Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért lett ennyire elítélve...

Miért lett ennyire elítélve az ENSZ egyik szakértője, aki szerint abortálni kellene azokat a magzatokat, amiknél bizonyos fogyatékosság mutatható ki?

Figyelt kérdés

[link]



Például egy Down szindrómás is felszólalt ellene.

De, nem igazán értem az ő álláspontját.Valószínűleg ő maga is tudja,hogy ez egy komoly fogyatékosság és nem csak annyiból áll, hogy kicsit csúnyábbak ezek az emberek,hanem a belső "berendezéseik" is másak, vérképző rendszer zavari,szív nem megfelelő működése, gyenge izmok és még sorolhatnám.


Miért lenne probléma,hogyha azok a magzatok, ahol ilyesmit kimutatnak, abortálásra ajánlanak.



Szerintem, a szakértőnek nagyon is igaza van, az embert "fejleszteni" kellene,hogy minél kevesebb legyen az olyan betegségek száma, mint a Down szindróma és a hasonlók.


2017. dec. 1. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem mi olyan különleges abban,hogy egy Down szindrómás felháborodik azon,ha valaki szerint (és ez a valaki ott ül az ENSZ "szakértői" között) őket még magzat korban abortálni kellett volna. Lehet te Jóska Pista,téged nem zavarna,ha egy világszervezet képviselője szerint a Jóska Pistákat abortálni kéne,de azért hagyd meg másoknak a jogot arra,hogy ezt ellenezzék.


A lánynak pedig tökéletesen igaza van:ha a négerek abortálásáról lenne mondjuk szó,már a pápa is felszólalt volna,de pont,hogy semmilyen nemzetközi visszhangja nincs a mostani esetnek,ami csak a képmutató polkorrekt világszemléletet bizonyítja..


"Miért lenne probléma,hogyha azok a magzatok, ahol ilyesmit kimutatnak, abortálásra ajánlanak"


Mert mondjuk ne egy ENSZ szakértő,vagy bármilyen kitalált pozícióban lévő semmitevő mondja meg,hogy ki milyen gyereket hozzon a világra. Ha jól tudom ez még mindig a szülők dolga és felelőssége,nem az övé.

2017. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Ezzel a kijelentéssel gyakorlatilag az egész orvostudomány és annak fejlődésének szükségességét kérdőjelezi meg.
2017. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
10%

Attól hogy abortálják a nem teljesen egészséges magzatokat, miért születne kevesebb egészségtelen csecsemő?


Nem úgy öröklődik a Down kór, hogy két Downkóros összeházasodik :\. És a Down kór meg pont egy olyan betegség, amitől még élhet az ember teljes életet. Szülőknek nehezebb, és rövidebb az átlagéletkoruk is, de attól hogy nem sokat tudnak érdemben hozzátenni a "gazdasághoz" szerintem még joguk van az élethez. Főleg legalább annyira boldogak, és legalább annyira élvezik az életet (ha nem jobban) mint az átlagember.

És ma már a 70 éves down kóros sem ritka ( [link]

2017. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

1.-3.


Gondolom nem voltatok közvetlen kapcsolatban Down kóros emberekkel-gyerekekkel.

Mert egy csomó dolgot elhisznek azok, akik csak néhány "esetet" ismernek, esetleg csak médiából. És nyilvánvaló, hogy a kirakatba a legszebb-legjobb kerül.


A D-kórosok sokkal nagyobb arányban kiszámíthatatlanok, kiállhatatlanok és még rosszindulatúak is, mint az egészséges emberek. Egymással is gonoszkodnak, talán 3 éves szinten áll legtöbbjük értelme.


Nem szabad elhinni, hogy kedvesek, szeretetre méltóak, olyanok mint más, sőt. Nem igaz. Van közöttük olyan is, de ritkán.


Az is csak addig igaz, hogy a szülők gondja, felelőssége, mert egy idő után már több esetet láttam, hogy féltek a gyerekeiktől, ha valamit nem kapott meg a gyerek. És a gyógyszert, nyugtatót meg nem tudták rájuk erőltetni. Mert már "felnőttek".


Nem tudom, hogy miért hazudnak és csapják be az embereket a Down kórról.


"egy Down szindrómás is felszólalt ellene" -ezek általában csalások, betanítják őket, de ha egy egyszerű kérdést feltennél, látnád, hogy semmit nem értett abból, amit felmondott.

2017. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%

utoljára a nácik foglalkoztak ilyen szociál-darwinista dolgokkal, hogy kinek van joga az élethez és kinek nem

de úgy tűnik, hogy a szélsőlipsik visszataláltak a szellemi elődökhöz

2017. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves 5,


a különbség az,hogy a nácik már meglévő embereket akartak eltüntetni.

Az ENSZ szakértő ezzel szemben, tudományos értelemben még életnek nem nevezhető stádiumban levő magzatokat akar abortáltatni.

2017. dec. 2. 14:02
 7/17 anonim ***** válasza:
nem tudományos, hanem jogi értelemben, és a kettő nagyon nem ugyan az
2017. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"ezek általában csalások, betanítják őket, de ha egy egyszerű kérdést feltennél, látnád, hogy semmit nem értett abból, amit felmondott."


én egyébként ismerek down szindrómás embert, és szerintem simán értelmesebb, mint egy átlagos baloldali szavazó

2017. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jól mondja az 5-ös, csak jogi értelemben nem élet,tudományosan viszont megfelel az életkritériumoknak.


"a különbség az,hogy a nácik már meglévő embereket akartak eltüntetni. "


Világos,tehát ha nem azt döntöm el,hogy ki élhet tovább,hanem,hogy ki születhet meg,akkor már is teljesen különbözök a náciktól...nincs a te agyadban valami kapcsoló,ami kikapcsolja a kognitív disszonanciát?


Egyetlen épkézláb érvet sem hallottam még arra,hogy miért mások akarják megmondani egy párnak,hogy milyen gyereket vállaljon?

2017. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel szülés után mérjetek IQ-t, s akié nem éri el a 120-at, vágjátok le a fejét.


Alapítsatok pártot, s hírdessétek az agyroggyant elveiteket, a világon rajtatok kívül senki nem csinálna ilyen barbár dolgot se Down kórossal, se senkivel.

2017. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!