Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok, ukránok, szerbek...

A románok, ukránok, szerbek mértnem örjöngenek a kettős állampolgárság miatt mint a szlovákok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 18:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%
Mert az összlakosság arányával tekintve szlovákiában él a legtöbb magyar.
2010. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Azért mert a szlovák senkiháziak félnek hogy ez csak az előszobája a felvidéki autonómiának.

És jól is érzik!

Jár ez nekünk, és nem nyugodhatunk amíg ez nem teljesül.

A következő 20 évben ezért kell harcolni minden magyar kormánynak. Higgadt és európai módon, de keményen.

Minden elcsatolt országrész megérdemli.

Hajrá Magyarország! Hajrá Magyarok!

2010. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:

Azért mert náluk már régóta van ilyen törvény :)

Mi késtünk vele egy kicsit....

2010. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Talán azért "őrjöngenek" a szlovákok, mert úgy érzik ez megint csak arra megy ki, hogy "Nagy Magyarország". Szerintem épp ideje, hogy lezárjuk a múltat és békében hagyjuk egymást. Ez csak egy provokáció a magyar oldalról, aminek majd a szlovákiai magyarok isszák meg a levét... Kinek kell ez? Elvégre az EU-ban vagyunk mind, nem? Majd ha Szlovákiában verni fogják esetleg a magyarul beszélőket, megvédi őket a Magyarország vagy a kettős állampolgárság?
2010. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

11:11 -es válaszadónak

Megkérdezte már valaki a szlovákiai magyarokat akarnak-e autonómiát? Mert szerintem a többség nem! Az országhatárok adottak, hagyjuk őket békén. Vagy menjünk vissza odáig, hogy honnan jöttek a magyarok (hunok)? Mi sem itt teremtünk....tehát jó lenne valami normális dologgal foglalkozni, nem pedig a nacionalizmussal... Annak eddig mindig rossz vége lett. Vagy Te szeretnéd, ha a gyermekeid gyűlöletben, háborúban nőnének fel?

2010. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A szlovák kormány és a Fico dekrétumok miatt él jelenleg is gyűlöletben a szlovákiai magyarság, és igen is az autonómia megadása az európai út. Amíg így gondolkodnak sokan ahogy te is kis barátom, hogy "hagyjuk őket békén", addig sosem fogják megtanulni "NE BÁNTSD A MAGYART!!" mert pórul jársz. És igen a kettős állampolgárság fogja megvédeni a határon túli magyarságot, mert ha már egy magyar állampolgárt bántalmaznak, akkor jogszerűen felléphet a Magyar Köztársaság a védelmében.
2010. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Bocs nem értem. Kit bántalmaznak? Kik? Szlovákiai magyar vagyok és soha semmilyen hátrányom nem volt ebből. Most köszönhetően ennek a Mo-i törvénynek ez valószínűleg megváltozik. Elvárnátok, hogy hálás legyek?!


Talán először otthon kéne rendet rakni utána menni a szomszédba!

2010. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Aki azt irja,hogy "Talán először otthon kéne rendet rakni utána menni a szomszédba!" az sajnos elfogadja a trianoni határokat,tehát valószinü,hogy nem Magyar a nemzetisége.

Otthon???...az otthonunk szét van darabolva.

Erdélyi Magyar vagyok és igen is ér megkülömböztetés! hátrányba kerülök sokszor ha kimondom a nevemet.

Az elit Román,hiába felkészültebb egy Magyar bizonyos posztokra csak Románok kerülhetnek be még ha egy bunkó akkor is.Fogják egymás kezét,összetartanak és ha egy Magyar közéjük kerül elengedik a kezét,az lejjebb csuszik és ők ujra megfogják egymás kezét.Nem tud bekerülni Magyar fontosabb posztokra.Szabó Sándor(Református) névvel nemsokra vittem de Alxandru Sabau névvel már lehetnék valaki+Ortodox vallás az kötelező.

Ha bemegy az ember a dokihoz,biróságra,rendörségre,adóhivatalba stb mindenki Román...csak a portás,takaritó,fütő Magyar...Miért???(azért mert hátrányban vagyunk Magyarok)

Ugyhogy aki azt irja "Talán először otthon kéne rendet rakni utána menni a szomszédba! és őt nem éri sérelem a Magyarsága miatt az vagy nem Magyar vagy Sabau,Cardos,Chereches,Chis,Naghiu,Mateias,Chelemen,Oros,Maghiar stb eltorzitott szép Magyar nevet használ.


Ui.Sabau=Szabó,Cardos=Kardos,Chereches=Kerekes,Chis=Kiss,Naghiu=Nagy,Mateias=Mátyás,Chelemen=Kelemen,Oros=Orosz,Maghiar=Magyar,Magyari.

2010. jún. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
22:48-as nak: Örülök hogy nem szenvedted hátrányát a magyarságodból kifolyólag, valószínűleg Malina Hedvig és a dunaszerdahelyi szurkolók is egyetértenek veled. És az a rengeteg törvénytelenséget és hátrányos megkülönböztetést elszenvedő honfitársad is akiknek nem kapott sajtónyilvánosságot a sérelme. Biztos vagyok, hogy nem mindenki úgy gondolkodik felétek mint ahogy te és többen örülnek hogy végre kiállt értük a saját nemzetük!
2010. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
+nak -ból kifolyólag
2010. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!