Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan költözhetek át Észak-Ko...

Hogyan költözhetek át Észak-Koreába?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik és oda szeretnék költözni. Hogyan csinálhatnám?
2017. jún. 25. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2017. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A mult heten meg montenegro meg koszovo volt teriteken. Nem unod, hulyegyerek?
2017. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de remélem, minél hamarabb sikerrel jársz.
2017. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Elmész turistaként. Ott majd mondják, hogy mikor szabad fényképezni, meg mikor kell meghajolni a nagy vezetők szobrai előtt stb. Te látványosan ne engedelmeskedj. Hamarosan egy munkatáborban találod magadat meghatározhatatlan időre.
2017. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Minek mennél oda? Normális ember nem megy oda
2017. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Beszólsz neten Kim Jong Un-nak, már másnap ingyen visznek a katonái.
2017. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Igaz nem konkrét válasz, de olvasd el amit írtam:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__859..


#10-es válasz az enyém.


A letelepedéshez (akár csak munka miatt is) vezetőségi engedély kell. Azt viszont nem adnak akárkinek, komoly behatás kell.


Első sorban legalább 1 olyan vezetőségi tagot meg kell ismerned, aki fel tud szólalni az érdekedben! Ezt még nem nehéz megtenni, mivel az ottani diplomaták is járnak különböző helyekre, főképpen Kínába. Amit nehezebb elérni, hogy hajlandó is legyen felszólalni érted! Az már a saját magad egyénétől, illetve a megkörnyékezendő személytől függ, hogy hogyan tudod elérni!

Utána a második kör, kimenni turistának, ahol minden szabályt betartasz, hogy mindenki úgy lássa, komolyabban veszed a törvényeiket, mint a saját lakosaik.

Ilyenkor lehet a megkörnyékezett személlyel beszélni arról, hogy neked megtetszett ez a hely, szívesen jönnél ide dolgozni. Természetesen ez is csak akkor lehetséges, ha olyan munkát tudsz náluk elvállalni, ami miatt megéri nekik téged foglalkoztatni! Ha gyári munkás, raktári munkás, irodista, vagy ilyesmi tudsz csak lenni, akkor esélytelen!

Legvégsőként pedig az kell, hogy ez a személy szóljon az érdekedben a megfelelő helyen, majd Kim Jong-Un mondja rá az igent.


Ha ez mind meglesz, akkor már nem is lesz gond, megvan minden. Munkahelyet nem választhatsz, vagy kereshetsz, azt ők adják. Külföldi csak a fővárosban lehet foglalkoztatva.

Kapsz egy lakást, munkától függően különböző stílusút. Én angoltanárként vagyok ott, ami az egyik legnagyobb dolog számukra, így én egy olyan lakást kaptam amit Nyugat-Európában is megirigyelnének! Ha műszaki szakemberként jössz ki, akkor egy kicsit átlagosabb lakást kapsz.

A kaját ugyanúgy megkapod a napi porciót. Ez olyan, mint mikor rendelsz valami egészségkonyhától egy heti ebédet, és minden nap hozzák pontosan ugyanakkor az adagot. Csak ezt az állam adja.

A fizetéssel szabadon rendelkezel. Mindenféleképpen nagyobb lesz, mint az ottaniak fizetése, így jól meg lehet élni. Fél év munka után benyújthatsz egy igénylést autóvásárlási jogra. A munkateljesítményedtől, közösségi életedtől, viselkedésedtől függ, hogy megadják-e vagy sem. Ismerek olyat is, akinek megadták, de olyat is akinek nem. Nekem megadták. A boltok általában tele vannak, az éttermek egész jók.

Azt meg kell szokni, hogy a televízió igencsak korlátozott, viszont fél év után az autóvásárlási jog mellett benyújthatsz egy kérelmet a nemzetközi internethasználatra is (Első fél évben csak az országos hálózatot használhatod), ami valamennyire kiváltja az időtöltést. Ezt már csak nagyon-nagy ellenőrzésekkel adják meg, és az átjövő tartalmat is figyelik és szűrik.

Egyébként annyira nem is lesz szükséged rájuk. A sima lakosság elég kedved, miután megszoknak, de ahogy a mondás is tartja: "Rómában tégy úgy, mint a Rómaiak!", így Neked kell igazodnod hozzájuk, és a kedvükre tenni, hogy elfogadjanak! Az iskolások, fiatalabbak imádják a külföldieket, szívesen cseverésznek (persze csak óvatosan a témával és a tartalommal), viszont a 35-40 felettiek nem annyira kedvelnek, náluk meg kell dolgozni az elfogadásért.

Én például rengetegszer az időmet a kereszteződésekben a forgalomirányító hölgy tisztekkel töltöm. Néha meg is engedik, hogy kipróbáljam.


Valamint így a végére írok még egy dolgot.

Ha szeretnél kijönni, írj Nekem! Tudok segíteni, ha szeretnéd. Sajnos vezetőségi személyt szerezni neked, és rávenni a segítésre nem tudok, viszont minden másban segíthetek! Ha szerencséd van, akkor kisebb kerülőket téve meg tudom oldani, hogy jobb lakást és jobb munkahelyet kaphass. Valamint ha itt vagy már elég ideje, akkor megkönnyíthetem az engedélyeket a különböző dolgokra.


Üdv!

2017. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó! Neked semmiféle erkölcsi fenntartásaid nincsenek, hogy egy ilyen rezsimet támogatsz?
2017. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5%

Amit belinkeltem kérdés, ott leírtam.

Csak azok pattognak és írnak rosszat Észak-Koreáról, akinek büdös a munka, vagy pedig nem tetszik nekik, hogy az életben vannak szabályok amiket realitás és racionalitás nélkül be kell tartani!

2017. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Kamuzik, nagyon ráér:D
2020. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!