Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína szövetségesként tekint...

Kína szövetségesként tekint Észak Kóreára?

Figyelt kérdés
2017. júl. 7. 16:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

# 10-es!


Nagyon élénk a fantáziád, vagy csak beteges hazudozó vagy.


"Mi itt tudjuk..." :D


Onnan nem irkálhatnál ide, mert nincs internet. Ez a tény ne zavarjon picit sem.

2017. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

10-es!

Az egy év után agyhalottként hazaküldött amerikai turista is csak véletlenül járt így, ugye?

2017. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
14:42: szerintem a fő vezetésnél van internet... Lehet, ő egy főmufti arrafelé.
2017. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#10, #11:

Nem csak a fő vezetésnél van internet. Ezt már egy másik kérdéshez leírtam, engedelmetekkel inkább onnan átmásolnám:

"Fél év munka után benyújthatsz egy igénylést autóvásárlási jogra. A munkateljesítményedtől, közösségi életedtől, viselkedésedtől függ, hogy megadják-e vagy sem. Ismerek olyat is, akinek megadták, de olyat is akinek nem. Nekem megadták. A boltok általában tele vannak, az éttermek egész jók.

Azt meg kell szokni, hogy a televízió igencsak korlátozott, viszont fél év után az autóvásárlási jog mellett benyújthatsz egy kérelmet a nemzetközi internethasználatra is (Első fél évben csak az országos hálózatot használhatod), ami valamennyire kiváltja az időtöltést. Ezt már csak nagyon-nagy ellenőrzésekkel adják meg, és az átjövő tartalmat is figyelik és szűrik."

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__86968..

#7-es válasz az enyém.


.


#12:

Erről már egy másik kérdésnél beszéltem.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

#8-as választól kezdve szerintem kivehető lesz, melyek az én válaszaim.


K.N.

2017. júl. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez tényleg így van, akkor Te egy kivételezett helyzetből látod az országot. Phenjan egy kirakatváros a turistáknak, plusz kizárólag a leghűségesebb pártkatonák, katonai vezetők, a politikai elit, élsportolók, a legképzettebb mérnökök és egyéb szakemberek élhetnek ott.

Nyilván internetet is azok kaphatnak, akik teljesen elégedettek a rendszerrel, és csak jót tudnak mondani róla, akik csak a saját jólétüket érzik, és nem vesznek tudomást a 99% elnyomott, rossz körülmények közt élő, éhező tömegről. De nem is írhatnák meg az igazat, mert hamar a halálsoron találnák magukat.

Az nyílt titok, hogy Észak-Korea gazdasága romokban van, a bevételük jelentős részét az 1 milliós hadsereg fenntartására, és az atomfegyverek fejlesztésére költik, miközben milliók éheznek, és Dél-Korea, Japán, Kína és USA segélyeiből élnek, plusz millió segélyszervezet -köztük a Magyar Baptista Szeretetszolgálat- emberei próbálják enyhíteni a nyomort.


Írtad, hogy maguktól visszamennek az emberek külföldről.

Persze, maguktól... Mert ha nem megy vissza valaki, akkor a testvéreit és a szüleit is évekre munkatáborokba viszik, plusz a többség csak Kínába mehet, de oda csak vásárolni járnak, mert a helyi boltok üresek, de emigrálni nincs értelme.


Én éltem a Kádár-korszakban, tudom, hogy milyen volt az, amikor csak a szoci országokba utazhattunk. Csehszlovákiába, Lengyelországba és az NDK-ba bárki mehetett, de már Ausztriába nem. És arra is emlékszem, hogy vezető beosztást csak párttag kaphatott, és a TSZ elnöktől kezdve, az iskolaigazgatón át a Tanácselnökig csak párttag lehetett. Anyámnak hiába volt meg a megfelelő képzettsége, nem lehetett főnök, mert nem volt párttag. És már az iskolába elkezdődött az agymosás a kisdobossággal és az úttörőséggel, aztán jött a KISZ, és egy ilyen 10-12 éves agymosás után az fiatalok 99% meg se kérdőjelezte a rendszer helyességét.

Itt is két tévé és két rádió adó volt, ahonnan szintén csak a pártpropaganda folyt, itt is 8-10 évet kellett várni egy autóra, de csak nagyon kevesen engedhették meg maguknak az új autót. Én egy 24 lakásos panelban nőttem fel, és gyakorlatilag üresek voltak a parkolók. A mi házunk előtt csak egy Skoda és egy Trabant árválkodott.

Említhetném a besúgóhálózatot is, amikor nem tudhatta senki, hogy ki a besúgó a környezetünkben, és mindig meg kellett gondolnunk, hogy ki előtt mit mondunk. Már 16-17 éves koromban megkérdeztem anyámékat, hogy miért kell nekünk ilyen szar életet élni, és miért van tele az ország orosz katonákkal, és csak annyit mondtak, hogy erről ne beszéljek senkivel, mert bajt hozhatok a családra. Arról se volt szabad beszélni, hogy a Szabad Európa rádiót hallgattam.

Én a 10-es főút mellett éltem, gyerekkoromban kimentünk az út mellé, és órákon át az osztrákok autócsodáit néztük, amikről mi csak nem is álmodhattunk.



Aki egy ilyen rendszert jónak tart, kiszolgálja és dicséri, annak a morális értékrendje a béka fenek alatt van.

2017. júl. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
08:18: na, azért a Kádár-rendszert már ne hasonlítsuk Észak-Koreához. Észak-Koreához semmit sem lehet hasonlítani. Ahhoz képest még Rákosi is csak egy fuvallat volt. De valószínűleg még Sztálin is. Talán egyedül a Pol Pot-rezsim volt ennyire undorító a történelemben.
2017. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

00:47: elolvastam a válaszaidat. Ne haragudj, de ezekből én csak a következőket tudtam leszűrni:

a; kórosan hazudozol, tehát elmebeteg vagy (hát persze, higgyük el, hogy magyar állampolgárként Észak-Koreában börtönbe kerülsz, mert megfogtad Kim-Dzsong-Un lányát... És erről egy szót sem ír a hazai média.)

b; trollkodsz. Ez sem szép dolog.

2017. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!