Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek is gáz, hogy egy...

Szerintetek is gáz, hogy egy fiatal friss diplomásnak megterhelő (anyagilag) különköltöznie és még autót sem tudni venni?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nagyon gáz.


Én laktam Németországban, ott egy fiatal diplomásnak nem okoz problémát egy lakás fenntartása és egy új autó vásárlása sem.Nyilván, nem BMW-t vesz, de egy új VW Golfot simán tud venni, kvázi nekik van kitalálva azaz autó.

Minden gond nélkül tudja a lakbért fizetni és az autó törlesztőjét/lízingdíját fizetni.


2018. ápr. 19. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Diplomafüggő.

Németben is csak keresett diplomával megy ez.

Ahogy itthon is meg tudod ezt tenni keresett diplomával.

2018. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1#

Nem tudod.


Még a keresettnek mondott műszaki friss diplomások sem igazán dőzsölnek.

2018. ápr. 19. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Hagyjál már a hülyeségeddel, kezdő diplomás sehol nem dőzsöl.

Pesten 300 a kezdő keresett diplomával, vidéken valamivel kevesebb.

Ez is kb 2 évig, utána meg már jóval több.

Haverom most ment fel 3 év után Pestre, 400 nettó meg a lakásba is beszállnak, szaktársai szintén.

2018. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Libers Pertz ***** válasza:
35%
Szerintem nem gáz, meg kell járni azt a szamár létrát!
2018. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Mentél volna szakmunkásnak, apám egyik diákja összespórolt egy autóra valót csak a tanulmányai alatt.


Egyetemistaként mondom, hogy nekem nem gáz, hogy első egy évben nem tudok autót venni. Amúgy a fizetés a versenyszektorban rajtad áll, na meg egyetem mellett is lehet dolgozni, ha tudod, hogy ilyen céljaid vannak.

2018. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy is, Magyarországon teljesen normális.
2018. ápr. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16%
Hagyjuk már ezt a demagóg dumát. Az informatikus fiam kertes házat bérel, van autója és havi 100 ezret félretesz. Két éve végzett.
2018. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!