Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek Trump az elmúlt...

Szerintetek Trump az elmúlt hónapok alatti kormányzásával már most több rosszat tett, mint elődjei hosszú évek alatt, vagy még nem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 1. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Még csak most kezdi
2017. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%

Közöm?


Olyan ez, tudod, mint a sas, meg a pásztor.


A sas magasan repül, a pásztor meg nem tehet róla.

2017. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Egyáltalán tett már valamit? Azt tudom, hogy kilépett egy egyezményből, amit az USA amúgy sem tartott be. Ezenkívül tudom, hogy illegális bevándorlás ellenes. Ezeken kívül szerintem semmilyen komolyabb dolog nem történt.
2017. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szántóvető ***** válasza:
50%
hány háborút is indított?és az elődei,barack,clinton,busch?
2017. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát még nem volt ideje háborút indítani, de szerintem az Egyesült Államok külpolitikai megítélése és a Kínával való viszonya az elmúlt 2 évtizedben soha nem volt ilyen rossz, mint manapság.


Trump nem csak, hogy távolodik Európától és a nyugati értékrendektől, a többi országhoz sem közelít éppen jó indulatúan.

Egy nagy lehetőség lett volna benne az orosz-amerikai helyzet rendezésére, hát nem tudom. Azon kívül, hogy orosz hackerek és egyéb orosz szervek támogatták a megválasztását milyen előrelépés történt a két ország kapcsolatában?


Szíriában neki hála most már csak terrorszervezetek, meg egy véreskezű diktátor harcol a többi kisebbséggel (lásd: kurdok), néha meg rá-rá bombáznak pár civilre az oroszok.

Nagyon jó. Igazi eredmény. Megoldotta a Közel-Kelet összes problémáját.

Ja, nem.


Csak kilépett egy megegyezésből, amit Amerika amúgy sem tartott be?

hát igen. Ez a megoldás. Ha a menekültek nem tartják be az országhatárok és úgy is jönnek akkor engedjük be az összeset, nem?

Ilyen alapon ezt is lehetne mondani (nem mondom ezt, de tudom, hogy ez érzékenyen fog érinteni).

Szerinted az a megoldás, hogy ha valamit nem tartanak be amúgy sem, akkor sz..runk rá egy nagyot?

Elvégre csak tönkre tesszük a Földet. Cserébe tudunk alkalmazni pár tízezer embert egy olyan ágazatban, ami már 30 éve is elavult volt. Remek. Nem!?


A mexikói határra is falat akar építtetni. Hát milyen jó. A fal megvéd. Nem lehet egy létrával egyszerűen átjutni rajta. Dehogyis. Ja és amúgy az sem igaz, hogy az amerikai-mexikói határt sokkal modernebb eszközökkel védik. (A probléma leginkább a megvesztethető határőrökkel van, amin egy fal nem igazán segít.)

Egy 3200 kilométeres határszakaszról beszülünk. Amit természetesen Mexikó fog kifizetni, ahogy Trump megígérte. Ja, hogy Mexikó nem fizet? Hát igen. Valahogy ez a fal is csak egy be nem teljesült ígéret.

Egyébként mellékesen elmondom, hogy a mexikóiak visszatoloncolása már Obama alatt is rendesen folyt, azokat akik bűncselekményt követtek el, azokat visszatoloncolták.

Persze, ez eléggé más helyzet mint Európában a menekültekkel, olyan mintha hozzánk mondjuk ukránok jönnének. Vagy hasonló. Ráadásul rengeteg ember évtizedek óta ott él és esetlegesen családot is alapított ott.

Azért ez nem olyan egyszerű kérdés. Persze ott van, hogy a maffia "onnan jön"... Nem egyszerű kérdés, az biztos.

2017. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!