Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új lengyelországi, holokausztot érintő törvényről?

Figyelt kérdés
Tilos lesz lengyel megsemmisítő táborokról, lengyel bűnösségről, felelősségről beszélni. Nem ismerem annyira a törvényeket, de én is nehezen tudom elképzelni, hogy sok lengyel részt vett ott a zsidó holokausztban, miközben Németország az ellenségük volt, és sok millió lengyel is meghalt. Izraeli politikusok határozottan ellenzik a törvényt.

2018. jan. 28. 08:52
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
39%

Elég undorító, hogy amíg a németeknek volt bátorságuk szembenézni a múltjukkal, addig a lengyelek és magyarok minden felelősséget hárítanának.


Egyértelmű, hogy a helyiek közreműködése nélkül nem állhatna Lengyelország a borzalmas lista élén, mely azt számlálja össze, melyik országból mennyi zsidó halt meg a második világháború idején: 3 millió 300 ezer fő lengyel zsidóból 300 ezren maradtak életben. Ez 91%-os “siker” volt a náciknak. Akik a lengyelek nélkül ezt nem érhették volna el. [link]

2018. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
91%
3 millió "zsidó" (akinek volt zsidó felmenője) mellett 3 millió nem zsidó is a tisztogatás áldozatául esett Lengyelországban. Gyakorlatilag az összes harcra fogható állapotú férfit kivégezték a háború elején, amiben többek közt a szovjetek is részt vettek. A lengyeleknek tényleg nem volt túl sok beleszólásuk abba, hogy az országuk kiürül, azért ennyire nem kell nyomatni a propagandát.
2018. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
78%

Hát na.

Hallottam ezt-azt a lengyelek antiszemitizmusáról abból az időből.

Ők sem voltak makulátlanok ilyen téren.

2018. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
45%

Német megszállás alatt voltak. Az országuk nem létezett.

Logikus, hogy nem tetszik nekik a megnevezés.

2018. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
60%
Hát, nem tudom. Attól, hogy valamiről tilos beszélni, még nem biztos, hogy nem létezik.
2018. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

#15:

Ami biztos: LENGYEL koncentrációs táborok nem léteztek, ostobaság és sértő ilyen kifejezést használni. Azzal viszont én sem értek egyet hogy ne lehessen beszélni a háború előtti és alatti lengyel antiszemitizmusról. Nehéz is lenne letagadniuk, hiszen a 30-as években egy tucatnyi, a zsidókat innen-onnan kirekesztő törvényt hoztak, persze közel sem olyan szinten mint a németek. A helyzet lengyel-zsidó vonalon helyenként olyannyira el volt mérgesedve 1939-re hogy a Lodz környéki zsidóság megpróbálta barátira venni a kapcsolatokat a németekkel és virágokkal, sóval-kenyérrel köszöntötték a bevonuló Wehrmacht egységeket (hasonlóan az ukránokhoz akik 1941-ben szintén felszabadítókként tekintettek a németekre).

2018. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
Akkor arról se ártana beszélni, kik gyilkolták a lengyeleket/magyarokat/ukránokat/oroszokat, stb. a kommunista érában...
2018. jan. 29. 22:10
 18/50 anonim ***** válasza:
55%
Beszélünk is, a saját honfitársaik, akik azt a rendszert szolgálták. Persze volt pár kivétel, mint nekünk 56 utáni megtorlás, mikor a szovjetek is besegítettek a magyar államhatalomnak, de nem ez volt a jellemző.
2018. jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Én a Rákosi-Rosenfeldekre, Kun-Kohn Bélákra gondolok, vagy a tanácsköztársaság vezetőinek 90%-ára. Nálunk is több százezer magyart megöltek ezek. Ukrajnában 1 év alatt többet, mint ahány zsidó meghalt a teljes 2. vh alatt. Az ÁVH, a Cseka és a többi halálbrigád vezetői is közülük kerültek ki. De az is mutatja egy nép aljasságát, hogy más népekre erőlteti rá a folyamatos megemlékezést.
2018. jan. 29. 23:19
 20/50 anonim ***** válasza:
47%

hogy a mi bűneinkről beszéljünk."


Nincs mi bűnünk.

Nem is éltem akkor.

2018. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!