Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vannak sokan kiakadva...

Miért vannak sokan kiakadva azon, hogy a németek 28 órás munkahétért sztrájkolnak?

Figyelt kérdés

Szerintem ilyen gépesítés mellett érthető.

Másrészt amúgy sem feltétlen arányos a teljesítmény az idővel.


2018. febr. 7. 21:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%

"Hidd el nekem,kevesebb lenne az öngyilkosok száma,ha kevesebbet kellene dolgozni."


Hogyan, amikor egyre több ember úgy látná, hogy semmi értelme az életének?

2018. febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Szerinted az élet értelme az,hogy dolgozni kell látástól mikulásig?:D


Hajrá!

2018. febr. 8. 01:30
 13/32 anonim ***** válasza:

"Szerinted az élet értelme az,hogy dolgozni kell látástól mikulásig?:D"


Nem, hanem az, hogy van egy ember, kitanult egy szakmát, mostanra felnőttkorú, bejár egy gyárba, és ezen szakmáját űzi. Megterhelő a munka ugyan, de jól fizet, egész nap különféle gépek előtt robotolt, de 8 óra munka után hazamehet, ahol a felesége és a gyereke várja. A felesége mutat neki egy érdekes díszt, amit nem lett volna lehetséges ipari forradalom-előtti technikával létrehozni, a gyerek épp valami házi gépet épít, és újonnan felfedezett vegyszerekkel kísérletezik, ez se lett volna lehetséges pár évtizede.


Na kb. így nézett ki az úgynevezett "Ipari Kor". Ehhez képest hol tartunk manapság? Egyre követhetetlenebb a technológiai fejlődés, egyre kevesebbet értenek meg a világból az emberek.


Egyik nap még Hofi poénjain röhögtek a tévében, saját szemszögükből "másnap" már egy amerikai tinisztár riszálja magát a képernyőn. Az apuka nem tud mit kezdeni azzal, hogy a fia inkább számítógépezzen, mint hogy vele horgásszon, az anyuka hasonlóan van a lányával, aki inkább szépítkezik, minthogy főzzön, vagy a kisöccsét pelenkázza.


Na ez a nagy probléma az úgynevezett "Információs korral" amibe nemrég beléptünk.


Jogosan fel tehetem a kérdést, hogy lehet az, hogy 1980-ban még minden rendben volt, 1990-re meg ez lett?

2018. febr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Én sem értem, ezen egyáltalán ki akad ki, mondjuk a gépesítésnek nem sok köze van szerintem. De mindenképp pozitív, hogy 2 évig van ilyen lehetőség, hogy ne kelljen annyit dolgozni, persze nyilván annyival kevesebb pénzér, de szerintem sokaknak ez egy megfelelő alternatíva, akiknek nem a pénz a legfontosabb, hanem a minőségien eltöltött idő, nem csak a robot megy végig, hanem a munka mellett van idő kicsit kiengedni, lazítani is, a hobbikkal foglalkozni, vagy a szülőknek több idejük marad a gyerekkel foglalkozni stb.

Akinek meg a pénz a fontosabb, annak meg nem kell ezt igénybevennie.

2018. febr. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Végre valaki,aki normálisan gondolkodik!
2018. febr. 8. 03:44
 16/32 anonim ***** válasza:

nem értem mi a probléma, ha 28 órányi bérrel megelégszik akkor minek dolgozzon többet?


én sem dolgoznék többet annál ami fedezi a költségeimet

2018. febr. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Mindenkinek mások az igényei.

A megélhetést ennyi munkával simán lehetne fedezni.


A luxusért meg annak kellene megdolgozni,aki élvezi.


A harácsolás senkinek sincs megtiltva.

Akár 2 munkahelye is lehet azoknak,akik nagyon törtető alkatok.

2018. febr. 8. 06:20
 18/32 anonim ***** válasza:
8%

,,Ez most komoly?

Hidd el nekem,kevesebb lenne az öngyilkosok száma,ha kevesebbet kellene dolgozni."


Látszik, hogy fogalmad sincs arról miként alakul ki valakiben az öngyilkosság gondalata egyáltalán. Baromira nem attól, mert heti 40 órát kell dolgoznia, nem tudom ezt a baromságot honnan vetted.

Még a monoton munkavégzés se tud az lenni, mielőtt azzal jönnél.

Nem, nem fog csökkeni az öngyilkossok száma attól, mert többet vannak otthon, stb. Aki gondolkozott az öngyilkosságon már annak annál rosszabb nincs is, mint több szabadidőt adni neki. Még többet fog gondolkodni az öngyilkosságon, amíg meg is teszi.

Legközelebb olyat hozzál fel érvnek, amiről tudsz is, és ne csak hasra ütés szerűen akarj valamivel példálózni.

2018. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
45%

"Szerinted az élet értelme az,hogy dolgozni kell látástól mikulásig?:D"


Ezt most komolyan megkérdezed egy magyar prolitól?

Az el sem tud képzelni mást, mint hogy reggel felkel, bemegy a munkahelyére, dolgozik estig, aztán hazamegy és telezabálja magát a TV előtt sörrel.

Tudod te, hogy mennyire tele van az ország ilyenekkel?

2018. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
54%
19: Nem érted a lényeget. A kérdező állandóan ezzel jön, hogy ő nem akar dolgozni. Akart már önellátó gazdaságban is élni, mert hát a jószág úgyse szólna semmit, hogyha reggel 6 helyett 9 órakor eteti meg, stb.
2018. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!