Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most akkor a briteknek jobb...

Most akkor a briteknek jobb vagy rosszabb lesz hogy kilépnek az EU-ból, és az EU-t ez miben változtatja meg?

Figyelt kérdés
Laikus vagyok,tehát ezért is kérdezem. Érdekelne hogy miben is lesz más ha kilépnek. Vesztesei lehetnek a kilépésnek,ha igen miben?

2017. dec. 6. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez nagyon kétélű dolog. Személy szerint úgy gondolom, hogy rosszabb lesz nekik. A brit gőg még mindig túl erős. Ez most a tipikus esete annak, hogy "nehogy már többet rakjak a tálba mint amennyit kiveszek". Hosszú távon azonban nem ennyire egyszerű a helyzet. A külkereskedelem rugalmatlanabbá fog válni ismét. A munkaerő áramlás... nos az másik kérdés. Azt mondják, hogy nem kell külföldi munkavállaló mert túl sok van. Viszont a briteknek derogál a munka. Ha romlik a gazdasági helyzetük akkor már nem lesz kolbászból a kerítés és elvándorolnak a vendégmunkások is. Már nem fogja nekik megérni. Például... Sok-sok összefüggés van ebben a témában. Szerintem nincs is jobb mutató ahhoz, hogy rosszabb lesz nekik, minthogy a bejelentés után a font árfolyama óriásit esett.
2017. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez igaz! Találgatni lehet, mint leírtam én is a véleményem. Viszont biztosat csak akkor tudunk, ha már megtörténnek a dolgok. Mondjuk én kevésbé tekintettem a véleményem migrációs szemszögből. Sokkal inkább gazdaságiból.
2017. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Rossz.

Csak idén 1% al alacsonyabb a gazdasági növekedésük a Brexit miatt, ami laza 27 milliárd fontot azaz 10 ezer milliárd forint.

Ráadásul a legnagyobb értéket és nyereséget termelő pénzügyi szektor már elkezdett elköltözni Londonból.


Röviden összefoglalva:

Gazdaságilag nagy káros a Brexit nekik, ráadásul hatalmasat esett a tekintélyük és befolyásuk.

Eddig a világ egyik legnagyobb hatalma voltak, akik az EU-ban Németországgal együtt a legnagyobb szavuk volt. Most már csak egy politikailag instabil, hosszútávon kiszámíthatatlan nagyhatalom, akinek már nincs befolyása az EUra, ezáltal nagyon lecsökkent az érdekérvényesítő képességük.

2017. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképpen hátrányos, hiszen kiesnek egy erős szövetségi rendszerből. Lehet hogy nem lesz rosszabb, elvégre Nagy-Britannia így is egy nagyhatalom, de az EU-n belül még jobb lett volna.
2017. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Nagy-Britannia helyzete mindig az USA helyzetétől függ. Amíg a nagy tesó támogatja addig megtehet bármit! Ha nem akkor viszont bármivel is próbálkozik , el fog bukni!

Hiába lépett ki, köthetnek az EU-val olyan előnyös szerződéseket mint pl Svájc esetében is. A munkaerőt is szabadon beengedhetik ha akarják és amilyen szinten csak akarják. Tehát az előnyeiről dönthetnek, a hátrányait elutasíthatják ha akarják. Ismétlem, amíg az USA mögöttük van!

2017. dec. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 provokatorvagyok ***** válasza:
95%

Szerintem már ezerszer megbánták a szavazók is csak van aki belátja és van aki sosem látná be. Az eddigi adatok alapján elbukjak a gazdaságuk harmadát, csökken a versenyképességük, ki lesznek szolgáltatva az EU-nak. Közel-távol nincs egy jó kis fizetőképes felvevő piac az áruiknak csak az EU. Eddig több ezer kis cég ment át máshova, és további sok tervezi. de nemcsak a kis cégek, hanem a nagyobb cégek és bankok is menekülnek.


[link]



[link]

2017. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagy Britannia az Eu nélkül is Nagy Britannia, az Eu viszont már nem lesz ugyanaz nélkülük, csak egy nagy francia-német buli.
2017. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SZücsöm ***** válasza:
76%
7 Alapból a Franciák és a Németek voltak az EU fő alapítói. Az Angolok csak 30 éves késéssel csatlakoztak.
2017. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Kezdetben rosszabb, mert a zsidók bosszúból ott fognak nekik keresztbe tenni, ahol csak tudnak. Hosszú távon viszont jobb, mert nem kell az idióta EU-s szabályozásokat betartaniuk, többek között azt, hogy boldog-boldogtalant be kell fogadni, aki le akar telepedni náluk.

Mondjuk még mindig nem tartom kizártnak, hogy végül nem engedik őket kilépni.

2017. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%
A Briteknek mindenképp jobb lesz, ha végre sikerül kivágniuk a nyomorék Eut.
2017. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!