napod, szal... :D
2017. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Engem igenis érdekelne. De te sem tettél semmit hozzá. Érveid nincsenek, vagy olyanok lennének, amiket példaként írtam?
2017. jún. 30. 10:56
 3/45 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mert nem kapnak kellő felvilágosítást. A melegek világa olyan téma, hogy nem nagyon mernek felvilágosítást adni róla az átlagembernek. Emiatt van az, hogy mai napig sokan azt hiszik a transzexualitás és a homoszexualitás ugyanaz.

Ez most ugyanolyan, mint anno a Föld lapos vagy gömbölyű vita. Elnézést, akarom mondani a mai világban ismét előjött vita, miszerint a Föld lapos vagy gömbölyű alakú.

2017. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
De milyen felvilágosítás kellene? Szerintem nem kell megismernie senkinek a melegek világát ahhoz, hogy elfogadja, két azonos nemű is szeretheti egymást, és ugyanolyan joga van összeházasodni. Nem kell rajongani a meleg kapcsolatokért, egyszerűen el kell fogadni egy olyan dolgot, ami a mi életünket semennyire nem befolyásolja. Mint ahogy minden párkapcsolat lelki világát sem lehet megismerni, hiszen azok is különbözőek lehetnek.
2017. jún. 30. 11:20
 5/45 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ezzel nincs baj, viszont ha már házasok akkor ezt arra használják hogy gyereket is fogadhassanak örökbe, ami vérlázító. Egy gyerek nem egy háziállat ami jól mutat az anyós ülésén. A gyereknek a normális felnőtté váláshoz kellenek az apa-anya minták és egyébként sem normális kitenni egy gyereket olyan lelki defekteknek amit a "szülei" miatt kap a társadalom nagy részétől.
2017. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Egy gyerek nem háziállat, ezt mond el azoknak, akik úgy tekintenek rá. Nem látom be, hogy az örökbefogadás miért tenné automatikusan háziállattá a gyereket. Attól, hogy valaki melegen fogad örökbe, még egyáltalán nem biztos, hogy háziállatként tekint a gyerekére. Olyat is láttam már, hogy egy teljesen heteró anyuka rongybabaként kezeli és mutogatja a saját gyerekét.


Abszolút nem értek egyet azzal, hogy apa-anya minta kellene a normális felnőtté váláshoz. Ez csak egy sokat hangoztatott semmitmondó állítás, ugyanis indoklás nincs hozzá. Ráadásul már ma is vannak - elég szép számmal - elvált szülők, ahol a gyerek az egyik szülőnél él, és sokszor ő sem kap semmilyen apa/anya mintát.


Azzal jönni, hogy a gyerek a társadalomtól mit kap, kissé paradox, hiszen te is pont abba a társadalmi csoportba tartozol, aki elítéli azt, ha két azonos nemű gyereket nevel. Saját magával indokolsz meg egy jelenséget. Ha a társadalom nem lenne ilyen romlott, akkor nem kéne azzal az indokkal ellenezni a melegek házasságát és örökbefogadását, rossz lesz nekik, hiszen a társadalom elítéli.

2017. jún. 30. 11:35
 7/45 anonim ***** válasza:
67%

,,De milyen felvilágosítás kellene?"

Konkrétan olyan, ami elmagyaráza a melegség fogalmát. Ahogy írtam sokan azt hiszik a transszexualitás és a homoszexualitás ugyanaz, holott nem. Vegyünk férfi példát. Egy transzexuális férfi, nem férfinak, hanem nőnek tekinti magát. Ő nem azért vonzódik a férfiakhoz, mert homoszexuális, hanem azért, mert ő nőként tekint magára, emiatt nem is tekinti magát azonos neműnek a férfiakkal. Egy homoszexuális férfi meg férfinak tekinti magát, nem fog női ruhát felvenni, nem női dolgokat csinál, stb.

Ilyen felvilágosításról beszéltem, hogy sokan az alapfogalmakat is keverik. Emiatt támadnak sok homoszexuális párt is, mivel összekeverik a homoszexualitást a transzexualitással. USA-ban is legtöbb embernek a transzikkal van bajuk, sajnos jogosan, a homoszexuális közösségek el is határolódnak tőlük.

2017. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy az emberek keverik a fogalmakat. Én elhiszem, hogy így van. De ha valamiről nem tudom, hogy pontosan micsoda, akkor azonnal elkezdek fújolni rá, és jogok megvonását követelem? Pont arról van itt szó szerintem, hogy baromira nem kell átélni a melegek kapcsolati világát. Érdekes, hogy akik a legjobban elítélik a meleg kapcsolatokat, azok ilyenkor mennyire magukénak kezdik érezni a témát, ami elvileg nem is kéne érdekelje őket.
2017. jún. 30. 11:41
 9/45 anonim ***** válasza:
26%
A társadalom a romlott mert elitél egy a normálistól eltérő dolgot? Érdekes meglátásaid vannak kérdező.
2017. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

# 9


Igen, pontosan. Normálistól (gyakoritól) eltérő, ezért elítéljük, sőt a gyerekét is elítéljük és tönkre tesszük az életét, sőt erre még büszkék is vagyunk, hiszen minek vállalta be, mikor tudta, hogy a társadalom elítéli.

2017. jún. 30. 11:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!