Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lessz e Erdély újra magyar...

Lessz e Erdély újra magyar föld még valaha?

Figyelt kérdés

Sziasztok emberek Erdélyben élek és utálok itt élni se megélhetőség se semmi. A román minimálbér nevetségesen alacsony.

De nem is érről szeretnék beszélni. Hanem arról hogy a hazám ahol születettem lessz e valaha újra magyar hon mint 100évvel ezelőtt a Trianon előtt.?

Mert én mindenem odadnám hogy újra magyar hon lehessen a földünk ahol élek élűnk



2018. jún. 13. 23:30
1 2 3 4
 31/39 Alex Fly ***** válasza:
37%
Kedves kérdező! Én azt nem értemb hogy egy olyan nemzet, amely egy államalakulatból több nemzetállam polgáraivá vált -jórészt kisebbségben ennek minden hátrányával együtt-, az miért csak újra merev országhatárokban tud gondolkodni és nem államok feletti, határoktól mentes közösségben? Láthattuk hogy az országhatárok újrahúzása csak problémákat generál anélkül hogy bármit is megoldana -mikor fogjuk már fel, hogy semmi szükség határokkal elszigetelni egymástól az embereket? Meg kell szüntetni az összes országhatárt a francba és akkor a magyar magyarként élhet bárhol ősei földjén...
2018. júl. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

oké... de mi van a sok betelepített szőrös talpú Oláh-okkal azok nem hinném megérdemlik az ősi földet.

"A magyar magyarként élhet bárhol ősei földjén"

Én ki*asznám mindet a k rva Moldovába meg Bukarestbe a G cibe. Remélem átjött mindenkinek. K rva szar Hontalannak lenni főleg ha román nyelv nehezen megy.

Nos szoktam számlákat fizetni sok helyen magyarok is vannak, románok közt csak mutogatok XD

Amúgy Szatmárnémetibe élek a Magyar hazától pár km-re.


Legszívesebben magyar katona szeretnék lenni. és jól p csán rúgni azokat akik szétszakítottak minket magyarokat... És én véremet adnám a hazáért!

2018. júl. 15. 20:48
 33/39 anonim ***** válasza:
84%
Akkor hajra!
2018. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Remélem nem írtam semmi törvény elleneset illetve. zavarót.
2018. júl. 15. 21:03
 35/39 anonim ***** válasza:
66%
Semmit, csak hülyeségeket.
2018. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Ó köszi... Sajnálom hogy hülyeségeket írtam. csak én ezekre gondolok manapság...
2018. júl. 15. 21:19
 37/39 anonim ***** válasza:
73%

Igazából nem írtál te hülyeségeket, ha valakiben van egy kis nemzeti érzelem az érti, csak sajnos ha reálisan gondolkodunk a történelmi Erdély mostanában nem lesz Magyarország része, ahhoz túl kevesen vagyunk.

Esetleg több száz év múlva ha a magyarok kerülnek többségbe, viszont ez sem úgy tűnik jelenleg épp ellenkező irányba haladunk.


Sokan lepontoznak ezért, (ahogy az előttem lévőt is) de én is úgy gondolom, hogy ezeket a sebeket jelenleg a határok nélküli Európa lenne képes begyógyítani.

Ha a románokat nem zavarná a román és az európai mellett a magyar lobogó, akkor a magyarokat sem zavarná a román és békésebb együttélés lehetne.

Ha tudna mindenki angolul úgy romániában mint spanyol országban, senki sem érezné magát kellemetlenül.


Nekem szintén Erdélyi származásunkét leginkább az a bajom a román nyelvvel, hogy ránk van erőszakolva és elvárják, hogy anya nyelvi szinten beszéljem azt. A magyaroknak idegen nyelvként kellene tanítani a románt, mert bárhonnan is nézzük nem az az anyanyelvünk, egyszerűen nem tudunk úgy megtanulni mint magyarul.

2018. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
26%
Nem hinném. Mihez kezdene 6 millió románnal Magyarország?
2019. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
66%
Kitartást testvér!
2022. jan. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!