Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új lengyelországi, holokausztot érintő törvényről?

Figyelt kérdés
Tilos lesz lengyel megsemmisítő táborokról, lengyel bűnösségről, felelősségről beszélni. Nem ismerem annyira a törvényeket, de én is nehezen tudom elképzelni, hogy sok lengyel részt vett ott a zsidó holokausztban, miközben Németország az ellenségük volt, és sok millió lengyel is meghalt. Izraeli politikusok határozottan ellenzik a törvényt.

2018. jan. 28. 08:52
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
30%

Köszönjük, hogy leleplezted magad kérdező, így már egész másképp értelmezzük a kérdést.

Már megfigyeltem többször is, hogy akinek fáj, kínos a nácik és kollaboránsaik által elkövetett tettek felemlegetése, az mindig, hogy úgy mondjam egy bizonyos népcsoportot hoz föl ellenpéldának, és hogy hogy nem mind tudjuk, hogy a második világháborúban, hogy viszonyultak adott csoporthoz a nácik és kollaboránsaik.

2018. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
26%

"Már megfigyeltem többször is, hog"


Én meg azt figyeltem meg hogy akik annyira bizonygatják a holokausztot, azoknak meg a Kun féle esetek kínosak.


Az meg megint csak érdekes hogy ha leírom hogy nem érzem magam bűnösnek; valahogy mindig nullára pontozzák.


68% ezzel kapcsolatban mit figyeltél meg?

2018. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
55%

Én óvatosabban fogalmaznék, tudod akik úgymond a Kun féle esetekkel jönnek, azok gyakran relativizálni meg egyenesen legitimálni akarják a Holokausztot, hogy a németek csak bosszút álltak, meg értető volt, sőt meg is érdemelték a zsidók. Neked se kellene elindulni ebbe az irányba. Azt, hogy te minek érzed magad a magánügyed, de azt, hogy a Holokausztban a németek csatlósai aktívan szerepet játszottak nem csak ízléstelenség letagadni, hanem hazugság is.

A Magyarországot igenis felelősség terheli azért mert legyilkolták félmillió állampolgárát, akik megmentésért semmit sem tett, sőt a deportálások nagy részét a magyar állam vezényelte le, egy magyar csendőr fejéhez sem fogtak puskát a Eichmann emberei, hiába is akarjuk magunkat mosogatni, hasonlóan most épp a lengyelekhez.

2018. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
57%
Jó és nekem ehhez mi közöm?
2018. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

Neked annyi, hogy egy olyan világban élsz, ami ilyen történelemmel rendelkezik. Egy olyan ország állampolgára vagy, ami részt vett a holokauszt levezénylésében, sajnos úgy, hogy még jelképesen sem volt mentsége, mert Horthy a helyén maradt a magyar országgyűlés működött, formálisan nem is volt német megszállás, csak beengedtük őket.

Még ez se lenne baj, csak akkor nem kellene tagadni, mert az új alkotmányunk vagy a már korábban említett megszállási emlékmű is azt a tudatot akarja erősíteni, hogy mi magyarok és Magyarország nem tehetett semmiről.

Neked nem kell magad bűnösnek érezni, csak ne tagadd le, hogy Magyarország igenis az volt. Hiába akarjuk ezt kisebbíteni, meg mentségeket keresni. Lengyeleknek legalább tényleg van mentségük, mert őket legalább tényleg megszállták erőszakkal a németek, de az is tény, hogy a lengyelek kollaboránsok közreműködése igenis segítette a terület zsidóinak kiirtását.

2018. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
31%

Jó, tehát semmi közöm nincs hozzá és nem vagyok bűnös.

Kösz hogy a sok félremagyarázást, de fölösleges volt, mert különösebben nem érdekel.

2018. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

21, nekem annyira fájnak a szélsőjobb bűnei, mint a ballibeknek Kun Béláék bűnei vagy a drezdai, szó szerinti holokauszt. Vagyis még annyira sem, mert tudom, kik álltak a jó oldalon egyes háborúkban.

A normális embereket nem izgatja, milyen bűnöket követtek el mások a múltban, nem vállal felelősséget értük. Ha Magyarország bűnös volt, akkor egy bizonyos népcsoport, mely több mint 90%-ban a kommunizmust vezette végezve több mint 100 millió emberrel, melynek mentalitása szerint ők felsőbbrendűek a többi népnél, ezerszeresen bűnös.

2018. febr. 1. 21:24
 28/50 anonim ***** válasza:
55%
26. Épp, hogy van közöd hozzá, ha magyar vagy, ha nem vagy az, akkor nincs, ennyi a lényeg. A magyar történelem része, ezt felőlem aztán úgy magyarázod félre ahogy akarod, az meg engem nem érdekel.
2018. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
34%

Nincs közöm hozzá.

Ahogy máshoz se, ami történt a történelemben.

Látom nem tudod elfogadni.

Bár már az is a röhej kategória hogy számon kéred hogy miért nem mentették meg őket a magyar emberek.

Hát sorry, gondolom volt jobb dolguk is mint a németeknek osztani az észt.

2018. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
31%
Ha jól értem most a vita azon zajlik, hogy van pár degenerált, akik szerint létezik kollektív bűnösség, mások szerint nem létezik. Hanyadik században élünk?
2018. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!