Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában miért ragaszkodnak...

Európában miért ragaszkodnak görcsösen a tömegközlekedéshez?

Figyelt kérdés

Politikai szempontból.

A tengerentúlon azért másként van.

Volt, amikor tömegközlekedtem, mivel nem származom annyira jómódú családból, nem kaptam diplomaosztóra autót.


Nem vagyok antiszociális, de én utálom a tömeget, bár nem is a tömeg a jó megfogalmazás, hanem inkább az igénytelen emberek.

Amikor tömegközlekedéssel jártam, rengeteg ilyet láttam.Az igénytelenség alatt nem a rosszul öltözöttségre gondolok,hanem koszos ruhák, az orr tartalmának "falatozásra"...stb, sok kisebbségi....stb


Az autóban az embernek van egyfajta biztonságérzete.Tömegközlekedés használat után úgy éreztem,hogy piszkos lettem.

Autó esetében úgy érezem tisztán szállok ki belőle.



Egyébként laktam Németországban is, ott sem rajongtam a tömegközlekedésért.

Ott is sajnos az állam eléggé a tömegközlekedést pártolja, hasonlóan, mint Magyarországon.

Persze a németeket nem érdekli, csak azért is kocsival mennek, de van is rá elég lóvé.


Én úgy gondolom,hogy az állam nem támogatja, legalább ne ellenezze.Ne legyenek ekkora adók az üzemanyagon, ne kelljen sokat adózni egy jármű után.



A tömegközlekedés csak azoknak való akik:

-baromira ráérnek

-nincs pénzük autóra

-nem tudnak vezetni

-eltudják viselni a koszt és az igénytelenséget



Én autóiparban dolgozom, itt a cég elég komoly térítést ad az autóval közlekedőknek, a 90 százalékát fizeti kb.

Viszont a tömegközlekedést választókat is támogatja, de csak azért, mert nem akar 10 emeletes parkolóházat csináltatni a szomszédba.



2017. júl. 28. 21:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért,mert ha mindenki autót vezetne,akkor az autóvezetés is "tömegközlekedés" lenne.


Aztán idővel olyan tömegiszonyod lenne az állami kórházakban,ahol a környezetszennyezés okozta betegségek miatt tömegek "közlekednének".

2017. júl. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Tömegközlekedtél a " tengerentúl"?


Naná, hogy egyetlen fehérember se akar 99% színes között zötykölődni. Egyik oldalról egy indiai vagy kínai, aki a megállóban a kezébe fújja ki az orrát -a mellette közlekedő autóból látszik- , a másik oldalról az orrát túró fekete tizenévesekkel.


Szociális tanulmányt lehetne írni a tömegközlekedést használókról a tengerentúlon.


A metrók is csak a belvárosi szakaszon visznek rendes kinézetű embereket.


Aki csak teheti, vagy saját vagy ismerős autójával megy.


Kérdező, neked meg érdeked, hogy mások autót vegyenek, azért vagy elfogult.

2017. júl. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pesti vagyok és van autóm, de gyakran használom a tömegközlekedést ha városon belül megyek valahova. Sok helyen munkaidő után(amikor mindenki otthon van) macera a parkolás, néha gyorsabb is a tömegközlekedés.
2017. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Épp egy újabb világgazdasági válság előtt állunk, ugyanis 2-7 éven belül elérjük az olajhozamcsúcsot, amikor már a nem konvencionális olajkészletekből sem lehet többet kitermelni és az olajkutak hozama egyre kevesebb lesz. A föld alatt csak egy meghatározott mennyiség található a kőolajból, több nincs. Majd amikor 1000 forintokra nő a benzin és gázolaj literje, jó lesz, hogy valahogy tömegközlekedéssel lehet utazni, akinek nincs pénze elektromos autóra. Mert utána már csak az alternatív üzemanyagokkal hajtott járművekkel éri meg közlekedni, tömegközlekedni.
2017. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Amerika a kovetendo pelda mindenki tudja,veszel egy autot ami annyit fogyaszt mint egy busz,es azzal jarsz a szomszedba is,amikor meg felhozzak,hogy bizony szètrohad alattunk a Föld akkor meg hulyesegnek állitják be
2017. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!