Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyar hogyan vált ilyen...

A magyar hogyan vált ilyen lúzer nemzetté és miért utál minket egész Európa?

Figyelt kérdés
Nem rég hallgattam meg Varga Miklós: Európa című számát ( https://www.youtube.com/watch?v=BeSCX85w4P0 ) és csak spontán eszembe jutott, hogy valójában nekünk semmi okunk nem lett volna egy ilyen számot írni, hiszen - tetszik vagy sem - a magyar nem teljes értékű európai nemzet. Eleve a lengyeleken kívül senki nem csíp minket (de az a kapcsolat is inkább aféle idejétmúlt romantikázás a magyarok részéről), viszont egy olyan nagy nemzet sincs a nyugati világban aki hagyományosan jó viszonyt ápolt volna velünk a történelem során aféle "spanként". A románoknak mindig ott voltak a franciák, a cseheket mindenki elég korrekt népnek tartja, főleg német nyelvterületen, Lengyelország kvázi az USA hagyományos igazi szövetségese, a horvátok/szlovénok is kivívták a nyugatiak empátiáját főleg a délszláv háborúban, az albán lobbinak különösen nagy súlya van nyugaton (pl. a fél svájci válogatottat is ők alkotják), a szerbeket pedig lehet bunkóknak tartják sok helyen, de semlegesen tisztelik őket. Belőlünk viszont már akkor hülyét csináltak és lenéztek, amikor még viszonylag virágzó kultúrával és diplomáciával rendelkeztünk az Osztrák-Magyar Monarchia idején. Külön nevetséges, hogy még a vesztes osztrákok is kaptak tőlünk területeket. A mostani helyzet pedig no comment, azt hiszem nem is kell nagyon ecsetelni (Orbán, Putyin se****alás, eu-s pénzek lopása, nulla jogállam), de akkor is furcsa, hogy idáig jutott egy nemzet, hogy egyedüliként egy "nem közéjük való" népként gondoljanak rá. Nem lehetséges, hogy azért nem bír minket senki sem, mert Európában a magyar az egyedüli nemzet, aminek a nyelve egy nagy nyelvcsaládhoz sem tartozik (szóval nulla kulturális kötődés sincs senkivel) és esetleg ezt még megspékeli az a tény is, hogy az idegennyelv tudásunk is híresen sz**?

2019. jan. 1. 20:20
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%
például azt, hogy nem foglalkozom tudálékos hozzászólásokkal. A rólam alkotott képed a saját véleményed, aminek van egy sajátos vonása: sem engem, sem a tényeket nem érdekli.
2019. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm! 😉
2019. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem foglalkozol es megis kulonben minek irkalnal igaz...mondom elobb az erto olvasara koncentralj...:)
2019. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%
A "nem válaszolok" és a "nem érdekel mit mondasz rólam" nálad ugyanaz, Mr szövegértés? 🤔😉
2019. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
83%
En csak azt latom hogy nem vagy kepes elfogadni hogy felsultel...Ezert mindenbe belekotsz pedig csak a szovegertesre hivtam fel a figyelmet...
2019. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%
Az értelmezésedre bízom, hogy te mit látsz. Szövegértést az kérjen rajtam számon, aki maga képes rá. 😉
2019. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
83%

Es meg mindig csak folytassa a terelest, pedig leirtam hogy anyugat akit ajnarol joval jobb helyzetbol sikerult elkrja a heyzetet ...de meg is ok az aszok :)))

Jol van ;legyen a tied az utolso szo tudok a szoke elott a fal is meghajol..okosabb enged alapon :)

2019. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%

Majd alkalomadtán válaszolj meg MAGADNAK két, roppant nehéz kérdést:


1: hol ajnároztam a nyugatot? (segítek, sehol, Mr értő olvasás)

2: ha egyszer világossá tettem, hogy szarok a véleményedre, mit ver a víz feleslegesen? Minek nehezíted a saját életed? Nem jött a remélt erkölcsi fölény?


Na...akkor most írj erre valamit, nehogy ezen csússzon el a "kié legyen az utolsó szó" című játékod roppant fontos tétje, aztán lapozzunk. 😉

Szevasz.

2019. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
83%

:))) Olvass visza ha meg mindig fel kell tenned a kerdesed miert ajnarozod a nyugatot..meg azt se erted amit irsz,,,


Rohejes vagy:)


Es az ilyennek hiaba tennem oda a szoveget amit irt mivel ugyis mast ertene alatta.....


Arrol mar nem is irok hogy kozben alazod a nemzeted mivel nem latom ertelmet, te csak egy magyarul beszelo idegen vagy...es persze az ajnarozott nyugatot hulyersegevel keptelen vagy szembenezni :))) halgatsz is rolla mert cafolatot nehez ra irni ugye..vagy talan azt se ertetted meg ugye kezitcsokolom???

2019. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!