Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vannak sokan kiakadva...

Miért vannak sokan kiakadva azon, hogy a németek 28 órás munkahétért sztrájkolnak?

Figyelt kérdés

Szerintem ilyen gépesítés mellett érthető.

Másrészt amúgy sem feltétlen arányos a teljesítmény az idővel.


2018. febr. 7. 21:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%

#13


Attól barátom, hogy ti 30-40 éven keresztül le voltatok ragadva egy helyben, a világ fejlődött és ment előre.

Nekem ne mond már azt, hogy 30-40 év egyik napról a másikra volt, ahogy írod, mert az egyszerűen röhej.

Érdekes módon, máshol haladtak az emberek a korral, sokkal lazábbak az idősebbek is, csak itt nálunk van ez a 60-as évekbe szorult világ.

Aztán jön valami Fideszhez hasonló párt és azt mondja nekik, hogy nem kell jóléti társadalom, mert helyette komcsi munkaalapút kell építenünk és tapsolnak neki a nyomorultak ezerrel.

Na ez az, ami szégyen...

2018. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

#20


Állandóan azzal jön, hogy nem akar dolgozni? Azt honnan tudod? És ha a lehető legkevesebbet akarja dolgozni, akkor azzal mi is a probléma? Lehet, hogy van hobbija, de amúgy százféle dolgot lehet csinálni.

Tudom, hogy egy magyar prolinak nincs élete, csak a dáógozás, de lehet, hogy nem mindenki akarja fogaskerékként leélni az életét, ami addig meg, míg el nem kopik.

Mondjuk azért, mert ennek így nincs értelme.

2018. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%

"Ha többé úgymondva "nem kéne dolgozni" ahogy a hozzád hasonlók állítják, az hogyan lenne összeegyeztethető az emberek értékrendjével? Hogyan akadályoznád meg, hogy emberek százezrei felkössék magukat a panelház kukatárolójában?"


Na, az érdekes lesz, amikor a magyar prolik tömeges öngyilkosságokat követnek majd el, mert többé nem kell majd csicskulniuk és lesz egy csomó szabadidejük, amiben lehet olvasni, filmet nézni, túrázni, cukiba menni, sárkányrepülőzni, motorozni, netezni, kertészkedni, stb. :D:D:D

Ha valaki ezt így mondja nekem, hogy vannak ilyen emberek, akkor kiröhögöm és elküldöm a píbe. :D

Kertésznek igaza volt. Ez a nép tényleg genetikusan alattvaló. Nektek benne van a véretekben a jobbágykodás.

2018. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

22: Úgy, hogy már nem először találkozok a kérdezővel itt az oldalon. Ő nem kevesebbet akar dolgozni, hanem egyáltalán nem akar dolgozni. Ő az a tipikus adjanak nekem alapjövedelmet bármi munka nélkül.

Itt most nem arról van szó, hogy agyon dolgozza-e magát vagy sem. Itt arról, hogy ő semmi munkát nem akar végezni.

2018. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
44%

#24


És akkor mi van, ha semmi munkát nem akar végezni? Ki akar?

Először persze az lesz, hogy folyamatosan egyre kevesebbet fogunk dolgozni, de a végére eljön az is, hogy semmit.

Ez olyan 30-40 év múlva lehetséges a nagy koponyák előrejelzése szerint. Persze, nyugaton előbb, mint itt.

2018. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Nyugaton se lesz előbb, mint itt, mivel kapásból miként termelnéd meg a fizetésedet.

A kérdező másik kérdésénél is leírtam a gyárak nem fogják osztogatni a pénzüket és nem fognak egy csomó embert eltartani, mert robotizálták magukat.

Szép és jó dolog ez, hogy nem kell dolgozni, de nem kivitelezhető. Munka mindig is lesz, már csak karbantartói is.

Mezőgazdaságot rendesen sose fogják tudni robotizálni.

Szép álom ez a nem kell majd dolgozni, de ez tényleg csak álom.

2018. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
91%

Azért vannak kiakadva, mert a kis rabszolga életükben irigykednek, nem akarják, hogy másnak jobb legyen, dögöljön meg mindenki, ha ők is sokat dolgoznak,akkor a többiek is.

Pedig tök logikus, hogy nem akarja az ember az egész életét a munkahelyén tölteni, szeretne otthon lenni, a családjával lenni,szórakozni, pihenni.

Na meg ha meg tudnának élni heti 28 óra munkából, akkor miért kéne mondjuk a dupljáát dolgozni?

Főleg ha van az embernek gyereke, akkor vele is szeretne lenni, nem a munkahelyén akar lenni látástól vakulásig.

2018. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#27


Rendben, de egy beszűkült agyú proli ezt az életben nem fogja megérteni.

Ezért is reménytelen ez az ország, mert itt egyszerűen jobbágyok akarnak lenni az emberek. Úgy meg elég nehéz jólétet kialakítani egy társadalomban, hogy az adott társadalom nem igényli azt.

2018. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell személyeskedésbe átváltani,hogy én mit akarok vagy mit nem dolgozni.

A helyzetemmel sem vagy tisztában.


Itt most az emberek tömegéről és az ő életminőségükről beszélek!


Mindenkinek egy élete van!

Nézz szét milyenek az emberi kapcsolatok!

Házastársak elhidegülnek egymástól,apa a gyerekről azt sem tudja mi a kedvenc színe,de olyannal is találkoztam már,aki azt sem tudta a gyereke melyik egyetemre jár,vagy milyen szakra.

Idővel kiégnek,depressziósak,betegek lesznek az állandó,monoton,hobbi nélküli élettől.

Nézd meg a nők többségének az arcát a buszon,mondjuk úgy a 40-50 felettieket!


És,nem,ők nem azért robotolnak,mert a Maldív szigeteken fognak nyaralni nyáron,és télen sem Aspenben fognak síelni.Hanem csak azért,hogy befizessék a számlákat és egyenek.

28 óra munka egy héten erre,a 21.századi gépesített,számítógépek által vezérelt,felgyorsított termelésben,elég kellene,hogy legyen.

2018. febr. 8. 16:54
 30/32 A kérdező kommentje:

68%-os pedig remélem,hogy csak trollkodik.

Mert,ha nem akkor sürgősen keress fel egy pszichológust!

2018. febr. 8. 16:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!